PDA

View Full Version : مبتدی: busy کردن کاربر

masmas252
شنبه 03 اردیبهشت 1390, 15:06 عصر
من می خوام برنامه ام این مشکل رو handle بکنه:
وقتی کاربری وارد شد. username و password اون busy بشه. یعنی از کامپیوتر دیگه ای نتونند با همون Username و Password وارد سیستم بشند. اگه توی sql یه فیلد تعریف کنم به نام IsBusy و این فیلد رو با ورود کاربر set کنم، این مشکل ایجاد میشه که ممکنه این فیلد همواره busy بمونه و کاربر دیگه نتونه وارد سیستم بشه. چه کار باید بکنم.

b.paseban
شنبه 03 اردیبهشت 1390, 16:01 عصر
سلام بر شما.
خوب بعد از خروج اون حالت رو به قبل برگردونید.
حالا این خروج میتونی Logout باشه میتونه بستن صفحه باشه.
البته اگر برای مدت زیادی اون کاربر رو در حالت login قرار داده باشیم(مرا بخاطر بسپار)شما باید این حالت رو اول چک کنید قبل از logout از بین ببرید اون حالت رو.
فکر کنم این کار رو بشه انجام داد.
دوستان راهنمایی کنم من هم جواب کاملا درست رو نمیدونم و این جواب رو زیاد بهش مطمئن نیستم.(شاید دوستان راه حل بهتری داشته باشن)

Slytherin
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 02:16 صبح
دقیقا نمی دونم اما فکر می کنم که باید از Session ها استفاده کنیی و در رویداد Session_End کد رفع مشغول بودن کاربر رو بنویسی...

masmas252
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 13:32 عصر
ببخشید این متد sessionEnd رو کجا باید اضافه کرد؟ :ناراحت::متفکر: چه جوری باید بستن پنجره رو بفهمم؟ signout مشخصه اما بستن پنجره رو نمی دونم. مشکلم اینه که اگه کاربر signout نکنه IsBusy می مونه.

behiunforgiven
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 14:05 عصر
شما اگه بخوای از Session استفاده کنی میتونی خاصیت Timeout رو برابر یه عدد مشخص قرار بدی، مثلا 20 دقیقه، و حالا بعد از اون فیلد مربوطه رو تغییر بدی، ولی من پیشنهاد میکنم که از Membership خود مایکروسافت استفاده کنی، فوق العاده س و بهت قدرت و انعطاف میده، با استفاده از Membership میتونی از Online بودن کاربر اطلاع پیدا کنی و چک کنی که اگه کاربر Online بود فیلدت رو به طور دلخواه تغییر بدی.

masmas252
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 14:22 عصر
اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید. چه طور می تونم از Membership استفاده کنم ؟؟؟

behiunforgiven
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 15:02 عصر
Membership برای یادگیری یه کمی نیاز به زمان داره، ولی من این تضمین رو میکنم که واقعا ارزشش رو داره. شما یه جستجو برای Asp.net Membership که بزنی هم توی این سایت هم توی گوگل منابع زیادی برای یادگیری به دست میاری.