PDA

View Full Version : سوال: طراحی نرم افزار آپلود فایل در انجمن مای بی بی و یا در یک سایت php دیگر

site.9kte
جمعه 26 فروردین 1390, 05:24 صبح
با سلام . من یک انجمن مای بی بی دارم و چون محدودیت اپلود برای اعضا هست می خواستم اگر ممکن است نرم افزاری تحت دسکتاپ به کاربران بدهم تا به راحتی و با نام کاربری و پسوردشون بتوانند در سایت آپلود های سنگین انجام دهند . اگر بشود فایل های هر کاربر در پروفایل خودش باشد و بتوان برای نوع فایل ها نیز محدودیت تعریف کنیم خوب است . و یا مثلا بریا گروه خاصی دسترسی برای حجم آپلود و نوع فایل تعریف کنیم .
همچنین فرمت فایل ها در هنگا آپلود به صورت اتوماتیک تشخیص داده شود و در فولدر و محل مربوط به خودشان در سایت قرار گیرند .
این ها یک سری ایده هستند که من دارم . لطفا اگر کسی چنین نرم افزاری دارد و یا م یتواند بنویسد به من اطلاع دهد تا اگر دیدم قیمت مناسب است و من توانایی پرداخت دارم ، سفارش دهم .

اگر نرم افزار بالا نشد می خواهم یک نرم افزار اف تی پی به کاربران بدهم که بدون اینکه یوزرنیم و پسورد را بدانند بتوانند فایل آپلود کنند یعنی پسورد اف تی پی را در خود نرم افزار وارد کنم و سپس به کاربران بدهم . اگر بتوانید راهنمایی کنید ممنون می شود .

eshpilen
جمعه 26 فروردین 1390, 09:00 صبح
ممکنه خود سرور هم محدودیت داشته باشه و نشه از یک مقداری بیشتر حجم هر فایل باشه.
حداکثر اندازهء مورد نظر شما چقدر هست و آیا نسبت به محدودیت ها و تنظیمات سرورتون اطلاع و دسترسی دارید؟

site.9kte
یک شنبه 28 فروردین 1390, 13:55 عصر
دوست عزیز من می خواهم شما برای من یک نرم افزار ftp بنویسید فقط با این تفاوت که بشود برای آن حق دسترسی تعریف کرد . مثلا یه عدع فقط بتوانند آپلود کنند و نتوانند فایل های دیگران را مشاهده و یا دانلود کنند . البته از طریق اف تی پی . من می خواهم به اعضای سایت خود برای آپلود یک اکانت اف تی پی بدهم ولی با این نرم افزا رهای معمول می توانند فایل های دیگران را حذف کنند و یا از طریق اف تی پی دانلود کنند و اینطوری باز دید سایت من میاد پایین . می خواهم فقط خود آن شخص بتواند فایل های خود را ببیند و حتی نتواند آن را تغییر نام دهد و حذف کند . اگر می توانید چنین نرم افزاری بنویسید . قیمت بدید و یا راهنمایی کنید که چه کار کنم تا به هدف برسم .

ممنون

site.9kte
یک شنبه 28 فروردین 1390, 13:57 عصر
در ضمن هیچ انجمنی را مناسب تر از این انجمن ندیدم امیدوارم مدیران انجمن و برنامه نویسان حرفه ای کمکم کنند و نا امیدم نکنند

eshpilen
یک شنبه 28 فروردین 1390, 14:17 عصر
شدنش که میشه. منتها نه با FTP. یعنی با FTP منکه بلد نیستم و فکر میکنم باید اطلاعات تخصصی داشت.
ولی با همون HTTP میشه انجام داد.
نظر من اینه که یک برنامهء کلاینت بنویسیم که تحت دسکتاپ باشه. البته ظاهرا شما اینطوری میخوای باشه. چرا میخوای کلاینتش تحت دسکتاپ باشه؟
البته از بعضی نظرها ممکنه تحت دسکتاپ دستمون بازتر باشه. مثلا اگر با درخواست های HTTP به محدودیت حجم بربخوریم، یک برنامهء دسکتاپ که به امکانات بیشتری دسترسی داره میتونه فایلهای حجیم رو چند قطعه کنه و در چند درخواست ارسال کنه. سمت سرور هم با همون PHP این درخواست ها دریافت و فایلها ذخیره میشن. یعنی یک برنامهء PHP سمت سرور مخصوص خودش رو میخواد خلاصه.
مزیت دیگر برنامهء دسکتاپ اینه که مثلا میتونه تشخیص بده و فایلهایی رو که لازمه قبل از ارسال بصورت خودکار فشرده بکنه. خلاصه امکاناتش بیشتره و میشه چیزهای دیگری هم درش گنجاند.
راستی حداکثر حجم فایلهایی که شما میخواید آپلود بشه چقدر هست؟ چون اگر مقدارش مشخص باشه و محدود باشه بنظرم میشه برنامه رو ساده تر و بهینه تر نوشت. حجمهای خیلی زیاد مسائل و جزییات زیادتری رو هم وارد معادله میکنن و مثلا برنامه باید خیلی قویتر باشه تا کمتر با شکست و نیاز به تکرار عملیات مواجه بشه.

