PDA

View Full Version : تفاوت بین my sql اوراکل

abazzi
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 23:16 عصر
با سلام
چند روز پیش داشتم با چند نفر صحبت ی کردم بحث بانک اطلاعاتی شد من گفتم mysql خوبه ولی بقیه گفتن با اوراکل قابل مقایسه نیست به راستی اگه ما یک برنامه با پردازش بسیار سنگین و جامع آماری خیلی زیاد داشته باشین مثلا تو یک سازمانی که در هر ثانیه باید چندین پردازش سنگین و دستیابی چندین نفر همزمان به ملیونها رکورد باشه و تو این سازمان کارمندان مشتری ها از وب و ازچند جای دیگه بایدبه بانک دسترسی داشته باشن میشه ازmy sql استفاده کرد اوراکل چندین گیگ هست ولی mysql چندین مگ ایا این امکانات بیشتر این بانک رو میرسونه یانه

nasawish
یک شنبه 04 دی 1390, 21:58 عصر
دقیقا.اگر اغراق نکنیم باید گفت اوراکل برای خودش یک سیستم عاملیه.یه جا خوندم هر چه تعداد رکوردها تو اوراکل زیاد میشه سرعت پرس و جو و ... بیشتر میشه.دقیقا برعکی sqlو mysql

hamedarian2009
دوشنبه 05 دی 1390, 13:32 عصر
بله درسته Oracle درهمه سیستم عامل ها بهترین DBMS شناخته میشه ولی قیمت بالایی داره اما MySQL باتوجه به عملکردخوبی که داره قیمت پایینتری هم داره وچون SQL بیشتر درویندوز کاربرد داره محبوبیت بیشتری بین برنامه نویسان PHP داره.موفق باشید

mehdi_kamari
پنج شنبه 15 دی 1390, 21:19 عصر
سلام .
قيمت و ملاک قرار نديد . اتفاقا برعکس شما اگر نسخه تجاری mysql و متناظر با oracle رو بخواين بخريد . می بينيد که mysql گرانتر هست . البته نسخه های رايگان رو نمی گم . هر کدام جايگاه خودشون و دارند . mysql بسيار سبک هست و برای کارهای خيلی بزرگ هم آزمايش شده و به خوبی عمل ميکنه . البته بگذريم که هر دوی اينها الان مال شرکت oracle هست و هيچ وقت در قياس بر نياييد مگر اينکه توی يک پروژه يا راهکار خاص اين تصميم و بگيريد .

AmirSky
دوشنبه 10 بهمن 1390, 23:47 عصر
یعنی دیتای سازمان شما از فیس بوک هم بیشتره ؟!

delphi887
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 13:48 عصر
سلام
به نظر من توانمندی های اوراکل واقعا زیاده و در قدرت اون شکی نیست ولی باید ببینیم برای چه کاری و در چه حد داده باید دنبال پایگاه بگردیم . مثلا وقتی یه کاری رو با یه بیل میشه انجام داد اگه لودر بیاریم هرچقدر هم قدرتمند باشه نمیتونه به خوبی اون بیل کوچیک کار رو بهتر انجام بده .
بانک های اطلاعاتی اوپن سوروس الان خیلی زیاد شدن مثل Mysql یا postgresql یا Firebird که تو خیلی از موارد توانایی خودشون رو ثابت کردن و قابلیت های خوبی دارن . با این حال اگه شبکه ای داشته باشین که توان انتقال سریع اطلاعات رو داشته باشه و نرم افزاری طراحی شده باشه که بر اساس اصول صحیح برنامه نویسی نوشته شده باشه و پولتون هم به اندازه کافی باشه مطمئنا اوراکل بانک اطلاعاتی خیلی خوبیه .
ولی فکر می کنم با این سرعت بالای اینترنت و شبکه ملی ما همین بانک های رایگان از سرمون هم زیاد باشن .
یا حق