PDA

View Full Version : مشکل در رابطه با برنامه نویسی در اکسس 2010

rahnemoun
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 17:38 عصر
سلام

من برنامه نویسی (VB) در اکسل رو خیلی خوب میدونم و راحت می‌تونم کارهای مورد نظرم رو در اونجا انجام بدم. ولی توی اکسس (2010) متاسفانه به مشکل برخوردم!
فرض کنید در اکسس یک فرمی درست کردم که مثلا 4 تا TextBox توش هست. حالا می‌خوام برنامه‌ای بنویسم که توی یکی از TextBoxها همیشه حاصل جمع مقادیر وارد شده در 3تا TextBox دیگه رو نشون بده و به محض تغییر مقادیر هر کدوم از اون 3تا TextBox، مقدار TextBox چهارم هم عوض بشه.
یا مثلا ChechBoxای که در فرم موجود هست، به محض گرفتن فوکوس (فعال شدن) مثلا رنگ زمینه‌اش عوض بشه یا چیزهایی تو این مایه‌ها...!

میدونم خیلی طولانی شده ولی یک مشکل دیگه هم دارم، اونم اینه که چطوری می‌تونم کاری کنم که هر وقت برنامه اکسس مورد نظر رو اجرا کردم، فقط یکی از فرم‌های اون که به عنوان صفحه اول در نظر گرفته شده نمایش داده بشه، بدون اینکه خود اکسس و محیط اجرایی اونو ببینیم، یعنی مثل یک فایل اجرایی فقط اون صفحه اولیه رو نشون بده و از طریق اون با توجه به لینک‌هایی که موجود هست، به صفحات دیگه بریم (منظورم تولید فایل EXE نیست! من می‌خوام فایلم همون پسوند accdb رو داشته باشه ولی مثل یک فایل Exe اجرا بشه).

ممنون میشم اگه راهنمایی‌ام کنید.

با تشکر - رامین

bita_ziba77
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 11:23 صبح
با سلام
شما مي توانيد فيلد د لخواه خود را در حالت design انتخاب نموده و در بخش buil event را انتخاب كرده و از بخش experession builder را انتخاب نماييد.
حالا فيلدهاي ديگري كه مي خواهيد با هم جمع شوند را انتخاب كرده و علامت جمع بين آنها قرار دهيد.
مثلا : [Text1]+[text2]+[Text3]

براي اينكه در ابتداي كار فقط فرم مورد نظر را ببينيد در رخداد on open فرم بخش maximaize را انتخاب نموده و در از بخش access option گزينه current database و سپس از بخش display form نام فرم مورد نظر كه مي خواهيد در ابتداي برنامه باز شود را انتخاب نماييد.

با تشكر

rahnemoun
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 15:18 عصر
ممنون از جوابتون

ولی من منظورم در مورد مقدار دادن به TextBox این بود که چطور از طریق برنامه نویسی در VB اکسس، می‌تونیم با جدول طراحی شده ارتباط برقرار کنیم و مثلا TextBox موجود در یک فرم رو مقدار دهی کنیم.
مثلا در اکسل با نوشتن فرمان زیر می‌تونیم به cell مورد نظر مقدار بدیم:
cells(1,2).value=23
حالا همین کار رو (البته بجای Cell یک TextBox رو در نظر بگیرید) در اکسس چطور می‌تونیم بنویسیم؟

مرسی - رامین