بعد مسئلهء دیگری که کار شما رو پیچیده و مشکل تر کرده اینه که میگید میخواید این برنامه با MyBB تعامل و ترکیب داشته باشه. چون اینطوری طرف باید با MyBB هم بقدر کافی آشنا باشه و دستکاریش کنه. اگر هم آشنا نباشه معلوم نیست یادگیریش و انجام این کار چقدر زمان میبره و چقدر مشکل هست.
ولی یه برنامه باشه که فقط یکسری نام کاربری و پسورد بهش بدی و دیگه کاری با MyBB نداشته باشه و فایلهای کاربران مستقلا ذخیره و بازیابی بشن، خب خیلی ساده تر میشه. البته اینکه سمت سرور این برنامه از دیتابیس کاربران MyBB بصورت مستقیم استفاده بکنه فکر نمیکنم کاری داشته باشه. از این جهت میشه براحتی اون رو با کاربران MyBB مرتبط کرد.

ولی نهایتش شما واسه چی به چنین سیستمی نیاز دارید؟ و آیا در خود MyBB راهی نداره؟

eshpilen
یک شنبه 28 فروردین 1390, 14:37 عصر
مشکل اینه برنامهء شما گسترده هست و با چند حیطه و تخصص و زبان برنامه نویسی و نرم افزار و خیلی نکات فنی معلوم و نامعلوم ارتباط داره که کار رو پیچیده میکنه و کمتر کسی هست که در همهء موارد لازم اطلاع و سررشته و تجربهء کافی داشته باشه. همهء اینا رو کسی توی ذهنش تجسم میکنه و موارد سوال و ابهام که زیاد میشن پشیمون میشه، چون اگر فقط در یک بخش کار با اشکال بزرگی بربخوره دیگه اون چیزی که شما میخوای نمیشه و پروژه شکست میخوره یا مدت کار و دستمزدش تفاوت قابل توجهی میکنه.
یخورده توضیح بیشتر بده. هدفت چیه و چه حداقلها و موارد ضرورتی در این پروژه هست.
ما میتونیم یه برنامه بنویسیم با نام کاربری و پسورد کاربران فروم آپلود کنه و روی آپلود بتونیم محدودیت دلخواه بر اساس هر کاربر بذاریم. برای دانلود هم میشه یه کاری کرد. هرکدوم از اینا یه سیستم دو طرفه میشه (کلاینت و سرور). اگر فایلها خیلی حجیم باشن و با محدودیت تنظیمات سرور و پروتکل و غیره بربخوریم، بازم میشه این سیستمها رو درست کرد، ولی کار حرفه ای تر و حجیم تر و پیچیده تری میشه مسلما. همهء اینا در یک سیستم کاملا مستقل که مثلا سمت کلاینت آپلود، و دانلودش درصورت لزوم، توسط یک برنامه‌ء دسکتاپ باشه و سمت سرور PHP ممکن هست. ولی دیگه ترکیبش با MyBB کار رو پیچیده و دشوار میکنه و باید دید شما دقیقا چی میخوای باید با MyBB چه تعامل ها و ترکیبی داشته باشه.
باید بیشتر توضیح بدی و درصورت امکان سعی کنی مسئله رو ساده تر کنی.
سوالات قابل توجهی وجود دارن.
مثلا اگر میخوای فقط از طریق یه صفحهء وب بشه دانلود کرد (و اجازهء دانلود مستقیم داده نشه)، اونوقت باید دید آیا مثلا timeout هایی که سرور داره مشکلی بوجود نمیارن یا میشه این محدودیت ها رو برداشت یا نه. چون در اینصورت نیاز هست که دانلود این فایلها از طریق یه برنامهء PHP انجام بشه که با ترفندهایی از لینک مستقیم و احتمالا دانلود همزمان چند نفر جلوگیری بکنه.

