PDA

View Full Version : استفاده ازsql express در وی بی

saeid.memfis
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 13:13 عصر
سلام دوستان
من یک برنامه دارم که متصل به پایگاه داده است.
حالا من می خوام وقتی کاربر اونو نصب می کنه دیگه نیازی به نصب Sql server و اتچ کردن بانک نداشته باشه.
شنیدم با sql express میشه این کارو کرد..
ممنون می شم راهنمایی کنید

barbodsoft.com
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 14:52 عصر
sql express رو نصب می کنی و اگر ساختن فایل ستاپ رو بلد نیستی برو به بخش setup (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?145-Setup-%D9%88-Deployment) اونجا مطالب زیادی هست. اگه بازم مشکل داشتی در خدمتیم.

saeid.memfis
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 10:49 صبح
دوستان sql experess با خود .net نصب میشه؟
اگه میشه کجاست؟ اگه نمیشه لینک بدید لطفا
ضمنا من تا حالا کار نکردم با اکسپرس و نمی دونم کانکشن استرینگ رو چطوری باید بنویسم
لطفا کاملا من را راهنمایی کنید

Open-Source
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 13:06 عصر
در مورد طرز استفاده و ConnectionString اینجا میتونه کمکت کنه:

http://open-source.blogfa.com/post-32.aspx

در مورد Seup هم ، وقتی میخوای اونو بسازی SQL Express رو تیک بزن ، همراه ستاپ اتوماتیک برات نصب میکنه.

موفق باشی (سرچ هم چیز خوبی هستش:لبخند:).

barbodsoft.com
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 13:38 عصر
برای کانکشن با استفاده از express باید نام سرور رو به این شکل بنویسی

server=./sqlexpress

saeid.memfis
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 15:42 عصر
دوستان لطفا کامل تر بگید
بانک چطوری اتچ میشه؟
اصلا می خواد یا نه
قبل از ساختن ستاپ چطوری تست کنم؟

barbodsoft.com
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 19:27 عصر
همون طور که دیتابیس رو تو حالت های غیر از sqlexpress اتچ می کردی فقط بجای نام سرور بنویس

pc1/sqlexpress

pc1 نام کامپیوتر هست. اگه هم لوکال بود می تونی از کلمه local به جای یعنی به این شکل pc1/sqlexpress یا sqlexpress/. استفاده کنی.

در ضمن sqlexpress در صورتی همراه با VS نصب می شه که قبلا ورژن دیگری از sql نصب نباشه. الببته این رو خیلی مطمئن نیستم. دوستانی که مطمئن تر هستند اصلاح کنند.

برای ساخت ستاپ هم موقع ایجاد فایل ستاپ باید sqlexpress رو تیک بزنی که این مورد تو تالار مربوطه به تفضل توضیح داده شده.

saeid.memfis
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 19:58 عصر
ممنون از راهنمایی همه
ولی آخرش یکی به ما نگفت اصلا این اکسپرس کجاست؟از کجا بازش کنم؟چطوری اتچ کنم؟اصلا از کجا بفهمم نصب شده یا نه(یعنی آدرسش کجاست)؟

barbodsoft.com
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 21:10 عصر
sqlexpress دارای مدیریت ویژوال نیست و شما نمی تونی ...
مگر اینکه تو محیط vs از قسمت server explorer بتونی بهش به صورت ویژوال دسترسی داشته باشی و یا اینکه microsoft sqlserver managment v رو نصب کنی.

یک چیز مهمتر sqlexpress رو اتچ نمی کنن. دیتابیس رو اتچ می کنن.

دوست من اطلاعات شما در مورد sql خیلی کم هست شما نمی تونی با سوال کردن در این فرم به نتیجه مورد نظرت برسی. اینجا بدرد رفع اشکال می خوره نه فراگیری از پایه. بهتره یک کتاب مناسب در مورد sql و یکی هم در مورد ado.net مطالعه کنی . اون وقت اگه بازم اشکلاتی داشتی می تونی تو این سایت بپرسی.

saeid.memfis
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 22:31 عصر
sqlexpress دارای مدیریت ویژوال نیست و شما نمی تونی ...
مگر اینکه تو محیط vs از قسمت server explorer بتونی بهش به صورت ویژوال دسترسی داشته باشی و یا اینکه microsoft sqlserver managment v رو نصب کنی.

یک چیز مهمتر sqlexpress رو اتچ نمی کنن. دیتابیس رو اتچ می کنن.

دوست من اطلاعات شما در مورد sql خیلی کم هست شما نمی تونی با سوال کردن در این فرم به نتیجه مورد نظرت برسی. اینجا بدرد رفع اشکال می خوره نه فراگیری از پایه. بهتره یک کتاب مناسب در مورد sql و یکی هم در مورد ado.net مطالعه کنی . اون وقت اگه بازم اشکلاتی داشتی می تونی تو این سایت بپرسی.

دوست عزیز
می دونم اس کیو ال رو اتچ نمی کنند..
من همه برنامه هامو با اس کیو ال 2005 می نویسم..پس اطلاعات دارم از اول هم گفتم که اطلاعاتی در باره اکسپرس ندارم..
خوبه اگر اینجا فعالیت می کنیم مثل خیلی از دوستامون حوصله داشته باشیم برای پاسخ دادن و به اسپمر بودن و بالا بودن پست فکر نمی کردیم و بقیه رو از اطلاعات خودمون محروم نمی کردیم.(اینو واسه خودم گفتم)
موفق باشید

barbodsoft.com
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 23:44 عصر
ممنون که منو بعد از این همه راهنمایی کردن اسپمر خطالب کردی.

من همه برنامه هامو با اس کیو ال 2005 می نویسم..پس اطلاعات دارم از اول هم گفتم که اطلاعاتی در باره اکسپرس ندارم..
اگه من پیشنهاد دو تا کتاب رو به شما دادم بخاطر این بود که واقعا لازم دارید. کسی که اتچ کردن دیتابیس رو نمی دونه ... .

بهتره کمتر جواب بدم تا متهم به اسپر بودن نشم. دیگه تو این تاپیک پست نخواهم داد.

mina.net
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 12:47 عصر
موفق باشید

کار با اکسپرس با سایر ورژن ها فرق انچنانی نداره جناب barbodsoft.com ه. گفتن فقط نام سرور متفاوت هست. شما نگرفتی

خوبه اگر اینجا فعالیت می کنیم مثل خیلی از دوستامون حوصله داشته باشیم برای پاسخ دادن و به اسپمر بودن و بالا بودن پست فکر نمی کردیم و بقیه رو از اطلاعات خودمون محروم نمی کردیم.(اینو واسه خودم گفتم)
موفق باشید
اگه دوستان حوصله نداشتن که جواب نمی دادن. بهتره شما کسی رو به این راحتی متهم نکنی. اگه ایشون گفتن شما اطلاعاتتون کم هست بخاطر اینه که سوالاتتون خیلی پیش پا افتاده بود و با وجد راهنمایی ایشون بازم مطلب رو نگرفتی.

به هر حال اینجا کسی با کسی دعوا نداره . قصد کمک به یدیگر هست.