PDA

View Full Version : سوال: Trial نمودن برنامه به شیوه ای امن

ali190
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1390, 18:36 عصر
باسلام و عرض خسته نباشید
از دوستان مخیواستم خواهش کنم در این تایپیک روشهاشون رو راجع به Trial نمودن یک برنامه (محدودن نمودن) بعد از تعداد دفعات اجراء یا از کار افتادن برنامه در یک تاریخ مشخص بیان کنند تا به اتفاق نظر به یک روش امن و ایمن در این مورد برسیم
ممنون و متشکر
یاعلی

akbarg64
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1390, 20:37 عصر
فکر نکنم یه همچین چیزی ممکن باشه.بلاخره کرک میشه.ولی منم خیلی دوست دارم بدونم.امیدوارم دوستان کمک کنند.موفق باشید

mpmsoft
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 09:03 صبح
امن ترین راه استفاده از قفل سخت افزاری هست و نوشتن تعداد دفعات اجرا بروی قفل

vbhamed
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 09:26 صبح
سلام

به نظر من دنبال روشهاي سخت و غير ايمن نباشيد
مطمئن ترين راه اينه كه يك نسخه تريال واقعي بسازيد نه اينكه برنامه اصليتون رو با شروطي محدود كنيد، يعني اينكه برنامه دموي شما واقعا محدود باشه مثلا

1 - از نظر ميزان ورود اطلاعات محدود باشه
2 - تا تاريخ مشخصي كار كنه (البته اين مورد زياد توصيه نميشه مگر اينكه مثلا تعيين كنيد تا 1390/04/01 كار كنه نه از تاريخي كه كاربر نصب كرده تا 4 ماه بعد، اونم فقط براي برنامه هايي مثل حسابداري كه تاريخ صحيح در اونها مهم هست، هر چند همين خيلي امن نيست)
3 - اطلاعات اصلي مثل نام شركت و آدرس رو نزاره كاربر عوض كنه و ... (براي نرم افزارهايي مثل حسابداري و ...)
4 - روالهايي مثل چاپ، چك كردن قفل و ... رو كلا از داخل سورس نسخه تريال حذف كنيد و بعد كامپايل كنيد (قبلش يك كپي كامل از پوشه برنامتون بگيريد و اون رو محدود و به صورت دمو در بياريد)

بعد از خريد، مي تونيد نسخه بدون محدوديت رو به كاربر بدين

ضمنا بهتر از همه اينه كه اگر بتونيد خودتون براي كاربر دمو رو نمايش بدين و اگر به همديگر دسترسي نداريد از طريق اينترنت از راه دور و اصلا دمو به كاربر ندين
فكر كنيد قرار يك ماشين جديد بخريد و اون شركت ماشين رو بده شما 1 هفته باهاش دور بزنيد، اينطوري ديگه اون علاقه و هيجان اوليه كه با ديدن ظاهر ماشين داشتين از بين ميره (به عبارت ساده آب دهنتون ميريزه) و كافيه 4 تا اشكال كوچولو هم ببينيد، ميرين يك ماشين ديگه كه دمو نداره ميخرين !

ali190
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 09:35 صبح
سلام
ممنون از توضیحاتتون
یعنی تمام روشهای نرم افزاری امنیتشون اینقدر ضعیفه که نمیشه بهشون هیچ اعتمادی داشت؟
ولی اکثر قریب به اتفاق شرکتهای نرم افزاری بزرگ دنیا کماکان محصولاتشون رو بر پایه روشهای نرم افزاری محدود میکنن
اگر امکانش هست یک روش نرم افزاری که امنیت نسبتاً بالایی داره رو آموزش بدین
ممنون و متشکر از لطفتون
یاعلی

محسن واژدی
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 10:09 صبح
سلام علیکم
احتمالا" نام نرم افزار Armadillo رو هم شنیدین، اون هم یه اختیاراتی دارد بر ساختن Trial و مجوز برای برنامه
اما اینکه تا چه حد قفلش امنیت داشته باشد شاید دوستان بتوانند راهنمایی کنند
اما Packerش رو تا حالا ندیده ام Unpack کنند