site.9kte
یک شنبه 28 فروردین 1390, 22:22 عصر
چرا میخوای کلاینتش تحت دسکتاپ باشه؟

یکی از دلایلش همینه که خودتون گفتید . دلیل دگرش هم اینه که برخی از کابران مبتدی ممکنه اصلا ندادند آپلود چیست ! و چگونه باید آپلود کرد . بنابراین یه نرم افزار بهشون میدیم که فارسی هست و فایل هاشون را دراگ می کنند درون آن . همین و یا برنامه یک فولدر در دسکتاپ می سازه و ه رچی فالی درون اون فولدر باشه اتوماتیک اپلود میشه در یک فولدر در هاست که م یتونه به نام کاربری اون طرف هم باشه. یعنی موقع عضویت طرف یک فولدر در هاست با نام کابری اون ایجاد شود و همان فولدر در دسکتاپ طرف هم ایجاد شود . و این دو فولدر با یکدیگر همیشه در ارتباط باشند و اتورایزیشن شوند .

راستی حداکثر حجم فایلهایی که شما میخواید آپلود بشه چقدر هست؟

حداکثری وجود نداره ولی اگر ممکنه در برنامه تاثیر بزاره می تونم بگم حداکثر 200 مگابایت می تونه باشه و فایل های بزرگ تر هم به فایل های کوچکتر تقسیم بشه . حالا این تقسیم می تونه توسط نرم افزار و یا توسط خود فرد انجام بشه .

در ضمن من می خواهم هر کاربری که در انجمن ثبت نام می کند دیگر نیازی به ثبت نام در این نرم افزار نداشته باشد و با همان نام کاربری و پسورد وارد نرم افزار شود .
در انجمن کاربر یک سری دسترسی دارد . مثلا من بخش اعضای طلایی تعریف کردم که فقط اونها می توانند یک سری از فایل ها را دانلود کنند . اگر بشود می خواهم در این نرم افزار این دسترسی ها اعمال شود .
با ید توجه داشته باشید که هنگام آپلود یک فایل در انجمن از طریق خود سیستم انجمن فایل ها در پوشه آپلود در هاست وارد می شوند و نام و پسوند آنها تغییر می کند . باید این نرم افزار این فایل ها را هم پشتیبانی کند . البته می دانم این دیگه خیلی تخصصی و سنگین میه ولی خوب یه ایده خوب است .

شما گفتید حداقل ها . باشه من هم حداقل هارا می گم . اگر توستید طراحی کنید قیمت بدید :

من نرم افزاری م یخواهم که مانند یک نرم افزار اف تی پی محیطی داشته باشد که بتوان فایل ها را درون آن دراگ کرد و از نظر آپلود محدودتی نداشته باشد زیرا هاست من از نظر آپلود با اف تی پی محدودیت ندارد .

من می خواهم اعضا فقط بتوانند فایل ها را آپلود کنند و پس از آپلود ، نرم افزار به آنها لینک دانلود فایل خودشان را بدهد و به فایل های دیگر موجود در آن پوشه کاری نداشته باشد و نتوانند آن فایل ها را مشاهده کنند و دانلود کنند .

من می خواهم کلیه فایل ها به یک فولدر در هاست آپلود شود .

من می خواهم هر کاربر یوزر نیم و پسورد خودش را داشته باشد و یا اصلا نیاز به یوزر و پسورد نباشد .

این حداقل هاست .

حالا هرچه بتوان این را حرفه ای تر کرد و گسترش داد بهتر است . مثلا اینها:
برنامه با دیتابیس انجمن در ارتباط باشد
- هر کاربر هنگام عضویت در سایت بتواند با نام کاربری و پسورد خود وارد برنامه شود .
- دسترسی های سایت رد نرم افزار هم اعمال شود .
- برای هر کاربر یک فولدر خاص با نام کاربری وی در هاست ایجاد شود و فایل های وی در آن فولدر آپلود شود .
- هنگام نصب برنامه یک فولدر هم در دستکتاپ وی ایجاد شود و این فولدر دستکتاپ با فولدر د رهاست در ارتباط باشد و هر چه در آن ریخته می شود به صورت اتوماتیک در فولدر در هاست هم آپلود شود و بلعکس.

eshpilen
یک شنبه 28 فروردین 1390, 23:15 عصر
یکی از دلایلش همینه که خودتون گفتید .
چی؟ محدودیت حجم Request و اینکه فایلهای بزرگ رو در چند قسمت بفرستیم؟

