PDA

View Full Version : سوال: اضافه شدن item ها به drop ای که داخل update panel قرار دارد

mehrdad85
یک شنبه 28 فروردین 1390, 15:52 عصر
سلام
من داخل صفحه از دو تا drop استفاده کردم که وقتی کاربر از drop اول یک item را انتخاب کرد بر حسب اینکه چه چیزی را انتخاب کرده item های drop دیگه ست میشن و auto post back هر دو drop هم true هستش
اما نمیخام که با انتخاب هر آیتم از drop اول صفحه یک بار refresh بشه و محتویات drop دوم ست بشه بخاطر همین از یک update panel استفاده کردم و Drop دوم را داخل update panel قرار دادم اما مشکل اینجاس که بار اول درست کار میکنه یعنی مثلا یه ایتم از drop اول انتخاب میشه و از drop دوم نیز ایتم نظیر اون نمایش داده میشه اما بار بعدی در Drop دوم ایتم های انتخاب قبلی را نیز به drop اضافه کرده

کسی میتونه کمکم کنه؟
نمیدونم درست تونستم مشکلمو مطرح کنم یا نه اما اگه درست متوجه نشدید بگید تا دوباره توضیح بدم

مرسی

eyes_shut_number1
یک شنبه 28 فروردین 1390, 23:40 عصر
drp.items.clear()l;
اینو جایی که داری دراپ دوم رو پر می گنی بنویس. قبل از این که کاری انجام بدی اول باید دراپ رو تمیز کنی

mehrdad85
دوشنبه 29 فروردین 1390, 08:26 صبح
سلام
مرسی که راهنمایی کردی
فقط میشه بگی اینو کجا باید بنویسم؟
داخل فایل cs ؟ از کجا میشه فهمید که بعد از این که drop اول تغییر کرد این دستور اجرا میشه؟

ممنون

mehrdad85
دوشنبه 29 فروردین 1390, 13:04 عصر
سلام
دوست خوبم شدیدا به کمکت نیاز دارم
منتظر جوابت هستم
ممنون

Roia_del
دوشنبه 29 فروردین 1390, 13:37 عصر
شما توی dropDown اول که انتخاب می کنی قبل از ست کردن dropDown دوم باید همه اون چیزایی که توی دومی هست رو حذف کنی و داده ای جدیدت رو اضافه کنی.

این رو تو رویداد SelectedIndexChanged از رویدادهای dropDown اول بنویسید. همون اولاش بنویسید و بعد dropdown دوم را با توجه به گزینه انتخابی از dropdown اول پر کنید.

البته خاصیت AutoPostBack برای dropDown اول رو هم true کن.

mehrdad85
سه شنبه 30 فروردین 1390, 08:39 صبح
سلام
دوست عزیز من یک radiobuttonlist دارم که میخام با انتخاب هر گزینه ای از اون یک view از multiview نمایش داده بشه بنابراین multiview را داخل یک update pannel گذاشتم
و خصوصیت trigger اونو اینطوری ست کردم :
controlId : ایدی radiobuttonlist
eventName: selectedIndexChanged

اما متاسفانه تغییری حاصل نشد
میشه راهنمایی بفرمایید؟
یه سوال دیگه هم داشتم
واسه drop هایی که autopostback اونارو true میکنیم صفحه refresh میشه وقتی مقدار انتخاب میشه؟
اگه refresh میشه آیا روشی هست که refresh نشه؟
من واقعا با refresh َشدن صفحه مشکل دارم

ممنون میشم کمکم کنید
مرسی

Roia_del
سه شنبه 30 فروردین 1390, 10:42 صبح
سلام

واسه drop هایی که autopostback اونارو true میکنیم صفحه refresh میشه وقتی مقدار انتخاب میشه؟
اگه refresh میشه آیا روشی هست که refresh نشه؟
من واقعا با refresh َشدن صفحه مشکل دارم

اگه drop شما داخل updatepanel باشه برای اون ها Refresh صورت نمی گیره.

شما می تونی radiolist رو همراه MultiView ها داخل updatePanel بزاریو نیازی به تنظیم تریگر و ... نداشته باشی

mehrdad85
سه شنبه 30 فروردین 1390, 10:45 صبح
همه را داخل update p[annel بذارم و دیگه هیچ چیزی را ست نکنم؟
فقط همین کارو انجام بدم؟
بعد با تغییر انتخاب گزینه های radiobuttonlist خود update panel یک بار refresh میشه؟
درسته؟
اگه update pannel دوباره refresh بشه که Radiobutton داخل اون هم دوباره refresh میشه و مقدار اولیه را میگیره
متوجه منظورم شدید؟

Roia_del
سه شنبه 30 فروردین 1390, 11:24 صبح
سلام.
بله ولی نه اون Refresh که مد نظر شماست.
چرا متوجه منظورتون شدم ، radioButtonlist درون updatePanel دیگه Refresh نمیشه مگر اینکه واسش کد بنویسی. (اون چیزی که شما فکر می کنین Refresh هست در واقع نیست ). کنترل هایی درون UpdatePanel می توانند Refresh شوند که کدی جهت تغییر آنها نوشته شود.در غیر اینصورت ViewState یعنی کشک.

امتحان کنین اگه مشکلی بود با هم حلش می کنیم.

mehrdad85
شنبه 03 اردیبهشت 1390, 11:49 صبح
سلام
دوست عزیز منظور شما اینه که radio button را به همراه multiview که خودش هم دارای چند view هستش را داخل یک update panel بذارم و خصوصیت auto post back را برابر true قرار بدم؟
منظورتونو درست متوجه شدم ؟

یه سوال دیگه هم داشتم
شرایط را اینطوری تصور کنید که من داخل صفحه یک table درام که داخل یک tr آن radio button را گذاشتم و داخل tr دیگه multi view قرار داره
حالا که میام کلا table را داخل update panel قرار بدم error میده که نمیشه داخل update panel از tr استفاده بشه

ممنونتون میشم کمکم کنید
مرسی