موفق باشید

vbhamed
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 10:16 صبح
سلام

مي تونيد از روش 2 يا 3 يا همزمان استفاده كنيد

محسن واژدی
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 10:28 صبح
آدرس یک نرم افزار دیگر را در زیر برایتان میگذارم که در زمینه Trial ساختن فعالیت دارد همچنین در نسخه Freeware نیز عرضه شده است:
http://www.softwarekey.com/downloads/TrialCreator/TrialCreatorSetup.exe

موفق باشید

returnx
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 11:07 صبح
یکی از راهایی هم بسیار ساده است و هم نسبتا امن استفاده از فایل های Random هست که خودتون با یک الگوریتم خاص می نویسید و بعد می خونید به طور مثال برنامه تون رو می خواهید جوری درست کنید که اگه 30 بار باز شد Activate کد بخواد خوب خیلی راحت تعداد دفعات باز شدن برنامه رو در اون فایل می نویسید ...
مزیتی که این روشی داره این که سادست، در صورتی که محتویاتش تغییر کنه (مثلا با برنامه هایی مثل Notpad ) فایل دچار Bad Record Length میشه...
شما می توانید این فایل رو در مسیری مثل C:\Documents and Settings\All Users\Application Data درست کنید که از چشم اکثر کاربرا پنهان است...
البته باید بگم این روش اصلا باعث نمیشه که برنامتون Crack شه ، اما یک روش Trial نسبتا امن هست...

محسن واژدی
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 11:15 صبح
یکی از راهایی هم بسیار ساده است و هم نسبتا امن استفاده از فایل های Random هست که خودتون با یک الگوریتم خاص می نویسید و بعد می خونید به طور مثال برنامه تون رو می خواهید جوری درست کنید که اگه 30 بار باز شد Activate کد بخواد خوب خیلی راحت تعداد دفعات باز شدن برنامه رو در اون فایل می نویسید ...
مزیتی که این روشی داره این که سادست، در صورتی که محتویاتش تغییر کنه (مثلا با برنامه هایی مثل Notpad ) فایل دچار Bad Record Length میشه...
شما می توانید این فایل رو در مسیری مثل C:\Documents and Settings\All Users\Application Data درست کنید که از چشم اکثر کاربرا پنهان است...
البته باید بگم این روش اصلا باعث نمیشه که برنامتون Crack شه ، اما یک روش Trial نسبتا امن هست...

اما با برنامه هایی مانیتورینگی نظیر FileMon به آسانی فایل دیتای برنامه قابل یافتن و حذف خواهد بود که در اینصورت با یافت نشدن فایل دیتابیس طبیعتا" زمان 30 روزه برنامه مجددا" ریست خواهد شد

موفق باشید

returnx
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 11:24 صبح
اما با برنامه هایی مانیتورینگی نظیر FileMon به آسانی فایل دیتای برنامه قابل یافتن و حذف خواهد بود که در اینصورت با یافت نشدن فایل دیتابیس طبیعتا" زمان 30 روزه برنامه مجددا" ریست خواهد شد

موفق باشید
نه دیگه...
در این صورت برنامه خطا File Not Found میده پس برنامه اجرا نمیشه و دچار خطا میشه که برنامه نویس اگه خواست میتونه خطا رو کنترل کنه اگر هم نخواست پس برنامه اجرا نمیشه که در اون موقع کاربر دو باره برنامه رو باید نصب کنه که خوب همین باعث میشه کاربر 30 بار دیگه بتونه از بر نامه استفاده کنه که این مشکل هم می تونه قابل حل باشه...

ali190
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 12:01 عصر
سلام
ممنون از نظراتتون
من فکر میکنم حق با MohsenVj باشه
منطقی اینه که دفعات اجرای برنامه یه جا ثبت بشه (دیتابیس ، ini و...)
ولی نرم ازفارهای monitoring به راحتی آب خوردن ردش رو میزنند
من نظرم اینه که دوستان روشهاشون رو ب صورت Sample ارائه کنند تا صحت و درجه امنیت کارشون توسط سایر دوستان مورد تست و امتحان قرار بگیره تا بهترین روش انتخاب بشه
ممنون و متشکر از لطف شما عزیزان
یاعلی

returnx
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 13:32 عصر
من نظرم اینه که دوستان روشهاشون رو ب صورت Sample ارائه کنند تا صحت و درجه امنیت کارشون توسط سایر دوستان مورد تست و امتحان قرار بگیره تا بهترین روش انتخاب بشه

