PDA

View Full Version : چگونگی ساخت ادیتور متن همراه با قالبیت justify

parsa118
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 16:46 عصر
سلام

خسته نباشید میگم به همه عزیزان سایت
از این قابلیت justify ( تراز متن از هر دو سو ) واقعا حالم گرفته شد روی یک برنامه ای کار میکردم با RichTextBox و همه قابلیت های یک ادیتور رو براش اجرا کرده ام و خوب که برنامه تموم شد رفیقم بهم گفت این قابلیت justify رو هم بذار تا متن خط ها یک دست بشه بعد از کلی گشتن به این نتیجه رسیدم که RichTextBox قابلیت justify رو برای ما فارسی زبانان که از سمت راست تایپ میکنیم نداره متاسفانه ولی از چپ رو داره !
خلاصه کل پروژه رو باید عوض کنم به خاطر همین یک قلم !!
از دوستان بزرگوار راهنمایی می خواستم در این مورد که چکار کنم واقعا موندم هر کار کردم نشده :ناراحت:
اگر از دوستان کسی نمونه برنامه ادیتوری داره که justify رو ساپورت میکنه برای من بذاره واقعا خیلی ممنونش میشم
یا حداقل راهنمایی کنه که از چه چیزی به غیر از RichTextBox به عنوان یک ادیتور می تونم استفاده کنم.

parsa118
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 22:35 عصر
یعنی واقعا هیچکس در این سایت با vb.net یک ادیتور کامل درست نکرده تحت ویندوز ؟
دوستان با تجربه لطفا کمی راهنمایی کنید در این مورد بدجوری کارم گیره

parsa118
جمعه 09 اردیبهشت 1390, 11:11 صبح
دوستان من بدجوری احتیاج دارم حداقل یک راهنمایی کوچیک بکنید جان من نگید امکان پذیر نیست

parsa118
جمعه 09 اردیبهشت 1390, 18:15 عصر
امیدوارم کسی یک راهنمایی کوچیک انجام بده

parsa118
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 08:26 صبح
آقایون و خانوما من هنوزم منتظرم :ناراحت:
کل کارم به خاطر همین قضیه مونده باور کنید اگر خیلی احتیاج نداشتم اینقدر پیگیری نمی کردم

parsa118
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 17:02 عصر
همچنان انتظار
دوستان از دست رفتم من :کف:

Mani_rf
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 18:00 عصر
نمی خوام نا امیدت کنم اما من 2ماه دنبال همچین چیزی بودم و پیدا نکردم، آخر به این نتیجه رسید که که خودم الگوریتمشو بنویسم که اونم نیاز به زمان زیادی داشت و برای همین از خیر این کار گذشتم.

parsa118
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 22:28 عصر
از این جواب واقعا می ترسیدم :ناراحت:
خودمم بیکار نبودم چند روزه کل نت رو زیر رو کردم ولی فایده نداشت !
جناب Mani_rf به نظرتون میشه از کلاسها word استفاده کرد مثلا کاربر متنش رو داخل محیط word که درون فرمم میذارم بنویسه بعد بتونم از این word خروجی بگیرم و در دیتابیس ذخیرش کنم ؟ نمیدونم چنین کاری رو شما انجام دادید یا نه اگر جواب نمیده دنبال این یکی رو هم نگیرم !
باور کنید نمی دونم چکار کنم همه کار آماده است فقط به خاطر همین قابلیت روی هوا مونده

Hossis
یک شنبه 11 اردیبهشت 1390, 00:59 صبح
این جانب بارها و بارها تذکر دادم و اخطار کردم که ایها البرنامه نویسان، از خیر این ریچ تکست باکس بگذرید وبه فکر یک ویرایشگر قویتر باشید
این مشکلی که شما داشتید به علاوه صدها مشکل دیگر که هنوز شما به آن پی نبردید، از عواملی بود که این حقیر را بر آن داشت تا بقول آقای مانی (مدیر مون) یک الگوریتم ریخته و یک ادیتور به نام HTMLTextBox بسازم
شرح بیشتر آن را در این لینک ببینید
http://vbnet.gigfa.com/Forum/showthread.php?tid=23&pid=26#pid26
البته شرمنده که در یک انجمن دیگه این مقاله رو نوشتم، نیازی به تکرار اون در این سایت ندیدم ...

parsa118
یک شنبه 11 اردیبهشت 1390, 15:17 عصر
جناب Hossis متاسفانه من نمیتونم در این سایت عضو شم نمیدونم چرا ؟!!
ایمیل فعال سازی اکانت رو ارسال نمی کنه !
امکانش نیست همین فایل رو در همینجا قرار بدید

parsa118
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 08:50 صبح
جناب Hossis متاسفانه سایتی که معرفی کردید عضو گیری نمیکنه و نمیتونم فایل رو دانلود کنم !

Hossis
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 10:37 صبح
اشکالی نداره
همین جا آپلود می کنم

barbodsoft.com
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 16:43 عصر
چطور باید متن رو ویرایش کرد. اینکه فقط وب بروزر هست. :متفکر:

Hossis
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 20:21 عصر
چطور باید متن رو ویرایش کرد. اینکه فقط وب بروزر هست. :متفکر:
باید این کد رو در رویداد لود فرم بنویسید

WB.DesignMode = True
به طور کلی با true کردن خاصیت فوق، در حالت ویرایش قرار می گیرد و با غیر فعال کردن آن، در حالت خواندنی یا بروز !

Hossis
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 20:25 عصر
البته تا یادم نرفته بگم که WB همون کنترل ویرایشگر هست و ظاهرا کامپوننت دوم در پست 12 هست
به هر حال، آدرسی که در ابتدا دادم، نسخه جدیدترش هست.

barbodsoft.com
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 20:54 عصر
باید این کد رو در رویداد لود فرم بنویسید

WB.DesignMode = True
به طور کلی با true کردن خاصیت فوق، در حالت ویرایش قرار می گیرد و با غیر فعال کردن آن، در حالت خواندنی یا بروز !

این خطا رو می ده

Navid Asadi
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 23:17 عصر
دوست عزیز میشه یه برنامه نمونه بزاری که قابلیت های کنترلت رو نشون بده؟

parsa118
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 23:45 عصر
با تشکر از دوستان
بله اگر امکان داشته باشه یک نمونه برنامه کوچیک با این کنترل بذارید فکر می کنم همین justify رو پیاده سازی کنید یا تغییر فونت
خیلی ممنون از شما