PDA

View Full Version : ارسال مقادیر DBComboBox به جدول

sima_gh7
پنج شنبه 17 شهریور 1384, 18:55 عصر
من یک DBComboBox دارم که در برنامه ، ویژگی Items مربوط به اون مقدار دهی میشه . حالا من می خوام مقادیری که کاربر به DBComboBox اضافه کرده رو وارد یک جدول در SQLserver کنم ، بطوری که هر item در یک رکورد قرار بگیره . ممکنه بگید کدش رو چطور بنویسم .

sima_gh7
جمعه 18 شهریور 1384, 15:54 عصر
کسی جواب سوال من رو نمی دونه ؟!!

hkiani
جمعه 18 شهریور 1384, 20:01 عصر
سلام

کاربرد کامپوننت DBComboBox این است که ما به کاربر امکان دهیم مقدار یک فیلد را از بین یکی از آیتم‌های کمبوباکس انتخاب کند که معمولا این آیتم‌ها یا در زمان طراحی و یا از طریق کدنویسی مشخص می‌شوند.
حال اگر گزینه‌های این کمبوباکس قرار است توسط یک فیلد از یک جدول تأمین بشود آن گاه بهتر است از کامپوننت DBLookupComboBox استفاده شود. در آن صورت با اضافه کردن رکورد به جدول فوق خودبخود گزینه‌های این کمبوباکس نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

اگر منظور شما مورد فوق نیست و واقعا می‌خواهید مقادیر آیتم‌های یک کمبوباکس را در یک جدول بریزید، خوب یک حلقه تشکیل دهید و این کار را براحتی انجام دهید (چه مشکلی دارید؟)

در ضمن اگر هدفتان این نیست که توسط DBComboBox مقدار یک فیلد را توسط کاربر تغییر دهید بهتر است از ComboBox استفاده کنید.
موفق باشید.

sima_gh7
شنبه 19 شهریور 1384, 06:14 صبح
چطور می تونم به Itemهای DBCombobox دسترسی پیدا کنم ؟

m-khorsandi
شنبه 19 شهریور 1384, 07:58 صبح
توسط [DBComboBox1.Items.Strings[i میتونی به ردیفهای DBComboBox دسترسی داشته باشی.