PDA

View Full Version : Read only index در پارادوکس

heroma
پنج شنبه 17 شهریور 1384, 12:22 عصر
چه وقت یک index read only می شود، در جدول پارادوکس؟؟چه وقت out of date می شود؟ با تشکر

JavanSoft
پنج شنبه 17 شهریور 1384, 14:13 عصر
با مشکل INdex پارادوکس اگر برخورد کردید ...بی خیال پارادوکس شوید و به سراغ SS بروید با SDAC

Touska
پنج شنبه 17 شهریور 1384, 14:27 عصر
یا Easy Table

Naficy
پنج شنبه 17 شهریور 1384, 14:43 عصر
مرسی جواب دادن!

اگه همونطور که Javansoft (و خود من) حدس زدیم مشکل شما در ایجاد index باشه، بهتر بود سوال یه جور دیگه مطرح می شد. پس من اینجوری فرضش نمی کنم. (مگه اینکه صریحا بپرسین!) و چون مدتهاست با پارادوکس کار نکردم (و مثل بقیه به شمام همین توصیه رو می کنم!) نمی تونم جواب "کلی" به سوال "کلی"تون بدم....(ولی خب جزیی شو اگه پرسیدین شاید بتونم!)

...

hamidr
جمعه 18 شهریور 1384, 09:16 صبح
با مشکل INdex پارادوکس اگر برخورد کردید ...بی خیال پارادوکس شوید و به سراغ SS بروید با SDAC

میشه در مورد SS و SDAC بیشتر توضیح دهید.

heroma
جمعه 18 شهریور 1384, 10:58 صبح
سلام
مسئله دقیقا از این قرار است که: من یک برنامه ی کتابخانه می نویسم که امانت می دهد امانت را پس می دهد جستجو می کند و ....
حالا من موقع امانت این کتاب وقتی کلیدی را فشار می دهم که بعد از چند جستجو (از قبیل اینکه کتاب قبلا امانت گرفته نشده باشد، به کسی بیش از سه کتاب ندهم و ...) امانت را ذخیره می کند و در جدول کتاب ها در فیلدی به ارزش trueو false ای، true قرار می دهد Error :read only index را می بینم اما با این حال اعمال فوق روی جداول درست اجرا می شود. در صورتی که با تفاوت اندک در فرم دیگر من کتاب ها را پس می گیرم و چنین مشکلی ندارم با اینکه جدول های موجود در هر دو فرم یکی اند. من متاسفانه برنامه ام را با همین پرادوکس تقریبا تمام کردم و وقت ندارم که یک برنامه ی دیگر را جایگزین کنم. با تشکر از شما

Naficy
شنبه 19 شهریور 1384, 09:09 صبح
یه مقدار عجیبه. نمی تونین بفهمین روی کدام جدول و روی کدام خط برنامه این error رو می ده؟
(برای خطایابی بهتر؛ توی منوی Tools توی Debugger Options توی EXceptions یه گزینه پایین صفحه هست Stop on delphi exception. البته بصورت پیش فرض همیشه تیک خورده س، ولی اگه متوجه شدین دلفی روی خطی که خطا رو تولید می کنه وای نمیسه، حتما برین تیکش بزنین.)

JavanSoft
شنبه 19 شهریور 1384, 14:52 عصر
1) در مورد این اشکال راه ساده این است که فایل ایندکس را حذف کنید و دوباره ایندکس را بسازید
این کار بصورت یک مسکن عمل می کند

2) برای دسترسی به Sql Server یکسری کامپوننت بنام SDAC هست که واقعا حرفه ای عمل می کند. از آقای کرامتی سوال کنید و امکان دارد بزودی یکسری مقاله در مورد آنها منتشرکنم

heroma
شنبه 19 شهریور 1384, 18:54 عصر
سلام
من index های جدولی که خطای read only روی آن بود را در محل index name از properties پاک کردم و مشکل حل شد. حالا من به یک جستجو روی همان جدول نیاز دارم و موقعی که نام index را وارد می کنم خطای out of date رخ می دهد و هر جدول دیگر را هم که ساختم ، موقع نوشتن نام index همین پیغام را ظاهر می کند. حتی index قبلی را طبق راه حل ارائه شده برای سوال قبل پاک کردم و index جدید ساختم ولی باز همین پیغام را داد.
ولی همچنان با بقیه جدول ها که قبلا ساخته بودم مشکلی ندارم.
out of date بودن را چگونه می توان حل کرد؟با تشکر

JavanSoft
یک شنبه 20 شهریور 1384, 13:27 عصر
ایندکس را از داخل برنامه باید بسازید ...من اصلا این روش را توصیه نمی کنم اما ابتدا وجود فایل ایندکس را چک کنید سپس انرا حذف کنید سپس با استفاده از یک Query و دستور Create Index در Sql انرا باز سازی کنید ... این کار باعث می شود سرعت برنامه پایین بیاید