PDA

View Full Version : فیلتر کردن datagrideview

Hussein39
سه شنبه 30 فروردین 1390, 02:28 صبح
سلام دوستان
من می خوام دیتا گراید ویو رو بر اساس شش فیلد فیلتر کنم. من یه جدول دارم که شامل شش فیلده نام، نام خانوادگی، شماره دانشجویی ، کد ملی، شماره شناسنامه، نام پدر حالا می خوام به انتخاب کاربر مثلاً نام و نام خانوادگی یا هر جوری که دوست داشت دیتاگراید من رو فیلتر کنه به چه صورت باید عمل کنم. من از LINQ استفاده می کنم از کد زیر استفاده می کنم ولی خوب تعداد کنترل هایی که باید بکنم خیلی زیاده شما راه حل مناسبی نداید.

var Search=new SchoolLinqContext
DGview.datasource=Search.Tables.where(C=>C.ID.tostring().substanding(0,txt.text.length)==tx t.text.substanding(0,C.ID.tostring().length).selec t(C=>C)

نیما حتمی
سه شنبه 30 فروردین 1390, 10:10 صبح
شما می تونین از گرید telerekیا جانوس استفاده کنین.در این زمینه ای که شما می خواین معجزه می کنن

Hussein39
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 02:49 صبح
خیلی ممنون از راهنمایی تون من برنامه تحت ویندوز استفاده می کنم نه تحت وب(آیا این کامپوننت ها تحت ویندوز هم هست). میشه یه راه حل مناسب بدید کارم سریع راه بیفته تا بعداً برسم این کامپاننت ها رو مطالعه کنم.
ممنون:لبخندساده:

نیما حتمی
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 09:53 صبح
این کامپوننت بهترین نوع کامپوننتیه که من تا حالا دیدم.بسیار کار راه اندازه.بله تحت ویندوز هم هست.
برای حل این مشکلتون شما باید از دستور if استفاده کنید.الان سرم شلوغه سعی می کنم تا یکی دو روز آینده بنویسم و بزارم اینجا و شما استفاده کنین.

Hussein39
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 18:50 عصر
خیلی ممنون پس منتظرم:تشویق:

Hussein39
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 01:06 صبح
یافتم یافتم اینم جوابش:

GV_Main_Student.DataSource = Search.S_Students.Where(C => (C.S_LastName.Substring(0, txtS_LastName.Text.Length) == txtS_LastName.Text.Substring(0, C.S_LastName.Length)) &&
(C.S_ID.ToString().Substring(0, txtS_ID.Text.Length) == txtS_ID.Text.Substring(0, C.S_ID.ToString().Length)) &&
(C.S_Name.Substring(0, txtS_Name.Text.Length) == txtS_Name.Text.Substring(0, C.S_Name.Length)) &&
(C.S_Father.Substring(0, txtS_Father.Text.Length) == txtS_Father.Text.Substring(0, C.S_Father.Length)) &&
(C.S_Telephone.Substring(0, txtS_Telephone.Text.Length) == txtS_Telephone.Text.Substring(0, C.S_Telephone.Length)) &&
(C.S_Address.Substring(0, txtS_Address.Text.Length) == txtS_Address.Text.Substring(0, C.S_Address.Length)) &&
(C.S_NationNum.ToString().Substring(0, txtS_NationNum.Text.Length) == txtS_NationNum.Text.Substring(0, C.S_NationNum.ToString().Length)) &&
(C.S_IdentifyNum.ToString().Substring(0, txtS_IdetifyNum.Text.Length) == txtS_IdetifyNum.Text.Substring(0, C.S_IdentifyNum.ToString().Length))).Select(C => C);