PDA

View Full Version : یادگیری asp.net

sarapepors
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 12:51 عصر
سلام به همگی
دوستان من هیچ اطلاعاتی راجع به asp.net ندارم اما قصد دارم که یاد بگیرم به طور کامل میشه راهنماییم کنید و کتابهایی در این زمینه بهم معرفی کنید . بگین که چه مدت طول میکشه که کاملا یاد بگیرم
اگه ebook هم میشناسید میشه لینک بزارید . متشکرم

hercool
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 14:47 عصر
این ایبوک رو من تازه دان کردم و می خوام بخونم البته کمک خوبی می کنه چون تک و توک نگاه کردم کاربردی نوشته
http://dnl.tebyan.net/newdownload_files/asp.net_1301.rar

یک کتاب هم از کتابخانه گرفتم با نام مرجع کامل asp.net نویسنده استفان والتر و مترجم بابک احترامی
ناشر هم دانش نگار هست
اگر هم برنامه نویسی رو با c# انجام می دی کتاب سی شاراپ رو بگیر که من گرفتم دارم می خونم اطلاعات خوبی دارند که تا بحال به گوشم نخورده

امیدوارم کمکت کنه

sarapepors
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 22:24 عصر
سلام ایبوک رو من دانلود کردم اما مگه نباید برا کار کردن با asp.net با ویژوال استدیو کار کنیم پس iis چیه؟
بابت معرفی اون کتاب هم متشکرم

sarapepors
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 10:16 صبح
سلام . کسی نمیتونه بهم بگه iis چیه؟

aminghaderi
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 14:32 عصر
سلام . کسی نمیتونه بهم بگه iis چیه؟
تقریبا 80 درصد نفراتی که توی این تالار asp.net هستند می دونند iis چیه ولی سوال یکمی ابتدایی هست که کسی حوصله توضیح نداره.
فصل اول تمام کتاب های asp.net مربوط به همون iis می شه .

موفق باشین.

sarapepors
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 14:58 عصر
اوه ببخشید که سوال ابتدایی مطرح کردم تا حالا حتی یه صفحه هم راجع به asp.net نخوندم از این که حوصله به خرج دادین و به سوال ابتداییم پاسخ دادید متشکرم.

hercool
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 15:11 عصر
خوب دوست من همه با ویژوال که برنامه نویسی نمی کنن مثلا برای کتابی که معرفی کردم خودش گفته با نوت پد کد می نویسه بنابراین باید تنظیمات iis رو کرده باشی
فکر کنم بدونی iis چیه درسته؟

aminghaderi
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 15:21 عصر
از این که حوصله به خرج دادین و به سوال ابتداییم پاسخ دادید متشکرم.IIS یا INTERNET INFORMASHEN SERVER یکی از کامپوننت هایی هست که خود ماکروسافت برای ارتباطات اینترنتی خودش طراحی کرده.
کار این قطه برنامه یا کامپوننت چیست؟
وظیفه اجرای برنامه های تحت وب رو بر عهده داره (ظاهرا از PHP هم پشتیانی می کنه) به این صورت شما برنامه تحت وبی که با استفاده از تکنولوژی ASP.NET و زبان برنامه نویسی C sharp نوشتید و توسط موتور asp.net که در داخل دل iis قرار داره ، مدیریت می شه .
کار iis بیشتر مدیریت درخواست های کلاینت ها که به صورت بسته ای از داده می باشه هست.
و بیشتر درخواست های شبکه ای.
البته این ها یه تعریف کلی از iis هست و تعریف دقیقتر و جزئی تر رو کسانی که تخصص شبکه دارند و کسانیکه متخصص سرور و امنیت سرور هستند باید ارائه بدهند.
مثلا اگر بخوام بازش کنم یکی از وظایف iis حفط امنیت فایل ها و پوشه ها به اشتراک گذاشته شده هست.
و...

دوستان اگر جایی اشتباه توضیح دادم از طرف من تصیحش کنند .

موفق باشی.

aminghaderi
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 15:35 عصر
خوب دوست من همه با ویژوال که برنامه نویسی نمی کنن مثلا برای کتابی که معرفی کردم خودش گفته با نوت پد کد می نویسه بنابراین باید تنظیمات iis رو کرده باشی
فکر کنم بدونی iis چیه درسته؟
ربطی به برنامه نویسی با vs یا notepad یا هرچی دیگه نداره!
iis سمت سرور کارایی داره ، برنامه ای که شما نوشتی باید سمت سرور اجرا بشه دیگه؟!
خوب نیاز به نصب iis بروی سرور هست.
iis که داخل خودش موتور asp.net رو قرار داده و مدیرتش می کنه و برای هر در خواست و پاسخ از کلاینت به سرور این iis هست که درخواست ها رو می گیره و درنهایت ارسال می کنه.
می گیره در اختیار موتور asp.net قرار می ده و بد چرخه حیات صفحات وب صورت می گیره و موتور asp.net صفحه خروجی رو به iis و اون به سوی کلاینت ارسال می کنه.

پاورقی : شما زمانیکه کدتون رو با notepad بنویسی نمی تونی dll کنی و تا حدی جلوی سوئ استفاده از کدت رو بگیری !
ولی با استفاده از vs می شه این کار رو به صورت حرفه ای انجام داد ، برنامه نویسی و توسعه نرم افزار های بزرگ تحت وب بدون VS غیر ممکنه!

موفق باشین.