PDA

View Full Version : سوال: طراحی flowchart در محیط وب توسط جاوا اسکریپت

Jason.Bourne
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 10:49 صبح
من میخوام یک اینترفیس بسازم که توسط اون کاربر بتواند توسط چند شکل (shape) یک flowchart طراحی کند. لطفا در این مورد من را راهنمایی کنید که باید از کجا شروع کنم؟ آیا framework خاصی برای انجام این گونه کارها وجود دارد؟

Jason.Bourne
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 18:48 عصر
از دوستان کسی در این زمینه تجربه ای نداره؟

eAmin
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 15:30 عصر
من تمامی وسایل لازم برای ساختن یک ماشین/موتور رو به شما میدم، ولی آیا شما توانایی این رو دارید که بتونید با وسایل داده شده وسیله ای که نام برده شد رو ایجاد کنید؟ اگر خیر، لطفا کار رو به کاردان بسپارید و اگر هم بله، پس ادامه میدیم.

شما می تونید به وسیله JavaScript تمامی اجزا/شکل ( Shape ) رو با کمک SVG و یا Canvas ایجاد کنید، که درصورت استفاده کردن از کتابخوانه هایی مثل RaphaelJS و ProcessingJS تا حد قابل توجهی از کدنویسی شما کم و در وقت صرفه جویی. حالا میمونه مرحله آخر که شما میتونید توسط JavaScript این امکان رو برای کاربر ایجاد کنید که خودش بتونه اشکال رو ایجاد و در جاهای مختلف صفحه به حرکت در بیاره و به هم الحاق کنه.
اگر در JavaScript این توانایی ها رو داشته باشید، پیاده سازی همچین چیزی نباید برای شما خیلی سخت باشه.

موفق باشید.

Jason.Bourne
جمعه 09 اردیبهشت 1390, 14:03 عصر
من در این کار تجربه ای ندارم و به همین دلیل انتظار زیادی هم از خودم ندارم. این کار را بصورت آموزشی میخواهم انجام دهم در واقع می خواهم چیزی یاد بگیرم. به همین دلیل خواستم از تجربیات دیگر دوستان در این زمینه استفاده کنم. به نظر شما شدنی است؟