PDA

View Full Version : سوال: دادن آدرس فایل بصورت دستی به کنترل File Upload

roomezonline
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1390, 21:01 عصر
سلام به تمامی دوستان خوب برنامه نویس

یه ســــــــــــــــــوال؟؟!! !

من میخوام از طریق کنترل File Upload خود Vs فایل رو به سرور انتقال بدم و اپلود کنم

از لحاظ کار با اون هیچ مشکلی ندارم فقـــــــــط

میخوام :

ادرس فایل مورد نظر رو از سیستم به صورتی دستی تایپ کنم

مثلا : C:\1.txt

نمیخوام

از طریق Borowsr مسیر رو مشخص کنم

برای نوشتن دستی ادرس در فایل اپلود باید چیکار کنم؟؟؟؟؟

roomezonline
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 02:46 صبح
یعنی سوالات من اینقدر سخته که کسی جواب نمیده؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

majnun
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 02:57 صبح
نمشه اینکارو کرد دوست من

شما نمیتونید با کنترل فایل آپلود چنین کاری را انجام بدین ، حتما باید کاربر انتخاب کنه ...

البته این تاجایی هست که من میدونم

roomezonline
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 03:42 صبح
نمشه اینکارو کرد دوست من

شما نمیتونید با کنترل فایل آپلود چنین کاری را انجام بدین ، حتما باید کاربر انتخاب کنه ...

البته این تاجایی هست که من میدونم
راهی هست که بتونم خالا با هر چیز دیگه فایلم رو اپلود کنم . مثلان ادرس را به session یا qstring پاس بدم

Software.Student2010
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 03:48 صبح
سلام

آخرش شما باید این دستور رو بنویسی:

FileUpload1.SaveTo(Address);

مهم اون مسیر یا Path هست. حالا شما فایل رو انتخاب هم نکن. از یک TextBox بخون. مشکلی پیش نمیاد.

roomezonline
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 04:06 صبح
سلام

آخرش شما باید این دستور رو بنویسی:

FileUpload1.SaveTo(Address);

مهم اون مسیر یا Path هست. حالا شما فایل رو انتخاب هم نکن. از یک TextBox بخون. مشکلی پیش نمیاد.

من چی جوری ادرس فایل رو از تکست باکس بخونم میشه بیشتر توضیح بدید

L_eskandary
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 13:19 عصر
سلام
خوب شما برا این از فایل آپلود استفاده می کنی که بتونی به صورت wizard فایل مورد نظرت رو انتخاب کنی و این کنترل کاری در مورد آپلود فایل مورد نظر شما انجام نمی ده و شما باید یه button هم کنار این فایل اپلود بذاری تا مسیر رو از کنترل فایل اپلود شما بخونه و عملیات مربوط به آپلود رو انجام بده .
الان که شما می خوای آدرس رو به صورت دستی وارد کنی همون طور که دوستان گفتن نیاز نیست که از این کنترل استفاده کنی و می تونی به جای اون از یه textbox استفاده کنی و بعدش هم عملیات مربوط به اپلود رو انجام بدی.کد مربوط به آپلود رو هم که می دونین:

موفق باشین

roomezonline
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 13:36 عصر
سلام
خوب شما برا این از فایل آپلود استفاده می کنی که بتونی به صورت wizard فایل مورد نظرت رو انتخاب کنی و این کنترل کاری در مورد آپلود فایل مورد نظر شما انجام نمی ده و شما باید یه button هم کنار این فایل اپلود بذاری تا مسیر رو از کنترل فایل اپلود شما بخونه و عملیات مربوط به آپلود رو انجام بده .
الان که شما می خوای آدرس رو به صورت دستی وارد کنی همون طور که دوستان گفتن نیاز نیست که از این کنترل استفاده کنی و می تونی به جای اون از یه textbox استفاده کنی و بعدش هم عملیات مربوط به اپلود رو انجام بدی.کد مربوط به آپلود رو هم که می دونین:

موفق باشین

سپاس از اینکه وقت گذاشتی . اما من متوجه منظورتون نمیشم . لطفا در مورد textbox شفاف سازی کنید لطفا

persian_bigboy
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 13:59 عصر
سلام مصطفی جان ، خوبی ، بعد از یک تاخیر فکرکنم 4 الی 5 ماه دوباره برگشتم . اگه همچین امکان وجود داشت ، الان تمامی سرورها ، پی سی ها و ... هک شده بودن ، چرا که 90% ویندوز ها در درایور c هستش ،پس میشد ما sam فایل همه ویندوز ها رو با این روش روی سرور خودومن آپلودکنیم ، پس از نظر امنیتی همچین امکانی وجود نداره ، من هم قبلا تحقیق کرده بودم ولی نمیشه . فقط تو چندتا انجمن خارجی گفته بودن که میشه با javascript به صورت دستی اینکاروکرد ، که البته از ورژش اینترنت اکسپلورر 6 به بعد این امکان غیرفعال شد و دیگه راهی نداشته تا به امروز . بازم یه سرچی میزنم اگه پیدا کردم حتما به شما میگم . دوست دار همه شما .

L_eskandary
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 14:14 عصر
خوب دوست عزیز من یه مثال براتون میزارم که با استفاده از فایل آپلود و یه button عملیات مربوط به اپلود انجام می شه تو event مربوط به button_click کد های زیر رو می نویسیم که در واقع بعد از انتخاب فایل از طریق فایل آپلود با کلیک button عملیات اپلود انجام میشه:

protected void Button1_Click1(object sender, EventArgs e)
{
Guid t = Guid.NewGuid();

string strFileName;

if (File1.PostedFile != null)
{

try
{
string vFileName;

vFileName = File1.PostedFile.FileName;
vFileName = System.IO.Path.GetFileName(File1.PostedFile.FileNa me);
vFileName = t.ToString() + vFileName;
File1.PostedFile.SaveAs(Server.MapPath("Image\\") + vFileName);
}

catch (Exception err)
{

Label1.Text = err.Message.ToString();

}

}
}

file1 آی دی مربوط به کنترل فایل آپلود من هست . خوب اگه دقت کنین تو سناریوی شما مسیری که برا saveas قرار هست بخونین باید از textbox بخونین . ولی خوب نکته ای که باید در نظر بگیرین اینه که برا اپلود فک کنم باید یه ابجکت از نوع فایل اپلود ایجاد کنین در نهایت تو button_click کد زیر رو بنویسین :

string filePath = txtPath.Text;
FileUpload file = new FileUpload();
file.PostedFile.SaveAs(Server.MapPath(filePath));

موفق باشین

roomezonline
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 14:31 عصر
فکر میکنم جوابم رو اقا میثم دادن . من باز نامید نمیشم و در سدد راهی برای مسئلم . اگر پیدا کردم حتما اینجا میزارم