دلیل دگرش هم اینه که برخی از کابران مبتدی ممکنه اصلا ندادند آپلود چیست ! و چگونه باید آپلود کرد . بنابراین یه نرم افزار بهشون میدیم که فارسی هست و فایل هاشون را دراگ می کنند درون آن . همین و یا برنامه یک فولدر در دسکتاپ می سازه و ه رچی فالی درون اون فولدر باشه اتوماتیک اپلود میشه در یک فولدر در هاست که م یتونه به نام کاربری اون طرف هم باشه. یعنی موقع عضویت طرف یک فولدر در هاست با نام کابری اون ایجاد شود و همان فولدر در دسکتاپ طرف هم ایجاد شود . و این دو فولدر با یکدیگر همیشه در ارتباط باشند و اتورایزیشن شوند .فکر میکنم دراگ کردن راحتتر باشه. راستش من با اونیکی سیستم که میگی تاحالا کار نکردم و نمیدونم آیا روش و API استانداردی داره یا نه. بهرحال بنده شخصا چون برنامه نویسی اپلیکیشن و روی ویندوز فعلا فقط فریمورک Qt رو کار کردم امکانات دیگه ای ندارم و اگر بخوام این برنامه رو پیاده کنم با Qt انجام میدم و خب مسلما اگر بخوایم از کتابخانه و API های دیگه ای استفاده کنیم کار مشکل میشه. قدم اولش مشکل در کامپایل میشه چون Qt بصورت پیشفرض با MinGW کامپایل شده و با کتابخانه های دیگهء روی ویندوز سازگار نیست.

حداکثری وجود نداره ولی اگر ممکنه در برنامه تاثیر بزاره می تونم بگم حداکثر 200 مگابایت می تونه باشه و فایل های بزرگ تر هم به فایل های کوچکتر تقسیم بشه . حالا این تقسیم می تونه توسط نرم افزار و یا توسط خود فرد انجام بشه . خود فرد؟ اونم کاربر مبتدی شما؟!
اصلا نیازی هم نیست. این دیگه قطعا وظیفه و کار چنین برنامه ای هست که باید بصورت خودکار انجام بده.

در ضمن من می خواهم هر کاربری که در انجمن ثبت نام می کند دیگر نیازی به ثبت نام در این نرم افزار نداشته باشد و با همان نام کاربری و پسورد وارد نرم افزار شود .این یه مورد که باید ممکن باشه (و احتمالا براحتی).
میدونید اصل جریان احراز هویت و کنترل دسترسی در سمت سرور و بوسیلهء برنامهء PHP باید انجام بشه. اصول و امنیتش به همینه. و ما فقط باید جدول و فرمتی رو که اطلاعات نام کاربری و پسورد کاربران MyBB درش ذخیره میشه پیدا کنیم. البته بعضی چیزا ممکنه کار رو پیچیده کنه. مثلا اگر یه کاربری بصورت موقت یا دائمی اخراج میشه، و اگر جدول ذخیرهء این اطلاعات یک جدول جداگانه باشه، اونوقت باز نیاز داریم که اون جدول رو هم پیدا کنیم و از طرز کار MyBB هم بیشتر سردربیاریم. خلاصه در عمل جزییات و موارد میتونن همینطور زیاد بشن.
من فکر میکنم استعدادم واسه اینطور پروژه ها خوبه و اینطور پروژه ها برام خیلی جذاب هستن چون بیشترش خلاق و نو هست و ضمنا چند حیطه ای هست که وب و دسکتاپ رو بهم پیوند میده و حداکثر کارایی بخشهای مختلف این فناوری استثنایی رو بکار میگیره. ولی مشکل اینه تاحالا کار عملی خیلی کم و محدود داشتم و روی اینطور پروژه ها بیشتر باید بصورت آزمایشی و تحقیقاتی و شخصی کار کنم نه یه کار مسئولیت دار تجاری و مدت دار که بخوام بابتش پول خوب هم بگیرم. ضمنا الانم هنوز درحال یادگیری چیزای دیگه ای مثل دات نت هستم.