من با حرفتون کاملا موافقم البته اگه دوستان وقت داشته باشند...

vbhamed
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 15:58 عصر
سلام
ممنون از نظراتتون
من فکر میکنم حق با MohsenVj باشه
منطقی اینه که دفعات اجرای برنامه یه جا ثبت بشه (دیتابیس ، ini و...)
ولی نرم ازفارهای monitoring به راحتی آب خوردن ردش رو میزنند
یاعلی

سلام

فرض كنيد شما يك جايي تعداد دفعات اجرا رو مي‌نويسيد هر جايي و هر چقدر امن باشه
يك فايل مخفي و سيستمي، جايي در رجيستري، روي پارتيشن تيبل هارد ديسك يا روي حافظه بايوس سيستم

مهم نيست كجا بنويسيد، من مي تونم راحت با استفاده از يك پي سي مجازي با كمك نرم افزارهايي مثل Virtual PC اين راهها رو دور بزنم
پس به فكر يك راه امن باشيد و وقتتون رو سر اين چيزها تلف نكنيد

اون راه 2 و 3 كه گفتم اين مشكلات رو نداره

ضمنا مي تونيد تعداد دفعات اجرا رو روي يك سايت اينترنتي هم كه مال خودتونه يادداشت كنيد به اينصورت كه يك سريال به كاربر مي دين و فايلي به همون نام روي سايت شما ايجاد ميشه و تعداد دفعات اجرا توش نوشته ميشه، البته مسلمه كه بايد طرف حداقل اول اجراي نرم افزار به اينترنت متصل بشه
اينطوري ديگه كسي نمي تونه ريستش كنه مگر اينكه سايتتون هك بشه كه خب اونم ديگه خيلي سخت ميشه

ali190
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 16:03 عصر
سلام جناب vbhamed

اون راه 2 و 3 كه گفتم اين مشكلات رو نداره

منظورتون رو از راه 2 و 3 میفرمائید؟
ممنون

returnx
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 17:16 عصر
این برنامه Sample من (ضمیمه کردم)
روش کار ابتدا برنامه Creator را اجرا کنید بعد شروع کنید به باز کردن trial_prog بهتون اجازه میده تا 3 بار بر نامه رو اجرا کنید بعد Active کد می خواد اگه Active کد رو درست بدید برنامه فعال میشه و می تونید تا n بار اجرا کنید...
لطفا بعد از استفاده نسبت به امنیتش بین 1 تا 10 نمره بدید...
توجه داشته باشید که یک بار Creator رو اجرا کنید بعد شروع کنید به باز کردن برنامه اصلی در ضمن برنامه Creator
خیلی سریع بسته میشه و شما اجرا شدنش رو نمیبینین...

vbhamed
شنبه 03 اردیبهشت 1390, 09:36 صبح
سلام جناب vbhamed

منظورتون رو از راه 2 و 3 میفرمائید؟
ممنون

سلام

پست 4 همين تاپيك رو ملاحظه كنيد

محسن واژدی
شنبه 03 اردیبهشت 1390, 19:23 عصر
این برنامه Sample من (ضمیمه کردم)
روش کار ابتدا برنامه Creator را اجرا کنید بعد شروع کنید به باز کردن trial_prog بهتون اجازه میده تا 3 بار بر نامه رو اجرا کنید بعد Active کد می خواد اگه Active کد رو درست بدید برنامه فعال میشه و می تونید تا n بار اجرا کنید...
لطفا بعد از استفاده نسبت به امنیتش بین 1 تا 10 نمره بدید...
توجه داشته باشید که یک بار Creator رو اجرا کنید بعد شروع کنید به باز کردن برنامه اصلی در ضمن برنامه Creator
خیلی سریع بسته میشه و شما اجرا شدنش رو نمیبینین...

