PDA

View Full Version : سوال: تشخیص کارکتر فارسی دررشته و ثبت آرایه در دیتابیس

atashsavar
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 10:52 صبح
سلام دوستان
من چند سوال داشتم اگه لطف کنید کمکم کمید ممنون میشم :
1- اول اینکه من میخوام آرایه ای از string و همین طور آرایه ای از byte و long را درون جدولم ذخیره کنم این کار چگونه امکان پذیر است؟ من جستجو کردم اکثرا گفته بودند که یه فیلد از نوع string در دیتابیس تعریف کن و با یک علامت کاما(،) یا هر چیز دیگر بین درایه های آرایه آنها را به هم متصل کن و وارد دیتابیس کن ، این برای آرایه از نوع string مشکلی نداره ولی واسه آرایه ای از byte و long چه کاری باید انجام بدم؟ و همین طور اگه مثلا بخوام روی یکی از درایه ها همین آرایه که الان در دیتابیس ذخیره شده select بزنم آیا امکانش هست؟ به چه شکلی؟ در ضمن بگم این آرایه حاوی شماره های موبایل است مثلا اگه بخوام یک شماره موبایل را داخل این فیلد جستجو کنم ممکن هست؟
2- سوال دیگه اینه که از کجا بفهمم داخل رشته ی من کارکتر فارسی موجوده؟ یا اینکه کاملا انگلیسیه؟

3- من دمتا جدول دارک که تو اولی کلید اصلی از نوع identity increment است و به عنوان کلید خارجی در جدول دوم می خوام وقتی که اطلاعاتی در جدول اول ثبت کردم کلید تولید شده را بدست بیارم که بتونم در جدول 2 از اون استفاده کنم، چطوری میتونم این کلید را بدست بیارم؟

naeeme
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 13:08 عصر
بهتر بود سوالاتتون رو در چند پست مطرح میکردید.
برای جواب به سوال دومتون کافیه از RegularExp استفاده کنید و در رشته تمام کاراکترهای فارسی رو جستجو کنید. اگر جواب منفی بود، رشته فارسی ندارد. اما برای کاملا انگلیسی بودن باید کاراکترهای انگلیسی رو مقایسه کنید( با همون REGEXP) و در صورتی که کاملا مطابق نبود، اون رشته کاملا انگلیسی نیست