PDA

View Full Version : حرفه ای: دانلود سورس نرم افرار رمزگذاری متن و تبدیل آن به طیف های رنگی

vahid3vahid
یک شنبه 28 فروردین 1390, 14:47 عصر
سلام به همه ی دوستان. این یه نرم افزار رمزگذاری متن هست ولی کمی عجیب که الگوریتمشم خودم طراحی کردم میذارم برا دانلود. طرز کارش اینه که متن کاربرو با یه الگوریتم خاص تبدیل به یه عکس میکنه و وقتی بخوای از متن استفاده کنید عکسو ایمپورت میکنید (که البته نه هر عکسی، بلکه عکسای خاص خودشو). اگه سورسشم خواستین بگین ضمیمه کنم

pcdownload.bloghaa.com
دوشنبه 29 فروردین 1390, 01:12 صبح
بالاخره یکی پیدا شد که یه کاری از خودش ارایه بده.
اگه بتونی اینو گسترش بدی خیلی عالی میشه.
و اگه یکم به تحلیل رنگ هم مسلط بشی میتونی حتی طیف رنگ ورودی را برای رمز گشایی از اسکنر هم بگیری.
ویا مثلا طرف از یه طیف رنگ ساخته شده با برنامت عکس بگیره و برنامه بتونه عکس گرفته شده را هم تحلیل کنه و متن اولیه را نشون بده.
این کار فکر نکنم سخت باشه اما در اولین قدم برای تحلیل باید سیستم RGB را بیخیال شی و از یه سیستم دیگه مثل HSL استفاده کنی.
البته من از الگوریتم تو برای این کار خبر ندارم اما اگه بخوای این کارو انجام بدی احتمالا باید یه تغییری هم تو الگوریتمت بدی.
کلا اگه خواستی گسترشش بدی و به مشکلی برخوردی میتونم کمکت کنم.

کاربرد این برنامه میتونه مثلا تهیه طیف رنگ اختصاصی از اطلاعات هر محصول شرکت باشه که روی محصولات چاپ بشه و اطلاعات فقط به وسیله نرم افزار همون شرکت قابل رمز گشایی باشه.

البته سورسشو هم بزار که مدیرا این تاپیکو حذف نکنن.

Javad-2010
دوشنبه 29 فروردین 1390, 07:43 صبح
اگه سورسشم خواستین بگین ضمیمه کنم

با سلام؛
دوست عزیز، نیکی و پرسش ؟! سورسشم بذار.
با تشکر

vahid3vahid
دوشنبه 29 فروردین 1390, 15:42 عصر
سورس رو ضمیمه کردم. در ضمن این یه ایده ذهنی ساده بود که کلا 2 ساعت روش وقت گذاشتم که البته میشه خیلی از این کامل تر و بهتر نوشتش. درباره الگوریتم و کد میتونید نظر بدید.

در ضمن نسخه های جدیدتر برنامه رو شاید آماده کنم و در پست های بعد بذارم.

Sahand87
سه شنبه 30 فروردین 1390, 01:20 صبح
سلام
دوست عزیز ضمن تشکر
قسمت Import عکس فراخوانی شده که قبلا ذخیره شده بود تبدیل به تکست نمیشه .

vahid3vahid
سه شنبه 30 فروردین 1390, 14:14 عصر
فکر کنم خودتون یه تغییر تو کد دادین که کار نکرده. من الان امتحان کردم هیچ مشکلی نداشت. دوستان کسی این مشکل رو با برنامه داشته؟

Sahand87
سه شنبه 30 فروردین 1390, 20:30 عصر
فکر کنم خودتون یه تغییر تو کد دادین که کار نکرده. من الان امتحان کردم هیچ مشکلی نداشت. دوستان کسی این مشکل رو با برنامه داشته؟

حق باشماست روی یک کامپیوتر دیگه امتحان کردم جواب داد روی سیستم من نمیدونم چرا جواب نمیده عکس فراخوانی میشه ولی درقسمت تکست چیزی نوشته نمی شه هیچ خطایی هم نمیگیره .

vahid3vahid
سه شنبه 30 فروردین 1390, 20:41 عصر
دوستان کسی در مورد سیستم رنگ HSL اطلاعاتی داره بده؟

farzad93
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 15:24 عصر
سلام.
من مشکل Sahand87 (http://barnamenevis.org/member.php?148619-Sahand87) رو درست کردم! البته با اجازه صاحبش!
یه تغییر کوچیک دادم و درست شد!
سورس جدید رو ضمیمه میکنم
یا علی 68956

vahid3vahid
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 22:01 عصر
دوستان این هم سورس نسخه جدید نرم افزار. البته این نسخه و نسخه های قبل فقط بر روی ویندوز XP میتونن اجرا بشن. شاید در ابتدا تغییر زیادی در نرم افزار مشاهده نشه ولی کد نویسی بهینه تر و اشکالات احتمالی رفع شده.

Mohamad ghorbani
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 23:32 عصر
حالا اگه بخوايم اين متن ها رو توي يه تصوير جا بديم بايد چيكار كرد؟
يعني مثلا يه تصوير منظره داريم ، وسط اين تصوير متن هامون رو رمزگذاري كنيم بدون اينكه تصوير بهم بخوره.
فكر كنم اينجا بايد از RGB استفاده كرد . درسته؟

vahid3vahid
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 16:57 عصر
بله، یه راه دیگشم اینه که فایل رو به صورت باینری باز کنیم و با استفاده از یه سری تکنیکای خاص متنو درونش جا بدیم. اگه حالش و وقتشو داشتم مینویسم اینجا آپلودش میکنم.

pcdownload.bloghaa.com
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 01:48 صبح
HSL به این درد میخوره که باهاش به راحتی میشه محدوده رنگ را پیدا کرد.مثلا با این سیستم میتونی کدی بنویسی که رنگ نارنجی را تشخیص بده حتی اگه این رنگ نارنجی تیره یا روشن یا مایل به قرمز باشه.
اینکار با RGB خیلی سخته .

برای اینکه این سیستم رنگ را ببینید به برنامه paint رفته و منوی colors و edit colors رفته و دکمه define ... را بزنید بعد اونجا هر رنگ را هم با مختصات rgb و هم با HSL میبینید.
اگه برای تبدیل این دو سیستم کد به هم مشکلی داشتید بهم بگید تا راهنمایی کنم.