PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ارتباط با فایل sql

NiMble_m
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 14:36 عصر
سلام دوستان
من یه برنامه نوشتم که به فایل SQl وصل میشه
کانکشن من به ای شکله
Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename="+Application.StartupPath+"\\pana.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True

این برنامه توی کامپیوتر خودم کار میکنه ولی تو کامپیوترای دیگه کار نمیکنه
میتونید بگید مشکل از کجاست؟

Directx
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 14:49 عصر
آیا همون ورژن sqlserver که باهاش بانک رو درست کردید نصب می کنید؟
یعنی ورژنش کمتر نیست؟

NiMble_m
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 15:15 عصر
نه دوست عزیز
از همون سی دی استفاده می کنم
فقط ویندوز خودم سون ولی اون ویندوز ایکس پی نمی دونم فرقی میکنه یا نه

Directx
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 15:31 عصر
دوست عزیز وقتی برنامه خطا میده حتما متن خطا رو عنوان کنید تا بهتر بشه کمک کرد ولی میشه اینو گفت که:
وقتی برنامه ای با .net و sql نوشتید تو یه سیس دیگه اجرا نمی شه این موارد رو باید در نظر گرفت
1- حتما بانک از کامپیوتر مبدا دیتچ بشه و همرا برنامه باشه
2- حدالامکان انجین sql server با ورژن بالاتر یا همون ورژنی که بانک باهاش درست شده رو باید رو سیس طرف نصب کرد و بانک همراه برنامه رو اتچ کرد
3- همون ورژن دات نتی که باهاش برنامه نوشته شده(نسخه RUTIME) حتما باید رو کامپیوتر طرف نصب شه
4- کانکشنی که برای لاگین به بانک نوشتید باید داینامیک باشه که رو هر سیستمی جواب بده
5- اگه از کامپوننت استفاده کردید اسمبلی اون رو تو GAC رجیستر کنین.

اگه اینا رو رعایت کردید باید جواب بده در ضمن برا شما اون قسمت user instance=true رو بردارید و امتحان کنید

NiMble_m
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 15:39 عصر
واقعا ممنون که اینقدر کامل توضیح دادید
برنامه من اجرا میشه فقط به بانک وصل نمیشه پس فکر میکنم ایراد فقط توی کانکشن هستش
تمام مواردی که گفتی رو رعایت کردم فقط یه چیزی؟
من مستقیم به فایل بانک وصل شدم، بازم باید فایل رو توی SqlManager سیستم Attach کنم؟
و یه چیز دیگه اینکه احتمالا نام سرور توی این یکی سیستم فرق میکنه ولی نمیدونم از کجا میشه نامش رو پیدا کرد.

NiMble_m
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 19:49 عصر
این که دوستمون گفت user instance=true رو بردار، زمانی که برداشتم دیگه توی سیستم خودم هم اجرا نشد حتی مقدارشو false کردم ولی بازم اجرا نشد
کسی نمیتونه مشکل منو حل کنه
خواهش میکنم یکی جواب بده

Directx
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 20:31 عصر
میشه بگین چه پیغامی میده؟

majidrezaei2007
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 20:39 عصر
آیا رو سیستم دیگر فایل exe رو اجرا می کنید یا اینکه پروژه و سورس رو می برین و با ویژوال اجرا می کنید
اگه فایل exe می برید طبق این دستور باید هر دو فایل mdf و ldf مربوط به بانک کنار فایل exe باشه
آیا اینطور هست
ضمن اینکه آیا تمامی قسمت های برنامه از همین connectionstring استفاده کردید ؟
ممکنه جایی رو عوض نکرده باشین و رو سیستم خودتون متوجه میشه اما روی سیستم دیگه نه

NiMble_m
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 23:39 عصر
دوست عزیز جفت فایل ها در کنار exe هستش و اینکه توی کل برنامه از یک متغیر که connectionstring نام داره استفاده کردم و این برنامه روی سیستم خودم کامل کار میکنه
پیغامی که میده اینه:69130

NiMble_m
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 00:34 صبح
یه سوال دیگه
من باید کدوم نسخه SQL نصب کنم تا برنامه اجرا بشه؟