سلام
درجه امنیتی 1 را میتوان داد چون برنامه فایلی را با عنوان pnrpnsp.tcl طبق تصویر زیر در System32 ایجاد و تعداد دفعات اجرا را در آن ذخیره مینماید و در پایان با به اتمام رسیدن مقدار پیش فرض از ادامه برنامه ممانعت به عمل میاد
- در ساده ترین صورت کاربر میتواند این فایل را در مکانی کپی و با هر بار اتمام مهلت استفاده مجددا کپی را به محل اصلی بازگرداند
- یا فایل را باینری گشوده و مقدار باقی مانده را که مدت زمان استفاده است را به مقدار دلخواه خود تغییر دهد

موفق باشید

returnx
شنبه 03 اردیبهشت 1390, 23:19 عصر
سلام
درجه امنیتی 1 را میتوان داد چون برنامه فایلی را با عنوان pnrpnsp.tcl طبق تصویر زیر در System32 ایجاد و تعداد دفعات اجرا را در آن ذخیره مینماید و در پایان با به اتمام رسیدن مقدار پیش فرض از ادامه برنامه ممانعت به عمل میاد
- در ساده ترین صورت کاربر میتواند این فایل را در مکانی کپی و با هر بار اتمام مهلت استفاده مجددا کپی را به محل اصلی بازگرداند
- یا فایل را باینری گشوده و مقدار باقی مانده را که مدت زمان استفاده است را به مقدار دلخواه خود تغییر دهد

کاملا درست بود...
هیچ حرفی واسه گفتن باقی نموند:لبخند:
اما فقط یک سوال : شما تو عکس یک فایلی با نام pnrpnsp و پسوند td رو نشون دادید اما همونطور که گفته بودید پسوند این فایل tcl گذاشته بودم...
قضیه چیه؟!:متفکر:

محسن واژدی
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 07:24 صبح
اما فقط یک سوال : شما تو عکس یک فایلی با نام pnrpnsp و پسوند td رو نشون دادید اما همونطور که گفته بودید پسوند این فایل tcl گذاشته بودم...
قضیه چیه؟!:متفکر:

تصویر را دانلود و زووم کنین
موفق باشید

ali190
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 22:20 عصر
سلام
دوستان اگر در این زمینه راه دیگه ای با امنیت بیشتر سراغ دارید دریغ نکنید
یاعلی

ali reza mansoori 2
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 12:29 عصر
فایل های در مکان های مختلف سیستم ایجاد کنید به صورتی که مقدار های داخل آنها در صورتی که به هم بپیوندند یک معنی خواصی بدهند و در برنام این فایل ها رو چک کنید
اگر فایلی پاک شده بود دیگر برنامه اجرا نوشود
اگر مقدار ها تغییر کرده بود برنامه اجرا نشود
بعد از تمام این کار ها یک مقدار در ریجستری ایجاد و آن را در برنامه همیشه چک کنید
مقداری در بانک اطلاعاتی ذخیره و آن را در برنامه چک کنید
شماره سریال سخت افزار ها رو بردارید و در چند فایل ذخیره و در برنامه چک کنید
خلاصه هر فکری به ذهنتون میرسه رو با هم انجام بدید
البته همه چک کردن ها رو در اولین فرمتون انجام ندید
این نکته یادتون باشه که این کار ها هکر رو یکم گیج میکنه

ali190
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 12:41 عصر
سلام
آیا مثالی در این زمینه دارید؟

M_Maskout
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 13:45 عصر
سلام
تاپیک جالبی ایجاد شده! البته تو همین سایت، تالاری برای بحث‌های امنیت که فکر می‌کنم موضوع اصلی تاپیک باشه، وجود داره؛

http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?128-تالار-های-مرتبط-با-شبکه-و-امنیت

