PDA

View Full Version : سوال در مورد حرکت بین رکوردهای جدول در بانک

نیما حتمی
یک شنبه 28 فروردین 1390, 12:26 عصر
با سلام و احترام

من یک جدول دارم در بانکم که اطلاعات در گریدی که بایند نیست توسط کاربر تایپ و با زدن دکمه ذخیره در جدول مربوطه ذخیره می شود.حالا سوال من اینه چطور بتونم با 4 دکمه با عناوین (اولین سطر-آخرین سطر-سطر بعدی-سطر قبلی)اطلاعات مربوط به هر سطر را در گریدی که بایند نیست به کاربر نشان بدم؟دوستان دقت بفرمایید اطلاعات از بانک فراخوانی میشه و در گرید به نمایش در می ایند.

با تشکر از شما عزیزان که هیچ موقع دوستانتون رو از علم خودتون بی دریغ نمی زارید

morteza271
یک شنبه 28 فروردین 1390, 14:09 عصر
اگه در جدول فیلدی داشته باشین که سطرها رو از هم متمایز کنه میتونید به روش زیر عمل کنید:

اگه گرید خالی بود که فقط کلید های اولین سطر و آخرین سطر رو Enable باشند ولی اگه در گرید سطری نمایش داده شده همه میتونن Enable باشند.
سپس در رویداد کلیک هر کدوم از دکمه هات باید یه کوئری بنویسی که سطر مورد نظر رو از جدول بخونه و شما یکی یکی در ستون های گرید بریزید.
سوالی بود در خدمتم.
موفق باشید

نیما حتمی
یک شنبه 28 فروردین 1390, 15:05 عصر
شرمندم دوست عزیز متوجه نشدم.منظورتون از این کویری که میگین چیه؟میشه مثالی بزنین؟

morteza271
یک شنبه 28 فروردین 1390, 15:43 عصر
یه کوئری بنویسید که بره سطر مورد نظرتون رو از جدول بخونه دیگه مثل :

string strqry = "select * from tbl_test where id=@id";

ببینید شما یا گریدتون یه سطر رو نشون میده یا خالیه.
اگه خالی باشه که فقط کلید های آخرین سطر و اولین سطر فعال هستند و اگر گریدتون سطری داشته باشه چهار کلید فعالند.
حالا توی رویداد کلیک هر کدوم از کلیداتون بنویسید که سطر مورد نظر رو نشون بده. مثلا آخرین سطر یا اولین سطر و یا سطری با ID مورد نظر.

نیما حتمی
یک شنبه 28 فروردین 1390, 15:48 عصر
خیلی ممنونم

TeacherMath
یک شنبه 28 فروردین 1390, 16:28 عصر
همه سطرها رو به یک لیست انقال دهید و به ترتیب آنها را نشان دهید.ابتدا یک کلاس با فیلدهای جدول درست کنید سپس
List<MyClass> list

نیما حتمی
یک شنبه 28 فروردین 1390, 16:37 عصر
میشه با مثال بگین؟همراه با کد

RIG000
یک شنبه 28 فروردین 1390, 17:05 عصر
دوست عزیز بهترین را هبرای شما استفاده از currency manager هست که تو تاب هاشمیان بهش اشاره شده و یه نمونه نوشته . اگه نتونستی ازش چیزی باد بگیری بگو یه نمونه برات بنویسم . البته فکر کنم بخونیش مشکلت رو حل کنی.
موفق باشی

نیما حتمی
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 15:17 عصر
میشه توضیح بدین با مثال؟