PDA

View Full Version : آموزش: جستجوی ترکیبی چند فیلد

farshad sepehri
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 18:26 عصر
سلام دوستان .من دارم روی یه سایت مشاور املاک کار میکنم.میخوام فیلد های مربوط به متراژ , تعداد اتاق , مبلغ اجاره وادرس رو به صورت ترکیبی سرچ کنم.اگه ممکنه بم کمک کنین.ممنون میشم.

ArtMiz
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 00:27 صبح
خوب دقيق تر توضيح بده عزيز جان، اين جوري كه كسي نمي تونه كمكت كنه!

farshad sepehri
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 09:21 صبح
منطورم اینه یه فرم دارم که این فیلد هایی که گفتم توشه . وقتی فیلد های مربوط به متراژ , تعداد اتاق , مبلغ اجاره و ادرس رو به صورت یکجا پر کردم گزینه سرچ رو زدم بره تو بانک

دقیقا اون چیزایی که وارد فیلد کردم رو به صورت ترکیب ( همه با هم ) سرچ کنه .ا گه تو بانک چنین موردی بود نمایش بده اگه نبود که هیچی! مرسی امیدوارم بد توضیح نداده باشم

alonemm
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 11:51 صبح
از دستور like استفاده کنید در SQL .

Cyletech
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 13:34 عصر
هم می تونی از دستور MATCH() ... AGAINST() استفاده کنی (این دستور چون فقط در موتور MyISAM کار می کنه اصلاً توصیه نمیشه و قدرت چندانی نداره) اما من دستور SQL LIKE رو پیشنهاد میدم چون با استفاده از wildcard های می تونید جستجو رو دقیق یا از حالت دقیق خارج کنید. فقط باید بدونی که از LIKE باید همراه WHERE استفاده بشه.
چیزی که شما میگی شبیه زیر میشه:

mysql_connect( "SELECT * FROM `table_name` WHERE `column_name1` LIKE 'yek' AND `column_name2` LIKE 'do'" );

در اینجا (http://forum.iranphp.org/Thread-SQL-Wildcards)بیشتر در مورد wildcard نوشتم و بیشتر میتونی بدونی