با این حال، ادامه دادن بحث تو همین تاپیک هم خالی از لطف نیست.
یه راه برای نمایشی کردن برنامه، حذف امکانات برنامه و یا اعمال محدودیت روی اون هست.
یه وقتی من یه پروژه انجام دادم که توی اون فایل‌های DBF (فاکس پرو) تحت DOS (با متن فارسی ایران سیستم) رو به اکسل و تحت ویندوز تبدیل می‌کرد.
من برای اینکه مشتری رو قانع کنم که این کار شدنی هست، مجبور بودم یه نسخه دمو بهش بدم. تو نسخه‌ی دمو فقط 100 رکورد تبدیل می‌شد. برای رجیستر کردن برنامه، سریال هارد رو تلفنی دریافت می‌کردم، و در ازای اون یه کد منحصر به فرد به مشتری اعلام می‌کردم. و به این ترتیب برنامه رجیستر می‌شد.
بنابراین روش اساساً این بود:
1. اعمال محدودیت در صورت رجیستر نبودن برنامه.
2. خواندن سریال هارد و مطابقت اون با کد موجود.
در اینصورت محل قرار گرفتن کد ثبت برنامه، اصولاً فرقی نداره (هرجایی می‌تونه باشه؛ مثلاً رجیستری).
برای اینکه کار هکرها فقط یه کم سخت بشه، این کد رو در جاهای مختلف برنامه چک می‌کردم. قبل از شرطی که این تطابق را چک می‌کرد یه متغیر رو مقدار دهی می‌کردم و در داخل شرط هم مقدار اون رو عوض می‌کردم. و بعد از شرط هم دوباره مقدار اون متغیر رو چک می‌کردم و در صورتیکه مقدار متغیر تغییر نکرده بود می‌شد فهمید که دستور تطابق کد و سریال هارد اجرا نشده.
یه چیزی شبیه به این:

i = 101
If Reg_Serial = Cur_Serial Then
' محتویات بلاک
i = 102
End If
If i = 101 Then End

هر چند باز هم قابل دور زدن (هک کردن) هست ولی امنیت رو یه کم بالاتر می‌بره (فقط یه ذره).
یه وقتی یه نرم افزار ایرانی نصب کردم که برای ثبت تعداد دفعات اجرای برنامه، حدود 500 کلید تو رجیستری اضافه می‌کرد، که تو خیلی‌هاش تعداد رو می‌نوشت و تو بقیه، یه رابطه که باز هم با جمع و تفریق، تعداد دفعات رو حساب می‌کرد. و به این ترتیب برگردوندن تعداد دفعات فقط با عوض کردن ویندوز امکان پذیر بود (البته اگه می‌شد تمام کلید‌های ایجاد شده و فایل‌های ذخیره شده در جاهای مختلف رو پیدا و پاک کرد، دیگه نیازی به این کار (تعویض ویندوز) نبود).
اخیراً هم یه DVD گرفتم که یه بنده‌ی خدا (به نام رضا طلوعی) اومده و یه تعداد کتاب گرون قیمت دانشگاهی رو اسکن کرده و تبدیل به PDF کرده. برای دیدن PDFها یه نرم افزار تولید کرده و تمام PDFها و تمام DLLهای لازم رو توی برنامه‌ی اجرایی pack کرده و در نهایت هم برای اجرای برنامه باید یه شماره سریال از سایتش خریداری بشه. تو این برنامه از یه کامپوننتی استفاده کرده که اولاً اجرای برنامه تو Virtual PC رو تشخیص می‌ده؛ ثانیاً اجرای هر جور برنامه‌ی مانیتورینگ رو هم می‌فهمه و نمی‌ذاره برنامه اجرا بشه. (هر چند که باز هم می‌شه دورش زد).
یه کار دیگه هم که چند جا دیدم، ثبت یه شماره سریال (یا تعداد دفعات اجرا) تو یه پایگاه داده (مثلاً SQL) و رمز گذاری اون هست.
یه بابایی، اومده بود یه Table با صد و بیست هزار رکورد، با یه فیلد کارکتری به طول مثلاً 50 کارکتر، تو دیتابیس برنامه‌ش که رمز هم داشت گذاشته بود، و بعد در هر بار اجرای برنامه، می‌اومد و مثلاً رکورد 153، 4022 و ... رو می‌خوند و تو فیلد مورد نظر برای هر رکورد فقط یکی از کارکترهاش رو در نظر می‌گرفت و به این ترتیب trial بودن و یا تعداد دفعات اجرای برنامه قابل محاسبه بود.
البته لازم به ذکر نیست که همونطور که من از این روش‌ها، سر در اوردم، هر شخص دیگه‌ای هم می‌تونه سر در بیاره و بنابراین اینها فقط روش‌های ابتکاریه و اصولاً همونطور که دوستان اشاره کردن، شاید یکی از بهترین راه‌ها نوشتن نسخه جداگانه‌ی دمو، با امکانات محدود شده باشه.

