PDA

View Full Version : سوال: مشکل طراحی با IE8

aserfg
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 12:30 عصر
با سلام خدمت بزرگان طراحی،
سایتی که مدتها در حال طراحیش بودم متاسفانه با IE8 مشکل داره کلا قاطی می شه و هیچ کنترلی جای خودش نیست . اگه دوستانی بتونن بگن مشکل از چیه بسیار ممنون خواهم شد .

http://www.persianarticle.org

با تشکر فراوان :چشمک:

Keramatifar
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 13:06 عصر
دوست عزیز
مهمترین مشکل سایت شما اینه که با table طراحی شده است.
کد مورد نظر رو اینجا قرار بدید تا بررسی بشه

colors
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 14:05 عصر
درود

و مشکلی دیگری که طراحی طبق اون بسیار پیچیده و سخت است اندازهای درصدی است .

ژوپیتر
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 14:15 عصر
69274در IE کلیک راست کن، در Encoding قسمت ( Unicode (UTF-8 رو انتخاب کن درست میشه، من در IE انجام دادم و کار کرد. حالا تو کد باید اینو handle اش کنی.

aserfg
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 17:12 عصر
با تشکر از اظهار لطف دوستان ،

دوست عزیز
مهمترین مشکل سایت شما اینه که با table طراحی شده است.

به دلیل خاصیتهای مورد نیاز ی که در نظرم بود table less --layout امکان پذیر نبود

ددر IE کلیک راست کن، در Encoding قسمت ( Unicode (UTF-8 رو انتخاب کن درست ر IE کلیک راست کن، در Encoding قسمت ( Unicode (UTF-8 رو انتخاب کن درست
در مرورگر من Encoding پیش فرض همون utf8 است و قاعدتا نباید مربوط به یونیکد باشه !
در ie هشت به دلیل استانداردهای در نظر گرفته شده که تقریبا با همه مرورگرهای قبلی متفاوت هست دکمه ای در خود مرورگر در سمت راست آدرس بار تعبیه شده به نام compatibilty view که وقتی اون رو انتخاب کنید مشکل حل می شه در tooltip خود مرورگر هم توضیح داده که در صورتی سایتی به هم ریخنه بود این دکمه رو بزنید .

کد مورد نظر رو اینجا قرار بدید تا بررسی بشه
دوستانی که در زمینه طراحی مهارت دارند به وسیله افزونه های تخصصی این کار مانند firebug یا ... این مشکل رو می تونند حل کنند که متاسفانه بنده به هیچ عنوان توی طراحی نتونستم موفق باشم .

من بیشتر دنبال اینم که واقعا چه تغییراتی از لحاظ استاندارها در ورژن 8 مرورگر ie وجود داره که باعث این اتفاق می شه .

با تشکر فراوان .

ateryad
جمعه 09 اردیبهشت 1390, 08:45 صبح
سلام دوست عزیز
شما از DTD در سایت خودتون استفاده کردید یا نه؟؟
چون اکسپلورر اگر از DTD استفاده نکرده باشید قاطی میکنه و همه چیز رو قاطی میکنه.
من این رو به شخصه تجربه کردم وقتی سایتی بدون DTD طراحی میکنم در chrome و firefox به خوبی نمایش داده می شه ولی در اکسپلورر خیر.

www.ateryad.gigfa.com

aserfg
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 08:07 صبح
شما از DTD در سایت خودتون استفاده کردید یا نه؟؟

نه دوست عزیز