PDA

View Full Version : مبتدی: ساخت فایل setup از اس کیو ال سرور

babak_com
دوشنبه 29 فروردین 1390, 17:46 عصر
سلام
آیا روشی هست که ما هر جا خواستیم برنامه ست آپمونو نصب کنیم یه ستاپم از بانکی که روش برنامه نوشتیم
داشته باشیم که دیگه کل مراحل نصب اسکیو ال سرورو انجام ندیم یعنی با همون نام اسکیو ال سرور com خودمون و همون کانکشن استرینگ باشه حلا این دو ست آپ مجزا هم باشند مشکلی نداره
ممنون می شم راهنماییم کنید

arta.nasiri
دوشنبه 29 فروردین 1390, 18:13 عصر
سلام

با InstallShield میتونی واسه پروژه هات setup درست کنی یا میتونی از امکاناتی که خود vs برای ساخت setup گذاشته استفاده کنی
میتونی موقع ایجاد setup انتخاب کنی که اس کیو ال هم نصب شود البته نسخه Express. البته اگه برنامت تحت شبکه نباشه Express خوبه چون حجمشم کمه.

در مورد نام اس کیو ال سرور هم میتونی اونا رو از بانک بخونی مثلا یک جدول داشته باشی که مشخصات رو نگه داری کنه مثل : نام بانک ، نام کاربری بانک ، رمز عبور بانک و کلا هر چیز دیگه که نیازه
البته رمز عبور بهتره encrypt بشه تا کسی نتونه بهش دسترسی داشته باشه. و موقع اجرای برنامه اونا رو از بانکت بخونی و کانکشن استرینگت رو بسازی. اینجوری محدودیت نداری

aliasghar2
دوشنبه 29 فروردین 1390, 19:21 عصر
سلام

اینم آموزش ساخت ستاب

http://barnamenevis.org/attachment.p...7&d=1299150666

babak_com
دوشنبه 29 فروردین 1390, 21:19 عصر
سلام دوست عزیز
البته من همراه بنامم express هم نصب کردم ولی بازم به بانک دسترسی نداشتم البته من برناممو رو sqlserver 2005 نوشتم این مشکلی ایجاد نمی کنه؟
در مورد ساخت جدول و خوندن نام و غیره باید روی سیستم مقصد انجام بدم؟
اگه یکم بیشتر توضیح بدی ممنون میشم

aliasghar2
دوشنبه 29 فروردین 1390, 21:26 عصر
دوست عزیز احتمالا به خاطر conection string که امکان داره به صرت لوکال نباشه و برای سیستم فقط برای سیستمه خودت باشه

babak_com
دوشنبه 29 فروردین 1390, 22:29 عصر
سلام
یعنی توی نصب sql server باید به صورت لوکال تنطیم می کردم؟ وگرنه من توی کد شاید 100 بار اسم سرورو تغییر دادم آیا بعد ساخت فایل ست آپ بعدش می تونم روی اون سیستم کودو تغییر بدم یا نه؟
ممنون می شم از راهنماییت

aliasghar2
دوشنبه 29 فروردین 1390, 23:19 عصر
ببین دوست عزیز
کافی نام سرور رو به صورت
Data Source=.\SQLEXPRESS;Initial Catalog=msdb;Integrated Security=True
اینجوری دیگه توی هر سیستمی جواب میده و لازم نیست نام سرور همون سیستم رو بنویسی

arta.nasiri
دوشنبه 29 فروردین 1390, 23:54 عصر
سلام دوست عزیز
البته من همراه بنامم express هم نصب کردم ولی بازم به بانک دسترسی نداشتم البته من برناممو رو sqlserver 2005 نوشتم این مشکلی ایجاد نمی کنه؟
در مورد ساخت جدول و خوندن نام و غیره باید روی سیستم مقصد انجام بدم؟
اگه یکم بیشتر توضیح بدی ممنون میشم

سلام
شما بعد از تمام کردن پروژتون یک script از بانک بگیرید و تو یک فایل کنار پروژتون نگه دارید. سپس وقتی برنامه رو یک کامپیوتر دیگه نصب شده به همراه sql express و کاربر رفت سراغ اجرای برنامه هنگام load برنامه چک کنه که اگه بانک وجود نداشت ( طبیعتا اگه بانک نباشه خطا میده هنگام Load برنامه. البته اگه هنگام Load برنامه با دیتابیس سر و کار داشته باشید ) اون فایل رو که توش اسکریپتتون هست باز کنه و وارد بانک کنه ( با همون دستورات sqlcommand ). بعد از این کار میتونید یک کلید تو رجیستری ثبت کنید که هر بار نیاد چک کنه یا یک کلید باشه که نسبت به مقدار اون این کار ها رو بکنید

البته این یک راهش هست و حتما راه های بهتر از این هم وجود داره

و در مورد connection string هم بگم که میتونی اونو تو یک فایل نگه داری و البته از داخل برنامه هم بشه اونو تغییر داد مثلا محتویات فایل این باشه

DataSource=(local)
Initial Catalog=dbName
User ID=dbUsername
Password=dbPassword
Integrated Security=False

داخل فایلت اینا رو ذخیره کن و با هر بار اجرای برنامه از فایل بخون و طبق این کانکشن استرینگ رو بساز ( البته رمز عبور رو بهتره encrypt کنی تا کسی هم که فایل رو باز کرد نتونه اونو بخونه )

هر کجاش مشکل داشتی بگو تا راهنمایی کنیم