PDA

View Full Version : مبتدی: اجرای فقط یک نمونه از برنامه در آن واحد

mas'oud
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 21:24 عصر
سلام
حتما تا حالا دیدید که وقتی یک برنامه نوشته شده رو run می کنیم و قبل از بستن دوباره اونو run می کنیم و همینطور تا آخر .... به طور مداوم نسخه برنامه اجرا میشه
چطور میشه کاری کرد که قبل از بستن برنامه، نمونه دیگری از برنامه اجرا نشه. مثل مدیا پلیر یا پینت.
یعنی فقط یک نونه از برنامه در آن واحد run باشد.

سوال دوم:
من برای برنامه ام یک notifyIcon ساختم، وقتی از برنامه خارج میشم و برنامه رو اجرا می کنم notifyIcon اجرای قبلی هنوز موجوده که وقتی موس را روی آن میبرم محو میشود(البته بعضی اوقات هم نمیشود) . این مشکل چجوری رفع میشود؟

gerdioz
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 21:34 عصر
سلام
notifyIcon خاصیت icon برابر clrear کن

ali.rezaei7
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 00:20 صبح
سلام
حتما تا حالا دیدید که وقتی یک برنامه نوشته شده رو run می کنیم و قبل از بستن دوباره اونو run می کنیم و همینطور تا آخر .... به طور مداوم نسخه برنامه اجرا میشه
چطور میشه کاری کرد که قبل از بستن برنامه، نمونه دیگری از برنامه اجرا نشه. مثل مدیا پلیر یا پینت.
یعنی فقط یک نونه از برنامه در آن واحد run باشد.

جواب شما داخل این لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?278000-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%DA%A9%D8%A8%D8%A7%D8%B1) موجود است.

من برای برنامه ام یک notifyIcon ساختم، وقتی از برنامه خارج میشم و برنامه رو اجرا می کنم notifyIcon اجرای قبلی هنوز موجوده که وقتی موس را روی آن میبرم محو میشود(البته بعضی اوقات هم نمیشود) . این مشکل چجوری رفع میشود؟
این اتفاق زمانی رخ میدهد که برنامه به زوربسته شود! اگر برنامه رو از داخل تسک منیجر Task Kill کنید و یا در محیط Visual studio برای متوقف کردن برنامه روی دکمه Stop کلیک کنید،.... این مشکل بوجود میاد. برای برطرف کردن این مشکل راه حلی وجود ندارد.