PDA

View Full Version : سوال: ساخت دسته بندی محصولات

ARC
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 13:38 عصر
سلام
من میخوام یک دسته بندی از محصولات برای سایتم که یک فروشگاه هست بسازم هرچی گشتم چیز درست حسابی پیدا نکردم و مجبور شدم طبق آموزش سایت how2learnasp.net (http://how2learnasp.net/article.aspx?code=6e262527-5042-41d7-aba6-fddda0700020)یک منو طراحی کنم حالا مشکلی که هست اینه که نمی تونم هر دسته رو به یک لینک خاص ارسال کنم .
میشه راهنمایی کنید که در کد چه تغییری بدم که مثلا هر دسته بره به یک صفحه با پارامتر ID دسته؟

لطفا اگه روش بهتری میشناسید بگید.

b.paseban
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 15:30 عصر
سلام بر شما.

من میخوام یک دسته بندی از محصولات برای سایتم که یک فروشگاه هست بسازم هرچی گشتم چیز درست حسابی پیدا نکردم و مجبور شدم طبق آموزش سایت how2learnasp.net یک منو طراحی کنم حالا مشکلی که هست اینه که نمی تونم هر دسته رو به یک لینک خاص ارسال کنم .
میشه راهنمایی کنید که در کد چه تغییری بدم که مثلا هر دسته بره به یک صفحه با پارامتر ID دسته؟

شما باید یه جدول نوع محصول توی دیتا بیستون طراحی کنین که شامل فیلدهای:CategoryID(pk) , Title ,Image,Description,AddDate باشه(البته برای یه جدول همین ها کافیه)
و یه جدول هم برای کالاهای خودتون بسازین که شامل این فیلدها باشه:productID(pk),,CategoryID(fk),Title,Descr iption,Price,Image,Addeddate(اینها اصلی هستند که شما میتونید ازشون استفاده کنین اما با توجه به نیازتون میتونید به این فیلدها بیافزایید) .
CategoryID کلید خارجی جدول محصولات هست که مشخص میکنه که این کالا(productID) برای کدوم دسته از محصولات هست.
حالا شما برای نمایش از یه datacontrol استفاده کنین و اول جدول نوع محصولات رو نمایش بدین بعد کلید اصلی این جدول رو بعنوان querystring از طریق یه linkbotton یا hyperlink پاس بدین به صفحهای مثل showproduct.aspx و توی اون صفحه از یه sqldatasource استفاده کنین و یه select از جدول محصولات بزنین و محصولاتی رو انتخاب کنین که CategoryID=@CategoryID باشه (@CategoryID مقدار پاس داده شده بعنوان querystring از صفحه مبدا هست).
اصلا نیازی به منو هم نیست و از یک صفحه مبدا و یک صفحه مقصد استفاده میکنیم.

ARC
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 16:18 عصر
سلام بر شما.

شما باید یه جدول نوع محصول توی دیتا بیستون طراحی کنین که شامل فیلدهای:CategoryID(pk) , Title ,Image,Description,AddDate باشه(البته برای یه جدول همین ها کافیه)
و یه جدول هم برای کالاهای خودتون بسازین که شامل این فیلدها باشه:productID(pk),,CategoryID(fk),Title,Descr iption,Price,Image,Addeddate(اینها اصلی هستند که شما میتونید ازشون استفاده کنین اما با توجه به نیازتون میتونید به این فیلدها بیافزایید) .
CategoryID کلید خارجی جدول محصولات هست که مشخص میکنه که این کالا(productID) برای کدوم دسته از محصولات هست.
حالا شما برای نمایش از یه datacontrol استفاده کنین و اول جدول نوع محصولات رو نمایش بدین بعد کلید اصلی این جدول رو بعنوان querystring از طریق یه linkbotton یا hyperlink پاس بدین به صفحهای مثل showproduct.aspx و توی اون صفحه از یه sqldatasource استفاده کنین و یه select از جدول محصولات بزنین و محصولاتی رو انتخاب کنین که CategoryID=@CategoryID باشه (@CategoryID مقدار پاس داده شده بعنوان querystring از صفحه مبدا هست).
اصلا نیازی به منو هم نیست و از یک صفحه مبدا و یک صفحه مقصد استفاده میکنیم.

ممنون از راهنمایی که کردین ولی من دنبال چیز دیگه ای هستم شاید درست منظورم رو بیان نکردم.

من یک جدول دارم برای دسته هام که طبق لینکی که در پست اول گفتم یک منو (دسته) با TreeView می سازه میخواسم جوری باشه که وقتی روی هر کدام از دسته های این منو کلیک بشه به یک صفحه بره و ID دسته رو به اون صفحه پاس بده مثلا

category.aspx?C=12

حلا چطوری میشه این لینک رو در فایل XML ای که ساخته میشه جا داد که روی TreeView هم کار کنه؟ لطفا قبل از راهنمایی لینک موجود در پست اول رو یک نگاهی کنید.
البته زمانی که یک sitemap به TreeView داده میشه لینک داره ولی روی فایل XML که طبق سایت ذکر شده ساخته میشه اگر لینک هم در XML ذکر بشه بازم کار نمی کنه. باید این رو هم بگم که جدول ها ساخته شده و همه چی کار میکنه فقط میخوام لینک دسته ها درست بشه.
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم.

ARC
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 20:24 عصر
کسی نبود راهنمایی کنه؟

arta.nasiri
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 20:42 عصر
سلام

اینو به کدت اضافه کن

foreach (DataRow crow in nrow.GetChildRows("Node_child"))
{
TreeNode SubItem = new TreeNode();
SubItem.Text = crow["BranchName"].ToString();
SubItem.NavigateUrl = "~/Category.aspx?Cat=" + SubItem.Text.ToString() + "";
TreeView1.Nodes[i].ChildNodes.Add(SubItem);
}

ARC
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 17:28 عصر
از دوستانی که کمک کردن ممنونم ولی این اون چیزی نبود که من میخوام. البته من جوابش رو پیدا کردم و گفتم اینجا هم لینکش رو بدم شاید دیگران هم بخوانش.
لینک راهنما (http://forum.how2learnasp.net/ShowTopic.aspx?Code=973)