در انجمن کاربر یک سری دسترسی دارد . مثلا من بخش اعضای طلایی تعریف کردم که فقط اونها می توانند یک سری از فایل ها را دانلود کنند . اگر بشود می خواهم در این نرم افزار این دسترسی ها اعمال شود .من دیگه ایناش رو نمیدونم. گفتم که هرچی بیشتر بخوای با MyBB تعامل و ترکیب داشته باشه ممکنه پیچیده تر بشه. البته دوستم که متخصص این نرم افزار هست ازش خیلی تعریف میکرد و میگفت بخصوص سیستم پلاگین عالی ای داره. شاید بشه خیلی کارها رو درش براحتی انجام داد. البته مسلما اول باید بقدر کافی درموردش یاد گرفت.

با ید توجه داشته باشید که هنگام آپلود یک فایل در انجمن از طریق خود سیستم انجمن فایل ها در پوشه آپلود در هاست وارد می شوند و نام و پسوند آنها تغییر می کند . باید این نرم افزار این فایل ها را هم پشتیبانی کند . البته می دانم این دیگه خیلی تخصصی و سنگین میه ولی خوب یه ایده خوب است .این پروژه ای که شما میخوای حالا کسی بتونه و بخواد انجام بده نمیدونم بابتش چقدر میخواد بگیره. فقط واسه سوادی که طرف داره و تقدیر ازش که اینهمه چیز بلده باید کلی تشویق بشه بهش جایزهء ویژه هم بدن :لبخند:

شما گفتید حداقل ها . باشه من هم حداقل هارا می گم . اگر توستید طراحی کنید قیمت بدید :

من نرم افزاری م یخواهم که مانند یک نرم افزار اف تی پی محیطی داشته باشد که بتوان فایل ها را درون آن دراگ کرد و از نظر آپلود محدودتی نداشته باشد زیرا هاست من از نظر آپلود با اف تی پی محدودیت ندارد .

من می خواهم اعضا فقط بتوانند فایل ها را آپلود کنند و پس از آپلود ، نرم افزار به آنها لینک دانلود فایل خودشان را بدهد و به فایل های دیگر موجود در آن پوشه کاری نداشته باشد و نتوانند آن فایل ها را مشاهده کنند و دانلود کنند .

من می خواهم کلیه فایل ها به یک فولدر در هاست آپلود شود .

من می خواهم هر کاربر یوزر نیم و پسورد خودش را داشته باشد و یا اصلا نیاز به یوزر و پسورد نباشد .

این حداقل هاست .
والا منکه که نرخ عرف و بازار ندارم اگر نخوام این کار رو انجام بدم درست نیست قیمتی هم بدم.
بهرحال بنظر من میتونه خیلی متغییر باشه. و برنامه و برنامه نویسی هم داریم تا برنامه و برنامه نویسی.
هرکس هم یه ابزاری داره. یکی با دات نت. یکی با سی++. یکی مثل من با Qt (که البته اونم تحت سی++ هست).
بنظرم بهترین زبان برای این پروژه سی++ باشه که از کتابخانه های ویندوز استفاده میکنه. چون دات نت که نصبش روی سیستمهایی که دات نت ندارن و هنوز خیلی زیاد هستن کار کمی نیست. و Qt هم نیاز به یکسری DLL خودش داره که حجمش رو بالا میبرن و این برای دانلود راحتش توسط کاربران احتمالا مشکل ایجاد میکنه.
راستی میگید یوزنیم و پسورد نیاز نباشه منظورتون استفاده از همون یوزر و پسورد اکانت MyBB هست دیگه؟

حالا هرچه بتوان این را حرفه ای تر کرد و گسترش داد بهتر است . مثلا اینها:
برنامه با دیتابیس انجمن در ارتباط باشد
- هر کاربر هنگام عضویت در سایت بتواند با نام کاربری و پسورد خود وارد برنامه شود .
- دسترسی های سایت رد نرم افزار هم اعمال شود .
- برای هر کاربر یک فولدر خاص با نام کاربری وی در هاست ایجاد شود و فایل های وی در آن فولدر آپلود شود .
- هنگام نصب برنامه یک فولدر هم در دستکتاپ وی ایجاد شود و این فولدر دستکتاپ با فولدر د رهاست در ارتباط باشد و هر چه در آن ریخته می شود به صورت اتوماتیک در فولدر در هاست هم آپلود شود و بلعکس.
بله خوبه بهرحال.
راستی این فولدرهای خاص هر کاربر که میگید در همون فولدر آپلود مشترک با MyBB هستن دیگه؟

site.9kte
دوشنبه 29 فروردین 1390, 01:00 صبح
راستی میگید یوزنیم و پسورد نیاز نباشه منظورتون استفاده از همون یوزر و پسورد اکانت MyBB هست دیگه؟

