PDA

View Full Version : پیغام مناسب بر جسب تاریخ ثبت شده در بانک

RIG000
دوشنبه 29 فروردین 1390, 13:59 عصر
بچه ها من اطلاعات چک رو ازشماره چک و .... و تاریخ وصول چک رو ثبت میکنم. حالا میخام هر سه روز قبل وصول چک یعنی اون تاریخ ثبت شده بهم پیغام بده که 3 روز بعد این چک رو دارم . یک روز که گذشت پیغام بده 2 روز دیگه مونده تا وصول و ...
من مشکلم اینه که چه شکلی می تونم این پیغام رو بدم . چطوری کد بنویسم چیکار باید کنم.:متفکر:

RIG000
دوشنبه 29 فروردین 1390, 16:50 عصر
یکی هم سوال منو جواب بده . لطفا"

majidrezaei2007
دوشنبه 29 فروردین 1390, 17:09 عصر
دوست عزيز براي راحتي كار شما بايد تاريخ چك ها رو به صورت عدد در بانك ذخيره كني
مثلا تاريخ 90/04/12 رو در بانك به شكل 900412 ذخيره مي كني . اسلش ها رو بر مي داري
حالا تاريخ هاي بعد از اين تاريخ يقينا عدد بزرگتري دارند و برعكس
سپس شما در برنامه تاريخ فعلي را گرفته و به همين فرمت عددي تبديل مي كني
تاريخ چك را نيز از بانك واكشي مي كني
عدد تاريخ چك رو از عدد تاريخ فعلي كم ميكني
عددي كه بدست مياد ميشه تعداد روز مونده تا روز چك
حالا ديگه شرط ميزاري اگه 3 يا كمتر بود نشون بده

اوكي ؟

RIG000
دوشنبه 29 فروردین 1390, 20:41 عصر
ممنون که جواب دادی حالا من چه طوری این اسلش ها رو وردارم. بعدش خب مشیه همینو اصلا با اسلش به بانک بفرستی و بعدش کل اینو از بانک واکشی کنم با خود همین تایم به روز سیستم بسنجمش. خب اینطوری هم میشه یه select نوشت دیگه لازم نیست حتما عدد باشه. اینطوری هم میشه اینکارو کرد . اما میخام بدونم که راه دیگه ای نیست که بشه روش اصولی کار کرد معمولا" واسه این موضوع چیکار میکنن . برنامه هایی که بیرون اینطوری استفاده میشن از چه روشی استفاده میکنن؟

RIG000
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 12:07 عصر
کسی نبود مارو راهنمایی کنه؟

aliasghar2
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 15:42 عصر
سلام به دوستان

خب در مورد ذخیره تاریخ بدون اسلش باید بگم که یه جورایی عاقلانه نیست شاید این مشکلتو حل کنه ولی فرض بگیریم که میخواهیم اون تاریخ رو یجا دیگه نمایش بدیم حالا باید دنبال تابعی واسه گذاشتن اسلش رو تاریخمون باشیم

به نظر من بهتره که داده تاریخمونو که به احتمال زیاد به صورت string دخیره شده رو موقع مقایسه با زمان حال حاضر سیستم به فرمت date تبدیل کنیم بعد با توابع تاربخ قاصله بین دوتاریخ رو بدست بیاریم
اینجوری یکم اصولی تره اما راهای بهتری هم هست و تی این سایت بارها و بارها تکرار شده با یکمی جستجو می تونی به جوابت برسی

betisa
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 16:44 عصر
سلام دوست عزیز در صورتی که در دیتابیس تاریخ رو به صورت DateTime وارد کنی و بعد از طزیق کلاس DateTime دات نت به راحتی میتونی اون رو با تاریخ امروز مقایسه کنی و هر کاری می خواهی انجام بدی