PDA

View Full Version : مشکل در backup از sql express 2008 خیلی فوری

hamidhws
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 16:29 عصر
سلام

من یه دیتابیس رو توی vs2010 ساختم (از قسمت server explorer که با پسوند .dbo هست)

اما هیچ فایل mdf توی پوشه برنامم نیست! میخواستم ببینم این مشکلی پیش نمیاره ؟

الان که میخوام بکاپ بگیرم چنتا مشکل دارم

یکی اینکه توی connection string باید دیتابیس رو اتچ کنم اما فایل mdf ندارم !
دوم اینکه آیا برای بکاپ user instances باید true باشه؟
آخه هروقت میخوام اونو true کنم این ارور رو میده

Generating user instances in SQL Server is disabled. Use sp_configure 'user instances enabled' to generate user instances.

لطفا راهنمایی کنید خیلی عجله دارم

با تشکر

pasargadweb
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 17:32 عصر
شما روی بانک داده راست کلیک کنید و گزینه ی properies کلیک کنید و در پنجره ی properies که باز می شود هم connection string رو می تونید آماده کپی کنید در برنامه و هم می تونید در بین connection آدرس بانک را بدست بیاری...

hamidhws
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1390, 00:29 صبح
سلام دوست عزیز
ممنون از پاسخگوییتون اما عرض کردم که دیتابیس رو اتچ نکردم چون اصلا فایل mdf ندارم!توی کانکشن استرینگمم چیزی از مسیر دیتابیس ندیدم !
چطوری باید این فایل mdf رو بسازم؟

pasargadweb
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1390, 01:03 صبح
شما می تونید روی گزینه ی add new item.. در منوی project (همان جایی که فرم به برنامه اضافه می کنید) روی گزینه ی service-based database کلیک کرده و یک database بسازید و دیتابیسی که اضافه کردید به server explorer اضافه می شود و هم در پوشه ی برنامه. بعد روی بانک در server explorer راست کلیک کنید و conecction string را کپی کنید و اگر برنامه تحته شبکه نیست می تونید بجای آدرس بانک داده از Application.StartupPath استفاده کنید تا در صورتی که برنامه را روی سیستم دیگری نصب کردید به مشکلی بر نخورید.
مثال
"Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename="+Application.StartupPath+"\\sample.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"