PDA

View Full Version : سوال: چطور می شود dateTimePicker را شمسی کرد؟

mohsen.nsb44
جمعه 26 فروردین 1390, 12:27 عصر
سلام همانطور که می دونید dateTimePicker به طور خودکار تاریخ میلادی رو نشون میده حال می خواستم بدونم چطور میشه به شمسی تیدیلش کرد ایا با persianCalender میشه ؟ یا روش دیگری هم هست
لطفا کامپوننت معرفی نکنید فقط می خوام تاریخ میلادیو با کد نویسی به شمسی تیدیل کنم
ممنون از همه دوستان .

mmd2009
جمعه 26 فروردین 1390, 13:02 عصر
با سلام.

اگر منظور اینه تاریخ میلادی رو از کنترل datetime.. بگیری و تبدیلش کنی به شمسی ، اره دوست عزیز با persianCalenderمیشه

mohsen.nsb44
جمعه 26 فروردین 1390, 13:46 عصر
با سلام.

اگر منظور اینه تاریخ میلادی رو از کنترل datetime.. بگیری و تبدیلش کنی به شمسی ، اره دوست عزیز با persianCalenderمیشه
میشه کمی بیشتر توضیح بدی و بگین چطور میشه این کار رو انجام داد؟

mmd2009
جمعه 26 فروردین 1390, 14:36 عصر
اگر مدیرا اخطار ندین باید بگم دوست عزیز کافیه persianCalender رو جستجو کنید تو این انجمن

موفق باشید.

mohsen.nsb44
جمعه 26 فروردین 1390, 17:49 عصر
اگر مدیرا اخطار ندین باید بگم دوست عزیز کافیه persianCalender رو جستجو کنید تو این انجمن

موفق باشید.
دوست عزیز من با persianCalender مشکلی ندارم
مشکل من اینه که زمانی که بر زبانه dateTimePiker کلیک میکنی هم تقویم فارسی دیده بشه یعنی شمسی

mohsen.nsb44
جمعه 26 فروردین 1390, 18:37 عصر
من از کد زیر استفاده کردم اما جواب نگرفتم

PersianCalendar pc = new PersianCalendar();

dateTimePicker1.Value = DateTime.Parse(pc.GetYear(DateTime.Now)+ "/" + pc.GetMonth(DateTime.Now) + "/" + pc.GetDayOfMonth(DateTime.Now));

و ارور زیر رو می ده

Value of '1390/01/26 12:00:00 ق.ظ' is not valid for 'Value'. 'Value' should be between 'MinDate' and 'MaxDate'.
Parameter name: Value

TeacherMath
شنبه 27 فروردین 1390, 00:23 صبح
سلام.این ارور به خاطر اینه که تقویم میلادیه و MinDate=1/1/1753 و MaxDate=12/31/9998.

farsoft
شنبه 27 فروردین 1390, 11:40 صبح
سلام دوست عزیز
به این لینک سر بزن شاید کمک خوبی باشد
http://forum.codecall.net/c-programming/19417-c-date-time-picker.html

reza_edu
شنبه 27 فروردین 1390, 12:17 عصر
تو اينكه ميشه خود ديتايم پيكر ويژوال استديو تقويم فارسي رو نشون بده شكي ندارم چون بهم نشون دادن "كامپوننت نبود " اما هر دونفري كه اين كار رو كرده بودن به من نگفتن چه جوري ميشه اين كار رو كرد :عصبانی:فقط نشون دادن نميدونم دليلش چي بود ؟ اما اگر ممكنه دوستان بلدن بزارن ممنون ميشم.

hp1361
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 09:59 صبح
sسلام

من هم دقیقا دنبال همین هستم.اما نمی دونم چرا توی این فروم اصلا خبری ازش نیست!(شاید به نفع بعضیا نیست!)

البته باید این رو هم توضیح داد که من فقط می خوام ظاهر تقویم بصورت شمسی نمایش داده بشه و تاریخی که برگردونده میشه همون میلادی باشه!

چیزایی که دوستان معرفی میکنن سعی بر ان داره که تاریخ برگردونده شده رو هم شمسی کنه که نیازی بهش ندارم.

اینطوری فکر کنم بهتر منظورمو رسونده باشم

ERIKA
جمعه 20 خرداد 1390, 15:42 عصر
سلام این هم کامپونت تاریخ که کاملا فارسی و کار کردن باهاش بسیار راحت و جالب و .... در کل به نظر من فوق العاده است.شما هم می تونید اش کار کنید و نظر بدید

اینم عکس اش

اینم خود کامپونت