PDA

View Full Version : طراحی با asp.net یا php

Mr.Dipes
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 10:14 صبح
سلام
من تا حالا با این دو زبان اصلا کار نکردم و در حال جمع آوری اطلاعات برای شروع هستم
آیا این واقعیت دارد که نمیشود با asp.net به زیبایی php سایتی رو طراحی کرد؟

colors
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 10:43 صبح
درود

دوست عزیز این بحث بارها و بارها در فرومهای مختلف و ... و در کل دنیا بحث شده - حتی تو این فروم بیش از چند بار این سوال مطرح و پاسخگویی شده.

به تالار PHP مراجعه کن- اونجا بحث داغی در مورد ASP.net و PHP وجود داره که میتونه سوال شما رو به خوبی پاسخگو باشه.

موفق باشید

farhanbilax
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 14:51 عصر
بهتر نبود به جای اینکه ارجاع بدین جواب میدادین؟!
از دوستان خواهش دارم که جواب بدن
mamali-mohammad
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 16:58 عصر
php کار کن
( شخصا استفاده میکنم )

EMERTAT
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 01:04 صبح
اول زیبایی به هیچ کدوم از این دو تا ربطی نداره

بعد این موضوع می تونی داخل قسمتهای دیگه پبدا کنی

:اشتباه:

amir22448
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 23:48 عصر
من خودم دارم از ASP.NET استفاده می کنم.از ASP.NET استفاده کن.

استادم می گه که: ASP.NET امنیت بیشتری داره

hamidre13
جمعه 20 مرداد 1391, 00:30 صبح
بهتر نبود به جای اینکه ارجاع بدین جواب میدادین؟!
از دوستان خواهش دارم که جواب بدن
این سوال چندین بار مطرح شده و جز بحث لفظی چیزی به همراه نداشته.شما بهتره اول سرچ کنید بعد تاپیک بزنید.
هر دو زبان قوی هستن و هر کدوم که فک میکنی بیشتر بهش علاقه داری رو اول یاد بگیر بعد از یه مدت خودت سراغ زبان دوم هم میری که یادش بگیری.

storm_saeed
جمعه 20 مرداد 1391, 00:44 صبح
Asp.net کمی ساده تره چون محیط ویژوال داره ولی در php همه کاره برنامه نویسه یعنی خیلی چیزی که در Asp.net آمادس شما باید بنویسید php یادگیریش کمی ساده تره(نظر شخصیمه) و php اپن سورسه ودارای توابع زیادی هست امنیت کمی در asp.net بهتره ولی در مورد امنیت معیار اصلی نحوه نوشتن نرم افزار توسط برنامه نویس است..زبان PHP با هدف نوشتن اسکریپتهای وب نوشته شده ولی دات نت فقط یک زبان نیست و در واقع یک فریم ورک یا پلاتفرم برای توسعه و اجرای نرم افزار است بنظرم asp.net بهتره (برای شروع یادگیری) ولی بهترین کار اینه که جفتشو یادبگیرید به مرور
ولی قبل اینا شما هدفتونو از یادگیری مشخص کنید ببینید php اپن سورسه و تو اینترنت کلی سورس پیدا میشه اگه میخواهید اسکریپت بنویسید مثلا سایت اشتراک گذاری با php خیلی راحت تر زود تر و کم هزینه تر این کارارو انجام میدید ولی از طرفی asp.net برنامه های خیلی قوی میشه باهاش نوشت که شاید با php بسیار سخت باشه
بنظرم از همون اول برید سراغ asp.net مخصوصا c#.net من خودم با php شروع کردم پشیمون نیسم ولی بهتر بود از اول جفتشو با هم یا c# رو شروع میکردم