PDA

View Full Version : غير فعال كردن كامل ISA به صورت موقت

smakhavan
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 18:15 عصر
سلام
من ميخواهم به سروري كه روي اون ISA وجود داره به SQL سرور از طريق اينترنت وصل بشم.
اتصال به SQL سرور از طريق شبكه داخلي به صورت remote بدون هيچ مشكلي انجام ميشه. (مشكل از تنظيمات SQL قاعدتا نيست)
اتصال به SQL سرور يك ويندوز ديگه كه ISA هم نداره (سون) از طريق وب به راحتي انجام ميشه! (پس مشكل از تنظيمات پورت مودم و IP هم نيست)

تنها احتمالي كه ميدهم اين است كه ISA داره يك چيزي را فيلتر ميكنه، براي همين تمامي ورودي و خروجي و همه چيز را Allow ميكنم(تصوير ضميمه را ببينيد!!)، اما باز هم به SQL server نميتونم از اينترنت وصل بشوم.

به نظرتون مشكل از چيه؟ آيا با وجود اين تنظيمات خفن ISA باز هم ميشه يه چيزي بسته باشه يا مشكل از جاي ديگريه؟

esmit61
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 11:57 صبح
به اون سرور پینگ دارید؟
میتونید از طریق remote desktop وصل بشید ؟

hraeissi
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 17:31 عصر
سلام
من ميخواهم به سروري كه روي اون ISA وجود داره به SQL سرور از طريق اينترنت وصل بشم.
اتصال به SQL سرور از طريق شبكه داخلي به صورت remote بدون هيچ مشكلي انجام ميشه. (مشكل از تنظيمات SQL قاعدتا نيست)
اتصال به SQL سرور يك ويندوز ديگه كه ISA هم نداره (سون) از طريق وب به راحتي انجام ميشه! (پس مشكل از تنظيمات پورت مودم و IP هم نيست)

تنها احتمالي كه ميدهم اين است كه ISA داره يك چيزي را فيلتر ميكنه، براي همين تمامي ورودي و خروجي و همه چيز را Allow ميكنم(تصوير ضميمه را ببينيد!!)، اما باز هم به SQL server نميتونم از اينترنت وصل بشوم.

به نظرتون مشكل از چيه؟ آيا با وجود اين تنظيمات خفن ISA باز هم ميشه يه چيزي بسته باشه يا مشكل از جاي ديگريه؟

خوب بایستی پورت مربوطه را در ISA فعال کنید فکر کنم 1433 باشه البته یادم نیست
برای غیر فعال کردن هم بستگی به نحوه شیر اینترنت شما دارد ، اگر غیر فعال شود اینترنت شبکه هم قطع می شود و چون به عنوان Proxy در شبکه قرار می گیرد کل شبکه را تاثیر گذاشته و ارتباطات دچار مشکل می شود

پیشنهاد می کنم با مشاهده لاگ ISA در هنگام اتصال به SQL ، مشکل را tracert کنید
در خصوص باز کردن پورت هم میتونی از سایت آموزشی من کمک بگیرید
موفق باشید

smakhavan
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 09:45 صبح
به سرور پينگ داره. از شبكه داخلي هم به همه چيز وصل ميشه، اما از روي اينترنت اسكيول را نميبينه

خوب بایستی پورت مربوطه را در ISA فعال کنید فکر کنم 1433 باشه البته یادم نیست
وقتي من تو قسمت protocols گزينه allow outbound traffic را انتخاب كردم و توي قسمت port اون گزينه allow traffic from any allowed source port انتخاب شده باز هم نياز به باز كردن پورت خاصي وجود داره؟ من فكر ميكردم در اين حالت همه چيز بازه (عكس پست قبلي را ببينيد)

برای غیر فعال کردن هم بستگی به نحوه شیر اینترنت شما دارد ، اگر غیر فعال شود اینترنت شبکه هم قطع می شود و چون به عنوان Proxy در شبکه قرار می گیرد کل شبکه را تاثیر گذاشته و ارتباطات دچار مشکل می شود
ميدونم اينترنت قطع ميشود، الان از طريق پروكسي سرور اينترنت را شير كردم، اما ميخواستم با اين كار مطمئن بشوم كه مشكل را ISA ايجاد ميكنه يا اينكه از جاي ديگه‌اي هست. البته نميخوام uninstall ش كنم فقط ميخواستم يه جوري از اين قضيه مطمئن بشوم.

hraeissi
یک شنبه 11 اردیبهشت 1390, 14:04 عصر
به این نحو رول در آیزا نمی نویسن بایستی برای هر کاری یک رول تخصصی همان را بنویسید
در خصوص سوال اول هم بله باید پورت مجزا باز شود