PDA

View Full Version : شبکه دو کامپیوتر با یک کابل کراس

HoseinVig
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 11:52 صبح
سلام دوستان
من تا به حال برنامه هایی که طراحی کردم هیچکدوم به واقع توی یک یک محیط شبکه ای نبوده اند....
میخواستم بدونم توی یک محیطی که فقط 2 تا اپراتور با این برنامه کار میکنند و اون دو تا کامپیوتر رو با کابل کراس به هم شبکه کرده باشم دیتا بیس اس کیو ال میتونه روی هر دو کامپیوتر شناخته بشه... یا حتما باید شبکه رو با هاب طراحی کنم...
نحوه ارتباط با بانک اطلاعاتی که انشا الله تفاوتی با لوکال ندارد؟ تنظیمات خاصی لازم دارد؟

pezhvakco
شنبه 03 اردیبهشت 1390, 08:45 صبح
سلام :

میخواستم بدونم توی یک محیطی که فقط 2 تا اپراتور با این برنامه کار میکنند و اون دو تا کامپیوتر رو با کابل کراس به هم شبکه کرده باشم دیتا بیس اس کیو ال میتونه روی هر دو کامپیوتر شناخته بشه... یا حتما باید شبکه رو با هاب طراحی کنم...
اگه اون دو سیستم با هم در ارتباط باشن میشه شبکه و ادامه کار هم باید بر اساس ساختار شبکه پیش بره ...

حمیدرضاصادقیان
شنبه 03 اردیبهشت 1390, 08:47 صبح
سلام.
شما کافیه SQL Server رو روی یک سیستم نصب کنید و از سیستم دیگر برای اتصال به سیستم سرور با استفاده از IP یا نام کامپیوتر به SQL Server آن متصل شوید. فقط اگر روی کامپیوتر سرور به صورت Default نصب کردید در کامپیوتر دوم استفاده از نام سیستم سرور یا IP اون کافیست اگر هم در نهایت اتصال برقرار نشد میتوانید با استفاده از ODBC ارتباط رو برقرار کنید.

HoseinVig
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 11:58 صبح
سلام.
شما کافیه SQL Server رو روی یک سیستم نصب کنید و از سیستم دیگر برای اتصال به سیستم سرور با استفاده از IP یا نام کامپیوتر به SQL Server آن متصل شوید. فقط اگر روی کامپیوتر سرور به صورت Default نصب کردید در کامپیوتر دوم استفاده از نام سیستم سرور یا IP اون کافیست اگر هم در نهایت اتصال برقرار نشد میتوانید با استفاده از ODBC ارتباط رو برقرار کنید.
سلام
چطور میگید همین کافیه که ip یا نام کامپیوتر را ....
در صورتی که من از گوگل پرسیدم... و متوجه شدم که باید تنظیماتی رو توی کامپیوتری که به عنوان سرور در نظر گرفتیم انجام بدیم که این تنظیمات شامل فعال کردن tcp/ip سرویس اسکیو ال هست و همینطور تنظیم پورت مورد نظر برای تبادل اطلاعات...
با انجام این تنظیمات الان کامپیوتر های شبکه میتوانند instance کامپیوتر مرا بشناسند اما مشکل اینجاست که لوگین من بصورت ویندوزی بود کامپیوتر های دیگه نمیتوانند به دیتا بیس متصل بشند...(ولی آن را مشناسند) برای حل این مشکل باید چکاری انجام بدم؟