نه منظورم اینه که یه برنامه اف تی پی که یوزر و پسورد اف تی پی را در خود برنامه توسط برنامه نویس وارد کرده باشیم و کاربر از این رمز مطلع نشود . یعنی کاربر فقط برنامه را نصب و شروع به آپلود کند . مثل اف تی پی معمولی

راستی این فولدرهای خاص هر کاربر که میگید در همون فولدر آپلود مشترک با MyBB هستن دیگه؟

این فولدر ها می توانند در خود فولدر مای بی بی تشکیل شوند . فقط باید هنگام ثبت نام در مای بی بی این فولدر ها مخصوص آن کاربر ایجاد شود .

اگر پایه نوشتن چنین نرم افزاری باشید و وقت بزارید می تونیم خوب بفروشیمش .البته اگر کامل اون چیزی را که میگم بنویسید. حتی می تونیم به سایت های خارجی هم بفروشیم . به راحتی

eshpilen
دوشنبه 29 فروردین 1390, 17:49 عصر
نه منظورم اینه که یه برنامه اف تی پی که یوزر و پسورد اف تی پی را در خود برنامه توسط برنامه نویس وارد کرده باشیم و کاربر از این رمز مطلع نشود . یعنی کاربر فقط برنامه را نصب و شروع به آپلود کند . مثل اف تی پی معمولی

اینطوری نیاز هست به ازای هر کاربر یک برنامهء مخصوص خودش باشه که محتوی اطلاعات احراز هویت هر کاربر خاص باشه. و کاربر حتما باید در سایت لاگین باشه تا برنامهء خاص خودش رو دانلود کنه. بالاخره باید کاربرها به یه روشی از هم تشخیص داده و احراز هویت بشن یا نه؟
ولی این راه خوبی نیست. بجاش برنامه یک بار یوزر و پسورد رو از کاربر میگیره و اطلاعات لازم برای احراز هویت رو برای دفه های بعدی Save میکنه دیگه (این اطلاعات لزوما شامل پسورد کاربر نیست - بنظرم ذخیرهء پسورد حتی روی سیستم خود کاربر از نظر امنیتی در این برنامه اصولی نیست). خب این چه مشکلی داره؟ خیلی سخته؟

این فولدر ها می توانند در خود فولدر مای بی بی تشکیل شوند . فقط باید هنگام ثبت نام در مای بی بی این فولدر ها مخصوص آن کاربر ایجاد شود .باید دید این فولدرها با سیستم و الگوریتم خود مای بی بی یوقت باعث تداخل و اشتباهی نشن.
میگم شما هرچی گیر بدید به MyBB، اوضاع بدتر میشه. چون نرم افزار فروم یه نرم افزار پیچیده و حجیمی هست و ممکنه هزار نکته توی هر بخشش بکار رفته باشه.
اول شما گفتید توی فولدر مای بی بی باشه. ولی بنظر من نباشه بهتره. مگر اینکه فایلها رو یجوری با سیستم خود MyBB ادغام کنیم و جزو فایلهای هر کاربر در مای بی بی ثبت بشن که اونم شاید کار سختی باشه.

اگر پایه نوشتن چنین نرم افزاری باشید و وقت بزارید می تونیم خوب بفروشیمش .البته اگر کامل اون چیزی را که میگم بنویسید. حتی می تونیم به سایت های خارجی هم بفروشیم . به راحتیبفروشیم؟ شما که گفتی دستمزد میدی؟
بعدم از کجا میدونید دیگران هم نیاز دارن؟ شاید راه دیگه هم داشته باشه مثلا از طریق خود مای بی بی یا نرم افزار آماده ای چیزی.

site.9kte
سه شنبه 30 فروردین 1390, 01:28 صبح
دوست من . نرم افزار آماده نداره . اگر کار با دیتا بیس را بلد باشیدفکر نمی کنم کار سختی باشه هماهنگ کردنش با مای بی بی
حالا شما بیا این پروژه را برای دلت و هیجانش انجام بده من هم ا زخججالتت در میام

PHP Assistant
سه شنبه 30 فروردین 1390, 06:59 صبح
شما می تونی تنظیمات MyBB را به نامحدود تغییر بدی. دیگه این چه کاریه؟ مگر این که بخوای یه آپلود سنتر درست کنی. می تونی از کلیجا استفاده کنی و بعد مسیر خوندن فایل های MyBB را اون جا قرار بدی