PDA

View Full Version : سوال: آیا این مطلب درسته که سایتهای فارسی بیش از حد از تصاویر استفاده می کنن؟

i-php-i
دوشنبه 29 فروردین 1390, 01:50 صبح
جایی خوندم که سایتهای فارسی بیش از حد از تصویر استفاده می کنن. مثلا اکٍر سایتها داری هدرهایی هستند که کاملا با فتوشاپ کار شده.

نظرتون در مورد این مسئله چیه؟ بنظرتون بهتره که توی هدر و سایر جاههای سایت کمتر از تصاویر استفاده کرد؟

برای مفید تر شدن این پست، لطفا یه مقایسه با سایتهای خارجی هم داشته باشید و اونها رو هم نقد کنید تا یه طرفه قضاوت نکنیم.

colors
دوشنبه 29 فروردین 1390, 11:51 صبح
درود

دوست عزیز استفاده از تصاویر به فارسی یا فارسی نبودن ربطی نداره و به نوع سایت بستگی داره. مثلا یه سایت مثل همین سایت که متن گرا هست یعنی به کاربر اطلاعات میده باید به نوعی طراحی بشه که دارای سرعت بالا باشه و استفاده از تصاویر زیاد در حالی که قالب رو گرافیکی میکنه، سرعت سایت رو هم بسته به حجم تصاویر کند میکنه و ممکن است کاربران زیادی رو از دست بده. البته زبان فارسی چون هنوزهم مشکلاتی داره افراد زیادی مجبور میشوند از تصاویر استفاده کنند.

در کل استفاده کم از تصاویر مفیده و میتونه رو رنکینگ سایت تاثیر داشته باشه - ولی این دلیل نمیشه که اصلا از تصویر استفاده نکنیم باید از تصویری استفاده کنیم که قالب و حجم مناسبی داشته باشه . مثلا حجم فایلهای GIF نسبت به JPEG بهینه تر هست

موفق باشید

i-php-i
دوشنبه 29 فروردین 1390, 13:19 عصر
درود

دوست عزیز استفاده از تصاویر به فارسی یا فارسی نبودن ربطی نداره و به نوع سایت بستگی داره. مثلا یه سایت مثل همین سایت که متن گرا هست یعنی به کاربر اطلاعات میده باید به نوعی طراحی بشه که دارای سرعت بالا باشه و استفاده از تصاویر زیاد در حالی که قالب رو گرافیکی میکنه، سرعت سایت رو هم بسته به حجم تصاویر کند میکنه و ممکن است کاربران زیادی رو از دست بده. البته زبان فارسی چون هنوزهم مشکلاتی داره افراد زیادی مجبور میشوند از تصاویر استفاده کنند.

در کل استفاده کم از تصاویر مفیده و میتونه رو رنکینگ سایت تاثیر داشته باشه - ولی این دلیل نمیشه که اصلا از تصویر استفاده نکنیم باید از تصویری استفاده کنیم که قالب و حجم مناسبی داشته باشه . مثلا حجم فایلهای GIF نسبت به JPEG بهینه تر هست

موفق باشید

من این مطلب رو از جایی خوندم و دقیقا نمی دونم واقعیت داره یا نه.
در ضمن منظور من طراحان سایت ایرانی هست.

توی اون مقاله که خوندم کلاس طراحان کشورهای مختلف رو بررسی می کرد.

alonemm
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 10:46 صبح
باسلام:
من خودم بهشتر توی طراحی هام از رنگ ها استفاده میکنم تا عکس ها.
ببینید بقیه این ها برمیگرده به این که ما از چه منبعی استفاده کنیم و یا اینکه در واقعیت امکانات طراحان سایت های کشور هایی که در رده بالاتر قرار دارند با رده های پایین یکی هست؟
در مطلبی خونده بودم که شرکت های طراحی وب در بعضی کشور ها یک کارشناس و مشاور روانشناسی رنگ (color harmony) در کنار طراحان وب مشاوره برای هماهنگی رنگ ها میدهند ولی در ایران ما بعضی اشخاص رو داریم که یک تیم یک نفره هستند ( هم طراح - برنامه نویس - مدیریت دیتابیس و ....)

i-php-i
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 11:34 صبح
باسلام:
من خودم بهشتر توی طراحی هام از رنگ ها استفاده میکنم تا عکس ها.
ببینید بقیه این ها برمیگرده به این که ما از چه منبعی استفاده کنیم و یا اینکه در واقعیت امکانات طراحان سایت های کشور هایی که در رده بالاتر قرار دارند با رده های پایین یکی هست؟
در مطلبی خونده بودم که شرکت های طراحی وب در بعضی کشور ها یک کارشناس و مشاور روانشناسی رنگ (color harmony) در کنار طراحان وب مشاوره برای هماهنگی رنگ ها میدهند ولی در ایران ما بعضی اشخاص رو داریم که یک تیم یک نفره هستند ( هم طراح - برنامه نویس - مدیریت دیتابیس و ....)

این خارجی ها هم که برای هر کاری یه متخصص استخدام می کنن.

جالب بود.

alonemm
شنبه 03 اردیبهشت 1390, 16:09 عصر
این خارجی ها هم که برای هر کاری یه متخصص استخدام می کنن.

جالب بود.
دوست من :
برای همینه که در بیشتر کارها موفق هستند.
چون کار تیمی رو به بهترین شکل انجام میدن.
نه استفاده از آچار فرانسه....