PDA

View Full Version : سوال: چگونگی قرار دادن دیتابیس در دارکتوری جاری؟

dentmoc
دوشنبه 29 فروردین 1390, 21:19 عصر
سلام
من برنامه ای توی سی شارپ نوشتم که دیتابیسشو ابتدا اس کیو ال سرور انتخاب کردم ولی ظاهرا اون دیتابیس در یک مکان خاصی توی پوشه های خود اس کیو ال سرور هست که قابل جابجایی نیست به همین خاطر میخوام برنامه رو تغییر بدم که از اکسس استفاده کنه چون فایل دیتابیس اکسس رو هر حایی میشه گذاشت. حالا سوالم اینه که چیکار باید کرد که موقع نصب برنامه فایل دیتابیس هم در همان پوشه ای که برنامه نصب میشود قرار گیرد؟ من مبتدی هستم لطفا ساده تر توضیح بدید.

aliasghar2
دوشنبه 29 فروردین 1390, 21:41 عصر
سلام

خب اگه می خوای از اکسس استفاده کنی کافی فایلتو بریزی تو مسیر bin\debug\data که توی مسیر پروژه می تونی پیداش کنی و آدرسی که تو conection string هست رو به صورت محلی بدی اینجوری
Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=data\db1.mdb;Persist Security Info=False

در مورد sql هم بگم که از فایل های sql میشه تو هر مسیری استفاده کرد ونیاز به مسیر خاصی نداره فقط کافی اون رو attach کنیم و آدرس هر چیزی میتونه باشه

dentmoc
سه شنبه 30 فروردین 1390, 09:46 صبح
ممنون من یه کم با اکسس هم مثل اینکه مشکل دارم. با اینکه درایورشو برای ویندوز سون دوباره دانلود و نصب کردم باز موقع open کردن پیام خطای زیر رو میده:
The 'Microsoft.Jet.OLEDB.4.0' provider is not registered on the local machine.
میشه نحوه ی ساخت فایلهای اس کیو ال تو هر مسیری رو توضیح بدی و بعد اتچ کردنشونو. چون من با SQL server 2008 R2 management service میرم گزینه ای برای انتخاب محل ذخیره نداره یا اینکه من پیداش نمیکنم.

aliasghar2
سه شنبه 30 فروردین 1390, 12:48 عصر
با سلام دوباره

ببین دوست عزیز ما وقتی ازفایل sql استفاده می کنیم در واقع با خود فایل به طور مستقیم در ارتباط نیستیم وبرنامه vs از طریق sql server به فایل sql دسترسی داره این یه پیش نیاز بود که باید می دونستی

اما در مورد ساختن فایل sql توی هر مسیری برنامه sql sever مثل هر برنامه ی دیگه ای موقع ایجاد فایل جدید مسیر فایل رو میگیره و معمولا یه پیشفرض هم داره که می تونی اون رو تغییر بدی
وقتی گزینه new databse رو میزنی یه پنجره باز میشه که نام بانک رو میگره اگه دقت کنی می بینی که توی همون پنجره دوتا مسیر وجود داره که اولی mdf یا فایل بانکمونه و دومی ldf یا فایل log بانکمونه
حالا بسته به نیازت میتونی مسیرو تغییر بدی که بهتره هر دو مسیر یکی باشه

اگر فایل بانکی هم داری ومی خوای توی همون برنامه sql server فایلتو attach کنی کافی روی کلمه database که سمت چپ برنامسی کلیک راست کنی و توی منویی که باز شده attach رو پیدا کنی و مسیر فایلتو بدی

dentmoc
سه شنبه 30 فروردین 1390, 17:52 عصر
نمیدونم چرا من این چیزی که شما میگید رو اینجا ندارم. من عکسشو هم گذاشتم. توی new فقط این گزینه ها هست:
query with current connection
database engine query
sql server compact query
policy
فکر نکنم هیچ کدومش اونی باشه که شما میگید.

aliasghar2
سه شنبه 30 فروردین 1390, 18:22 عصر
دوست عزیز
منوی file رو ول کن سمت چپ برنامه روی + کلیلک کن زیر مجموعه اون میاد که یکیش database بعد روی اون راست کلیک کن
بهتره بری pdf اموزش sqlserver رو پیدا کنی و یه مطالعه انجام بدی تو همین سایت هم پیدا میشه اینجوری سریع تر به هدف میرسی و اگه مشکلی داشتی بیان کن تا به کمک دوستان حل بشه

dentmoc
سه شنبه 30 فروردین 1390, 19:05 عصر
واقعا ازت ممنونم. بد جوری اعصابم خورد بود از این قضیه. حالا اگه اجازه بدی من یه کم روی برنامه کار کنم. بعد موقع ساخت ست آپ برنامه احتمالا سوال درام که همون موقع میپرسم. بازم ممنون.