PDA

View Full Version : سوال: عوض كردن عكس active link در منو

Spring_64
یک شنبه 28 فروردین 1390, 12:17 عصر
سلام
من يه منو ايجاد كردم كه ميخوام وقتي روي هر تب كليك شد عكس متناظر با همون تب با استفاده از jquery عوض شه
ممنون ميشم رهنمايي بفرماييد...

mehdi.mousavi
یک شنبه 28 فروردین 1390, 18:22 عصر
سلام من يه منو ايجاد كردم كه ميخوام وقتي روي هر تب كليك شد عكس متناظر با همون تب با استفاده از jquery عوض شه ممنون ميشم رهنمايي بفرماييد...

سلام.
بطور کلی، کافیه تا یک Handler برای mouseover (و mouseout) روی هر Tab تعریف کنید (یا از hover استفاده کنید) و سپس درون Handler مربوطه، Background اون Tab رو به URL تصویر مورد نظر تغییر بدید...

موفق باشید.

پاورقی: لطفا کد HTML/JS خودتون رو ضمیمه کنید تا پاسخ دقیق تری دریافت کنید.

Spring_64
دوشنبه 29 فروردین 1390, 10:50 صبح
ممنون،اما من دنبال كدي ام كه كه مثل word 2007 يا 2010 باشه يعني زمانيكه روي هر تب كليك شد محتويات اون تب رنگشون عوض شه(كه اينو ميدونم) و عكس تب هم عوض شه (اينو نمي دونم)...
اميدوارم منظورم رو رسونده باشم:لبخندساده:

mehdi.mousavi
دوشنبه 29 فروردین 1390, 11:21 صبح
ممنون،اما من دنبال كدي ام كه كه مثل word 2007 يا 2010 باشه يعني زمانيكه روي هر تب كليك شد محتويات اون تب رنگشون عوض شه(كه اينو ميدونم) و عكس تب هم عوض شه (اينو نمي دونم)...
اميدوارم منظورم رو رسونده باشم:لبخندساده:

اوه، ببخشید. (نمیدونم چرا من Hover رو مثال زدم! اصلا دقت نکردم شما گفته اید Click ...) برای اینکار، جای Hover (یا mouseover، mouseout)، باید از click (یا بهتر از اون toggle) استفاده کنید. به این ترتیب با هر بار click شدن روی Tab، تابعی که در toggle تعریف کرده اید فراخوانی میشه و شما فرصت دارید تا تغییرات مورد نظر رو در DOM Doc. بدید. برای تغییر عکس Tab، باید background اون tab رو (با استفاده از css) به URL تصویر مورد نظرتون تغییر بدید. بطور مثال:

$('tab.selected').css('background', 'url("/Images/myImage.png") no-repeat top left');

موفق باشید.

پاورقی: من چون نمیدونم از چه CSS و HTML ای استفاده کرده اید، ممکنه پاسخ فوق شما رو سردرگم کنه. برای همین عرض کردم که لطفا HTML/CSS/JS ای که نوشته اید رو اینجا قرار بدید تا بتونم در کمترین زمان بهترین پاسخ رو بهتون بدم.