PDA

View Full Version : سوال: اضافه كردن فرم هاي جديد به برنامه اي كه قبلا نوشته شده از طريق كد نويسي

mehdi_moghimi
جمعه 26 فروردین 1390, 02:02 صبح
با سلام
من قبلا برنامه اي براي يك شركت نوشته ام. هر چند وقت يه دفعه اين شركت از من تقاضاي تكميل اين برنامه را دارد. بطوريكه مثلا در خواست جديدي براي ساختن يك گزارش يا يك فرم دارد كه يه سري اطلاعات را براشون نشون بده. حال من ميخوام بدونم كه از دوستان كسي قبلا تجربه اينو داشته كه بدون اينكه برنامه قبلي رو بگيره فرم يا گزارش جديد درخواستي اونا رو از طريق كد نويسي يا ... و از داخل برنامه اونا بتونه به برنامه اول اضافه كنه.مثل يك پكيج باشه كه با اجرا كردن يك كد يا از طريق يك فرم بشه تغييرات ايجاد شده را به اصل برنامه اولي اضافه كرد
از دوستان خواهش ميكنم اگه نمونه اي دارن آپلود كنن

ali.asady
جمعه 26 فروردین 1390, 02:15 صبح
با عرض سلام
من هم همین سوال برایم پیش اومد
و به این نتیجه رسیدم باید یک قست افزودن امکانات بزارم دراصل همان plug-ins
شما هم جستجو کن تو سایتهای کد نویسی
به من هم اطلاع بده چون همین قضیه را دنبال می کنم
با تشکر از شما

stabesh
جمعه 26 فروردین 1390, 12:18 عصر
با سلام
میتونم بپرسم چرا فرمها و گزارشات جدیدو از برنامه تکمیل شده به نسخه قدیمی export نمیکنید
یا چرا دو تا فایل جدا ندارید یکی برای جداول یکی برای فرمها و گزارشات که از جداول لینک شده فایل اول استفاده میکنند تا در صورت تغییر فقط فایل دوم تعویض شود

RESMAILY
جمعه 26 فروردین 1390, 12:54 عصر
به نام خدا
با سلام. اگر برنامه بصورت mde درآمده باشد نمي شود فرم يا گزارش يا ماجول به داخل آن اكسپورت كرد. و نمي شود با كد نويسي فرم جديد يا گزارش جديد و يا حتي يك كنترل جديد را در آن ايجاد نمود. اما شما مي توانيد برنامه را پيش خودتان اصلاح كنيد و فايل جديد را روي فايل قديمي replaceنماييد. البته اين كار منوط به آن است كه جداول را در فايل جداگانه قراردهيد و يا هنگام نصب فايل جديد جداول مشتري تان را به روز نماييد.

mehdi_moghimi
جمعه 26 فروردین 1390, 13:04 عصر
با تشكر از دوستان
اول اينكه برنامه اي كه من نوشتم كاربر به پشت برنامه و يا منوهاي اكسس دسترسي نداره كه بتونه از import/export استفاده كنه. بعد من يه روشي كه خودم دارم اينه كه فرم (يا جديد يا edit شده ) يا گزارش يا جدول مورد نظر كه تغييراتي توي اون ايجاد شده رو در داخل يه بانك اكسس قرار بدي بعد با اضافه كردن يه فرم جديد(update form) به برنامه اول كه كاربر بتونه اونو اجرا كنه و فقط با انتخاب ضميمه اي كه شما بر روي سي دي به كاربر ميدي ،فرمها يا گزارشات جديد رو به برنامه اول اضافه كنه
ولي من ميخواستم بدونم كسي روش بهتري رو پيشنهاد ميده؟