PDA

View Full Version : نام ستون های GridView

jaykob
سه شنبه 30 فروردین 1390, 16:44 عصر
سلام

من به شکل زیر اطلاعات کوئری خودم رو با GridView بایند می کنم :

GridView.DataSource = items;
GridView.DataBind();

می خوام فیلتر کنم که یکسری column ها نشان داده نشن و اینکه header text رو هم عوض کنم به چه شکل می تونم این کار رو بکنم ؟

ممنون

Alfred188
سه شنبه 30 فروردین 1390, 17:10 عصر
سلام از اين string استفاده كن!
مثلا

select x as نام , y as آدرس , ... from [profile]

mahdi.bagheri
سه شنبه 30 فروردین 1390, 17:57 عصر
سلام دوست عزیز
توی پنجره Properties قسمت Columns رو کلیک کنی یک پنجره باز میشه که داخلش میتونی هم ستون جدید تعریف کنی و هم ستونهایی رو که داری edit کنی.
البته تو این مورد شما باید بصورت دستی ستون های خودت رو اضافه کنی و bind کنی. در ضمن باید Auto Generate Columns رو disable کنی.

این پنجره رو ببینی همه چی دستت می یاد.

برنامه نویسی خوبی داشته باشی.

jaykob
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 10:44 صبح
سلام از اين string استفاده كن!
مثلا

select x as نام , y as آدرس , ... from [profile]

ممنون دوست عزیز اما کوئری من مستقیم نیست با استفاده از linq و session یک کوئری می زنم بعد رشته ها رو cast می کنم به شکل زیر :

var quary = from item in ctx.tbl_buys where item.user_name == user_n select item;
tbl_buy[] items = quary.ToArray<tbl_buy>();
GridView.DataSource = items;
GridView.DataBind();

mahdi.bagheri
نقل قول: نام ستون های GridView
سلام دوست عزیز
توی پنجره Properties قسمت Columns رو کلیک کنی یک پنجره باز میشه که داخلش میتونی هم ستون جدید تعریف کنی و هم ستونهایی رو که داری edit کنی.
البته تو این مورد شما باید بصورت دستی ستون های خودت رو اضافه کنی و bind کنی. در ضمن باید Auto Generate Columns رو disable کنی.

این پنجره رو ببینی همه چی دستت می یاد.

برنامه نویسی خوبی داشته باشی.

grid view من از کوئریم مقدار می گیره پس columns هم خالی هستش من باید بعد از پر شدن gridview بهش دسترسی داشته باشم که اونم از کد می شه .

ممنون می شم دوستان کمک کنند

jaykob
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1390, 12:40 عصر
دوستان در رابطه با تغییر عنواین و بحث فیلتر کردن اگر امکان دارد راهنمایی کنید

با تشکر از همه دوستان

arta.nasiri
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1390, 13:21 عصر
سلام

دوست عزیزمون mahdi.bagheri جواب سوال شما رو کامل دادن. شما اونجا ستون رو اضافه کنید و هدرشم هر چی دوست دارید بنویسید، سپس مقدار DataField رو برابر نام فیلدی بزارید که از دیتابیس اونو میگیرید و بعدش تیک Auto Generate Columns بردارید. حالا با کوئری gridview رو پر کن و نتیجش رو ببین