ali190
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 18:35 عصر
سلام
از دوستان کسی اطلاعاتی راجع به تهیه Lisenece برای نرم افزار داره؟

محسن واژدی
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 23:33 عصر
سلام
از دوستان کسی اطلاعاتی راجع به تهیه Lisenece برای نرم افزار داره؟

سلام علیکم
اگر منظورتان این است که برنامه ای باشد که بر روی برنامه license بزاره، نرم افزار Armadillo مفید میباشد در زمینه passport و license گذاری بر روی برنامه ها.

موفق باشید

ali190
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 17:57 عصر
آیا lisenece را نمیتوان از طریق کدنویسی ایجاد نمود؟

محسن واژدی
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 18:23 عصر
چرا میتوان
اما باید وضعیت امنیتیش در زمینه ذخیره سازی داده ها در ویندوز و بیشتر ریجستری خیلی خوب حفظ شودکه به این راحتی ها اطلاعات امنیتیش لو نرود، به عنوان مثال همیشه لایسنس های ایجادی توسط نسخه های قدیمی نرم افزار Armadillo (که پست قبل عرض کردم) با یک مانیتورینگ ریجستری لو رفته و با چندتا دستکاری مجددا" ریست می شدند

موفق باشید

ali190
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 19:52 عصر
سلام
از همه دوستانی که تا اینجا همراهی کردند تشکر میکنم
امن ترین روش نرم افزاری در جهت تریال نمودن برنامه رو تا اینجا چی میدونید؟

محسن واژدی
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 20:05 عصر
سلام علیکم
از نظر بنده تنها سه روش ایمن ترین روش میدانم که اگر بخواهیم اولویت بندی کنیم:
1- مفید ترین روش از هرلحاظ روشی که جناب vbhamed در پستهای اول پیشنهاد کردند (از هر لحاظ مطمئن هست چون مطمئن هستین که قسمتی از برنامه را که نخواستین در نسخه trial فعال باشد اصلا" در برنامه وجود ندارد و این خود بسیار بهتر است تا اینکه بخش محدود شده به همراه برنامه باشد منتها تا ریجستر شدن برنامه غیر فعال باشد چون خودتان اطلاع دارید که عملا" اطلاعات در حضور طرف است منتها به آنها دسترسی کامل ندارد و یک کرکر با کمی کنکاش میتواند آن اطلاعات را نیز آزاد کند (ببخشید سخن طولانی شد)

2- استفاده از نرم افزار Armadillo که البته نسخه جدیدش رو خیلی مفید دیده ام هرچند که کمی به فضای برنامه می افزاید اما از نظر ایمن بودن داده ها در رم و جلوگیری از هک شدن برنامه خیلی سودمند است

3- سایر روش ها نظیر متصل بودن برنامه trial به اینترنت و ذخیره روزهای باقی مانده در بانک اطلاعاتی سرور

موفق باشید

Mr'Jamshidy
یک شنبه 11 اردیبهشت 1390, 15:10 عصر
یک روش هست که من قبلا گفتم اما در حد یک ایده حالا اینجا هم میگم تا شما هم روش کار کنید و ایراداتش مشخص بشه

چک سریال های سخت افزاری و ... همه درست هم خوبه هم مفید اما نظر من اینه که چرا وضعیت رجیستر شدن برنامه باید از داخل خود برنامه چک بشه؟

چرا یک برنامه جداگانه نیاد و این کار رو برای برنامه مون انجام بده؟

البته به صورت خیلی نامحسوس

زمانی که کاربر میاد و کد لایسنس رو وارد میکنه برنامه میاد و اطلاعات رو به برنامه مورد نظر میفرسته برنامه کد رو چک میکنه و اگر اطلاعات صحیح بود صبر میکنه که برنامه مون بسته بشه بعد میاد و فایل اصلی برنامه رو جایگزین میکنه اما خیلی باید روش کار بشه تا درصد کرکش بیاد پایین

