PDA

View Full Version : محدود کردن دسترسی به فولدر

BestFriend
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 13:06 عصر
با سلام من یه سایت نوشتم و میخوام وقتی کاربر در آدرس بار، آدرس پوشه های سایت مثلا یه پوشه به نام A رو وارد کرد اون رو باز نکنه و محدود کنه. باید چه کار کنم؟

با تشکر.

b.paseban
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 13:26 عصر
سلام بر شما.
شما داخل اون پوشه یه فایل web.config ایجاد کنید و داخل اون این تکه کد رو قرار بدین:

<system.web>
<authorization>
<deny users="?"/>
</authorization>
</system.web>

اینطوری هیچ یوزری نمیتونه به این پوشه دسترسی داشته باشه.برای اینکه بعد از وارد کردن آدرس به یه صفحه هدایت بشه کاربر باید توی web.config اصلی سایت این تکه کد رو قرار بدین:

<authentication mode="Forms">
<forms defaultUrl="~/Index.aspx" loginUrl="~/AccessDenied.aspx" timeout="360" name="MyAppLogin"></forms>
</authentication>

که در صورت نداشتن مجوز دسترسی به پوشه مورد نظر کاربر به loginUrl="~/AccessDenied.aspx" هدایت میشه.
موفق باشین.

محمد باقری نسب
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 13:59 عصر
شما از طریق کنترل پانل سایتتون هم میتونین این کار رو انجام بدین. از طریق بخش تنظیمات -> Directory Browsing

BestFriend
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 11:09 صبح
ممنون یه سوال دیگه هم داشتم من الان میخوام سایت رو آپلود کنم ولی از کجا باید تنظیم کنم که وقتی کاربر آدرس سایت رو زد صفحه index.aspx باز بشه؟

با تشکر.

aminghaderi
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 12:59 عصر
با سلام من یه سایت نوشتم و میخوام وقتی کاربر در آدرس بار، آدرس پوشه های سایت مثلا یه پوشه به نام A رو وارد کرد اون رو باز نکنه و محدود کنه. باید چه کار کنم؟
با تشکر.
سلام .
به نظر من نیاز نیست شما خودت رو عذیت کنی و براش تدابیر در نظر بگیری چون این یه کار سروری هست و معمولا (99.9 موارد) خود سرور ها پیش بینی کردند و زمانیکه شما مستقیم بخوای وارد پوشه بشی خطای عدم دسترسی رو می ده.
روی لوکال این موضوع مشخص نمی شه چون iis شما ست نیست ولی بروی سرور ها iis ها کامل ست شدن و تمام تدابیر امنیتی در نظر گرفته شده و مشکلی نیست.

شما از طریق کنترل پانل سایتتون هم میتونین این کار رو انجام بدین. از طریق بخش تنظیمات -> Directory Browsing
دقیقا!
روش ست کردن دستی iis بروی پنل مدیریتی پلسک ، بروی سرور .

موفق باشی.

BestFriend
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 14:10 عصر
ممنون میشم این سوال رو هم جواب بدید.

ممنون یه سوال دیگه هم داشتم من الان میخوام سایت رو آپلود کنم ولی از کجا باید تنظیم کنم که وقتی کاربر آدرس سایت رو زد صفحه index.aspx باز بشه؟

با تشکر.

در ضمن وقتی فایل ها رو تو wwwroot کپی میکنم وبعد سایت رو باز میکنم Erro میده: Server Application Unavailable

BestFriend
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 18:04 عصر
چرا کسی جواب من رو نمیده؟

BestFriend
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 22:19 عصر
چرا یکی جواب من رو نمیده این سایت پدر من رو در آوورد
چرا وقتی فایل ها رو آپلود میکنم سایت باز نمیشه؟ آیا تنظیمات خاصی داره خواهش می کنم جواب بدید