PDA

View Full Version : استفاده از dropDownlist در janus gridex

reza_edu
جمعه 26 فروردین 1390, 22:54 عصر
سلام ميخواستم بدونم به چه روشي ميشه يك ستون در gridex janus بصورت dropDownlist باشه!:گریه: من هم در حالت ويزارد و هم حالت كد سعي كردم تا ايجاد كنم ولي نشد تو تموم سايت هاي خارجي هم سرچ كردم تنها اين دو مورد بدرد بخور بود
http://vstoolsforum.com/blogs/janus/archive/2007/07/11/adding-a-multicolumn-dropdown-to-a-janus-grid.aspx

و اين http://vstoolsforum.com/blogs/janus/archive/2008/09/08/adding-a-dropdown-in-a-janus-grid.aspx

البته ايني كه گفتم نسبت به بقيه بود اگه ميدونيد راهنماي كنيد ممنون ميشم.

reza_edu
شنبه 27 فروردین 1390, 18:37 عصر
با با يكي كمك كنه يعني هيچ كس تابحال كار نكرده ؟ من خودم چند ستون رو ميتونم نمايش بدم فقط نشون دادن تك ستون رو نميدونم چه جوريه.:گریه:

reza_edu
یک شنبه 28 فروردین 1390, 00:52 صبح
سلام شد بلخره شد فهميدم كه چيكار بايد كرد البته از مثال خود جانيوس استفاده كردم اما خدارو شكر اين وسط چند تا چيز ديگه ناخواسته ياد گرفتم كدش رو با توضيحات كامل ميزارم البته اول بايد كار كرد چند تا ابزار رو دقيق بفهمم كه چيكار ميكنن بعد ولي يه سوال ديگه در همي رابطه داشتم كه اگه مكنه جواب بديد ممنون ميشم.

1. چرا براي نشون دادن اطلاعات حتما بايد از كد زير استفاده كرد {كد رو تو تگ ها مخصوص ننوشتم چون سايت گير داره بعضي موارد كد هارو درهم نشون ميده}
gridEX2.DataSource = dt;
gridEX2.RetrieveStructure();
البته يكي از دوستان گفته بودن{هر مطلبی درباره جانوس دارید اینجا بذارید.(janus system)صفحه يادم نيست} كه از كد زير هم ميشه استفاده كرد ولي من استفاده كردم جواب نداد!؟
gridEX2.Refetch();

دستور RetrieveStructure() دو تا مشكل داره{از نظر من} يكي اينكه اگه تو گريد قبلا ستون هارو درست كرده باشيم همه رو خراب كرده و با توجه به ستون هاي جدول بايند شده ستون هارو ميسازه . دوم اينكه چه مقدار true و چه false بدي هيچ فرقي نميكنه ! آخه تو توضيحات help اون نوشته بود كه اگه true بدي ستون هاي جدول رو با ستونهاي ازقبل ساخته شده ست ميكنه ولي اينطور نبود چكار بايد كرد؟؟؟؟؟؟؟

2. چرا وقتي جدولي به ديتا سورس بايند ميشه همه ستون هارو نمايش ميده؟ تو ديتا گريد ويو خود ويژوال استديو با كد زير ميشه جلوي توليد اتوماتيك ستون هارو گرفت اما مثل اينكه اين كد تو gridex معادل نداره؟
dataGridView1.AutoGenerateColumns = false;

سوال ها بيشتر از اين موارد هست اما اينكه همين هارو هم يكي جواب بده خودش كلي :متفکر:

توجه كد ها به زبان سيشارپ بود اما من به دو دليل در اين تالار نوشتم 1. خودم ويبي كار هستم 2.چون پروژه رو بايد سيشارپ مينوشتم كپي پيست كردم.:لبخند: