PDA

View Full Version : دستزسی به مشخصات یک user که درmembership تعریف شده

mehrdad85
یک شنبه 28 فروردین 1390, 12:08 عصر
سلام
دوستان برای اینکه به کلیه اطلاعات وارد شده در صفحه register یک user که با استفاده از membership خود asp تعریف شده دسترسی داشته باشیم باید چکار کنیم و از چه کدی استفاده کنیم؟
امیدوارم خوب توضیح داده باشم و درست متوجه مشکل شده باشید
یه سوال دیگه اینکه در مورد membership خود asp هر نکته و مطلبی که فکر میکنید میتونه مفید باشه ممنون میشم refrence بدید چون گشتم نتونستم چیز شسته رفته ای پیدا کنم

ممنونتون میشم راهنمایی بفرمایید دوستان برنامه نویس

dalia2006
یک شنبه 28 فروردین 1390, 15:04 عصر
بە هیچ وجە از داتابیس خود asp.net استفادە نکنید، بە طریقە زیر جدولها را در داتابیستون دروست کنید و از آنها استفادە بکنید:

1. فایل web.config رو باز کنید، در بخش connectionStrings، مقدار زیر رو وارد کنید:
<connectionStrings>
<remove name="LocalSqlServer" />
<add name="LocalSqlServer" connectionString="Data Source=SERVER_NAME;Initial Catalog=DATABASE_NAME;Integrated Security=True"
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>
بە جای ERVER_NAME؛ نام سرورتان، DATABASE_NAME نام داتابیستان، بعد از آپلود فایل sqlserver بە هاست، باید یوزرنیم و پاسورد را بە جای ;Integrated Security=True" بنویسید

2. بوسیلە این راهنمایی جدولهای لازم را درون داتابیستون دروست کنید

Do it by running aspnet_regsql.exe: Just open "Start Menu>All Programs>Microsoft Visual Studio 2010>Visual Studio Tools>Visual Studio Command Prompt(2010)" and then type aspnet_regsql. A wizard appears and let you select your desired database.

3. حالا کافیه وبسایتتون رو یکبار اجرا کنید، اگر یک نگاه به دیتابیستون بندازید میبینید که تمام Tableها، Viewها و Stored Procedureهای مورد نیاز برای کار با ASP.Net Default Membership Provider به وجود اومده و می تونید به راحتی از منوی Website->ASP.NET Configuration برای تعریف Userها، Profileها و Roleهاتون اقدام کنید.

4. برای دسترسی بە یوزرتان باید با ریلشین شیپ، اینکارو انجام بدهید

منبع: [ +] (http://www.devzone.ir/post/1389/09/06/Create-ASP-Membership-Database.aspx?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+KamyarP+%28DevZone%29)

MJ_PC88
دوشنبه 29 فروردین 1390, 15:54 عصر
از این کد استفاده کنید:
("MembershipUser mu = Membership.GetUser("UserName
UserName:نام کاربری مورد نظرتان
و این هم متودهاش :
Mu.Email
Mu.UserName
و ....

mehrdad85
سه شنبه 30 فروردین 1390, 09:17 صبح
بە هیچ وجە از داتابیس خود asp.net استفادە نکنید، بە طریقە زیر جدولها را در داتابیستون دروست کنید و از آنها استفادە بکنید:

1. فایل web.config رو باز کنید، در بخش connectionStrings، مقدار زیر رو وارد کنید:
<connectionStrings>
<remove name="LocalSqlServer" />
<add name="LocalSqlServer" connectionString="Data Source=SERVER_NAME;Initial Catalog=DATABASE_NAME;Integrated Security=True"
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>
بە جای ERVER_NAME؛ نام سرورتان، DATABASE_NAME نام داتابیستان، بعد از آپلود فایل sqlserver بە هاست، باید یوزرنیم و پاسورد را بە جای ;Integrated Security=True" بنویسید

2. بوسیلە این راهنمایی جدولهای لازم را درون داتابیستون دروست کنید

Do it by running aspnet_regsql.exe: Just open "Start Menu>All Programs>Microsoft Visual Studio 2010>Visual Studio Tools>Visual Studio Command Prompt(2010)" and then type aspnet_regsql. A wizard appears and let you select your desired database.

3. حالا کافیه وبسایتتون رو یکبار اجرا کنید، اگر یک نگاه به دیتابیستون بندازید میبینید که تمام Tableها، Viewها و Stored Procedureهای مورد نیاز برای کار با ASP.Net Default Membership Provider به وجود اومده و می تونید به راحتی از منوی Website->ASP.NET Configuration برای تعریف Userها، Profileها و Roleهاتون اقدام کنید.

4. برای دسترسی بە یوزرتان باید با ریلشین شیپ، اینکارو انجام بدهید

منبع: [ +] (http://www.devzone.ir/post/1389/09/06/Create-ASP-Membership-Database.aspx?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+KamyarP+%28DevZone%29)

سلام
دوست خوبم از این که وقت گذاشتی و راهنمایی کردی ممنونم
خیلی لطف کردی
اما متاسفانه من نتونستم این کارو انجام بدم و با مشکل زیر که برات توضیح میدم مواجه شدم :

داخل فایل web.config تمام کد هایی که گذاشته بودید را اضافه کردم و نام سرور و دیتابیس را هم عوض کردم و به مابقی دست نگذاشتم
حالا به سراغ منوی visual رفتم و مسیر زیر را دنبال کردم :
visual studio >>project>>ASP.NET Cofiguration
داخل browser ، گزینه security را انتخاب کردم ولی با پیغام خطای زیر مواجه شدم :
There is a problem with your selected data store . this can be caused by an invalid server name or credentials , or by insufficient permission . it can be also be caused by the role manager feature not being enable . click the button below to be redirected to a page where you can choose a new data store .

the following message may help in diagnosing the problem : Could not load 'sdsdsdsdsd.global"

اسم سرور را چک کردم درسته permission های اون هم چک کردم مشکلی نداره
ممنون میشم راهنمایی بفرماید

p24rsh
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 00:16 صبح
سلام من تو یه سی دی اموزشی دیدم یه کار دیگه انجام داد فایلmachine.config در مسیرC:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50 727\CONFIG را اینجور add name=&quot;LocalSqlServer&quot; connectionString=&quot; SERVER = (local);DATABASE=aspnetdb;Integrated Security=SSPI;&quot; تغیر داد قبلش اینجور بود add name=&quot;LocalSqlServer&quot; connectionString=&quot;data source=.\SQLEXPRESS;Integrated Security=SSPI;AttachDBFilename=|DataDirectory|aspn etdb.mdf;User Instance=true&quot; providerName=&quot;System.Data.SqlClient&quot; من یه چیز هایی را حذف کرد م ضمنا sqlserver2008 vh kwf nhvl تغییر داد ایا به این روش مشکلی پیش نمیاد

dalia2006
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 14:51 عصر
بە نظرم شما ادرس سرورتون رو اشتناه نوشتید، برای پیدا کردن آدرس سرورتان، برنامە SQL Server Management Studio خودتون رو باز کنید و در پنجرەی Connect اسم سرورتون رو نوشتە، اسم سرورتون رو اونجا کپی کنید و کجا لازم داشتید پست کنید، هم اونوقتی کە جداول ممبرشیپ رو درست میکنید و هم داخل web.config

Dariuosh
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 00:56 صبح
بە هیچ وجە از داتابیس خود asp.net استفادە نکنید

چرا ؟!

-------------------------
باید 10 کاراکتر باشد !

dalia2006
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 16:07 عصر
دیتابیسی کە ممبرشیپ دروست میکنە، کارکردن باهاش آسون نیست، اگە خودمون درستش کنیم، کارکردن و استفادە کردن ازش سهلترە

Dariuosh
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 22:33 عصر
دیتابیسی کە ممبرشیپ دروست میکنە، کارکردن باهاش آسون نیست، اگە خودمون درستش کنیم، کارکردن و استفادە کردن ازش سهلترە
فرقی با هم ندارن فقط نحوه ساختن اشون فرق داره
میتونیم با ویزارد خودش درست کنیم
میتونیم اسکریپ تاشو دستی اجرا کنیم
میتونیم از همین راهی که شما گفتین راش بندازیم
در ضمن اگه جدا درست کنیم حسنش اینه که میتونیم برا چن تا برنامه مشترکن از یه دیتابیس استفاده کنیم , در واقع نیت از جدول Application تو این دیتابیس همینه