دوستان نظر بدن تا ببینیم اخرش به کجا میرسیم

محسن واژدی
یک شنبه 11 اردیبهشت 1390, 16:08 عصر
سلام علیکم
اینگونه که فرمودین، برنامه دوم که به نحوی وظیفه بررسی license را بر عهده دارد فایل اصلی برنامه را هم ریسورس کرده است (چون بعد از تشخیص صحت license، فایل اصلی را که طبیعتا" باید ریسورس شده باشد را جایگزین برنامه محدود شده میکند)، در این صورت این خطر وجود ندارد که یک کرکر بجای کار بر روی فایل برنامه بر روی این فایل کار کند و ریسورس برنامه را که همان فایل اصلی و نا محدود برنامه است را استخراج کند؟

Mr'Jamshidy
یک شنبه 11 اردیبهشت 1390, 16:34 عصر
سلام علیکم
اینگونه که فرمودین، برنامه دوم که به نحوی وظیفه بررسی license را بر عهده دارد فایل اصلی برنامه را هم ریسورس کرده است (چون بعد از تشخیص صحت license، فایل اصلی را که طبیعتا" باید ریسورس شده باشد را جایگزین برنامه محدود شده میکند)، در این صورت این خطر وجود ندارد که یک کرکر بجای کار بر روی فایل برنامه بر روی این فایل کار کند و ریسورس برنامه را که همان فایل اصلی و نا محدود برنامه است را استخراج کند؟

خوب حالا باید اینجا این نکته رو متذکر بشم که اگه قرار باشه کرکر برنامه مورد نظر رو پیدا کنه که چی شد؟ برنامه باید طوری روی سیستم مورد نظر قرار بگیره که کاربر به هیچ وجه متوجه این برنامه نشه اگه قرار باشه کاربر بتونه این رو پیدا کنه که همون بهتر که کد هامون رو تو فایل اصلی برنامه بریزیم که دیگه درگیر برنامه نویسی CallBack نشیم

بعدشم من مثال زدم حالا یک روش دیگه رو انتخاب میکنیم بسته به سطح امنیت

محسن واژدی
یک شنبه 11 اردیبهشت 1390, 19:32 عصر
خوب حالا باید اینجا این نکته رو متذکر بشم که اگه قرار باشه کرکر برنامه مورد نظر رو پیدا کنه که چی شد؟ برنامه باید طوری روی سیستم مورد نظر قرار بگیره که کاربر به هیچ وجه متوجه این برنامه نشه اگه قرار باشه کاربر بتونه این رو پیدا کنه که همون بهتر که کد هامون رو تو فایل اصلی برنامه بریزیم که دیگه درگیر برنامه نویسی CallBack نشیم

این موضوع با file monitoring به آسانی قابل پیگیریست

بعدشم من مثال زدم حالا یک روش دیگه رو انتخاب میکنیم بسته به سطح امنیت
دوست عزیز ناراحت نشوید، درخواست نظر و گفتگو پیرامون این موضوع را کرده بودید که بنده نظر خودم را گفتم:

دوستان نظر بدن تا ببینیم اخرش به کجا میرسیم

موفق باشید

Mr'Jamshidy
یک شنبه 11 اردیبهشت 1390, 21:33 عصر
این موضوع با file monitoring به آسانی قابل پیگیریست

دوست عزیز ناراحت نشوید، درخواست نظر و گفتگو پیرامون این موضوع را کرده بودید که بنده نظر خودم را گفتم:

موفق باشید

دوست عزیز منو بابت لحن بدم ببخشید من هیچوقت ناراحت نمیشم همیشه سعی میکنم چیزی یاد بگیرم! این نکته اول :)
خوب فایل مانیتوریگ هم باید یک روش مقابله داشته باشه؟ نداره؟

بقیه دوستان نظری ندارن؟

:ناراحت: باز هم بخاطر لحن بدم متاسفم