PDA

View Full Version : چند تا سوال ساده از اکسس

lamia.boy
شنبه 03 اردیبهشت 1390, 22:13 عصر
سلام و خسته نباشید خدمت استاد های برنامه نویس

من قبلا که تو هنرستان بودم با اکسس 2003 کار کرده بودم ! تقریبا هم بلد بودم ! الان با اکسس 2007 کار کرد احساس کردم خیلی تغییر کرده ! ابته من هم یادم رفته باید یه مروری کنم !

یه کتاب برای آموزش پرورش بود برای اکسس ، دانلود کردم کتاب خوبیه ولی در مورد فرم ها خیلی کم توضیح داده

من قصد دارم یه فرمی تو اکسس درست کنم که همراه با برنامه که درست کردم اکسس باز نشه ! یعنی برنامه اصلی اکسس فقط فرمی که درست کردم باز بشه و یه پسورد بخواد ! یا اگه قرار باز بشه minimize باشه

تقریبا میخوام اینجوری باشه داخل یک فرم یک سری ورودی داشته باشه مثل نام نام خانوادگی و یوزرنیم و پسورد ! یه گزینه برای تیک زدن تشخیص جنسیت و و در آخر یه مبلغی رو وارد کنم که از اون مبلغ باید یه مقداری رو سود من حساب کنه و تو همون صفحه یا جای دیگه نمایش بده

به صورت کلی بعد از زدن پسورد صفحه باز شه 3 تا گزینه داشته باشه مرور اطلاعات قبلی ، ایجاد اطلاعات جدید و سود کالا

اطا عات قبلی شامل قسمت : سرچ باشه سرچ بر اساس نام و سن و .... همه چیز ها که وارد شده با یه کلید سرچ

ایجاد اطلاعات جدید شامل : وارد کردن اطلاعات باشه مثل سن ، جنسیت و ... که وارد سیستم بشه ! فقط در آخر باید یک مبلغی وارد بشه و از اون مبلغ سود رو حساب کنه ! و یه جا نمایش بده !

شرمنده میدونم خیلی طولانی شده

یا این چیزا که من میخوام با اکسس میشه درستش کرد ؟ چقدر باید وقت بزارم ؟ اگه امکان داره یک کتاب معرفی کنید ! یا یه آموزش تصویری مرسی اگه یه برنامه تو همین مایه ها باشه که من بتونم ازش الگو برداری کنم و ادیتش کنم خیلی خوبه اگه برنامه رو هم سراغ دارین معرفی کنید ممنون میشم : ایکس

mahdisk1
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 07:00 صبح
بنظر من اگه اکسس 2003 رو بلدی سراغ 2007 نرو
ضمنا این چیزی که میخوای تمام چیزهاییه که برای شروع باید یاد بگیری.
کسی نمیتونه این چیزا رو بهت یاد بده یا آموزش تصویری بذاره. بهتره خودت شروع کنی و از تاپیک های مختلف آیتم های مختلف رو یاد بگیری و تازه بعدشه که وقتی اینا رو کنار هم گذاشتی و تونستی کار کنی!!! بیای اینجا تاپیک بزنی تا بچه ها کمکت کنن مشکلاتت (سوالات در واقع) برطرف شه.
(خودم از این جمله بدم میاد اما اگه سرچ کنی کتابای خیلی خوبی تو نت هست که میتونی ازشون استفاده کنی):چشمک:

lamia.boy
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 14:09 عصر
مرسی ! من تقریبا مشکلم حل شد ! 2 تا کتاب اکسس خوندم !

الان یه دونه مشکل مونده ! ! اویش اینه که باید هزینه (اعداد ) یک سوتون رو جمع بزنه داخل یه ستون دیگه جمعشو نمایش یده اینو کسی میتونه بگه بهم ؟

hf.farhadi
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 18:44 عصر
با سلام
شما از اون جدولی که ستون مورد نظر توش هست یه کوئری بساز و از گزینه sum برای جمع ستونت استفاده کن

lamia.boy
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 20:11 عصر
مرسی دوست عزیز اگه این کار رو بکونم داخل فرم نمایش میده ؟ ؟
اون متنی که باید تو کوئری بنویسم چی باید باشه ؟ در قسمت Sort یا Cireteriaباید باشه دیگه درسته ؟

hf.farhadi
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 20:20 عصر
میشه
اگه امکانش هست برنامتو بزار تا بهتر بشه راهنمایی کرد

lamia.boy
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 20:32 عصر
البته یه تایپیک دیگه براش زدم

یه نرم افزاری درست کردم که بابات هر مشتری که به سیستم وارد میکنم مبلغ دریافتی رو هم وارد میکنم حالا باید این نرم ازار تمام مبلغ دریافت شده که از مشتری های متفاوت وارد شده رو جمع بزنه و داخل یک فیلد نشان بده تا من بتونم داخل فرم ببینم !

اگه کسی بتونه راهنماییم کنه ! ممنون میشم چون ااطلاعاتم کافی نیست یه زره کامل تر توضیح بدید ممنون میشم
مثال :
مبلغ دریافت شده :
علی 100
امیر 100
محمد 200
حال اینو جمع کنه توی یک فیلد نشان بده 400 گه داخل فرم هم مشخص باشه ! مرسی

لینک فایل اکسل 2007 اگه نیاز بود بگید 2003 هم آپلود کنم

http://up.iranblog.com/images/qqsjdhpsu94atepmams5.rar

hf.farhadi
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 20:44 عصر
اگه ممکنه 2003 رو بزار

lamia.boy
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 20:49 عصر
http://up.iranblog.com/images/x3ncugakv9l46p6n1jqo.rar

این 2003 ولی نتونستم کل صفحاتش رو Save کنم

stabesh
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 21:13 عصر
سلام
group by جستجو نمایید اینم شاید به دردتون بخوره
http://barnamenevis.org/showthread.php?279844-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4
نمونه خیلی زیاده ولی لینکاشون ندارم متاسفانه