PDA

View Full Version : سوال: جست و جو در پایگاه داده SQL

unknown.unforgiven
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 22:06 عصر
سلام
اول از همه بگم که تازه مبحث SQL رو شروع کردم، به همین خاطر شاید منظورم رو اشتباه بیان کرده باشم. من داخل پایگاه داده یه جدول دارم که میخوام داخل این جدول دنبال یه داده خاص بگردم. نمیدونم چه جوری باید جست و جو بکنم تا بشه چنتا جواب رو تو برنامه دریافت کرد. با استفاده از دستور select فقط یه جواب برمیگرده. دوستان اگه لطف کنن راهنمایی بکنن ممنون میشم

robat7
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 22:16 عصر
اگر در فیلد های حرفی (TEXT) جستجو می کنید از دستور زیر استفاده کنید
SELECT FIELD_NAME1, FIELDNAME2,... FROM TABLENAME WHERE FIELDNAME2 LIKE '%" + CONDITION + "%'"ORDER BYFIELDNAME 3
علامت % به sql دستور می دهد سایر حروف قبل و بعد را در نظر نگیر (من 2 تا علامت % در دستور گذاشته ام - یکی قبل و یکی بعد بسته به نیاز می توانید از هر دو استفاده کنید یا یکی را حذف نمایید هر % تعیین کننده حروف قبل یا بعد است)

unknown.unforgiven
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 22:23 عصر
از همین کد استفاده میکنم، ولی کارم رو جواب نمیده. با یه مثال بیشتر توضیح میدم. فرض کن یه جدول دارم که شامل دو مشخصه اسم و شماره کاربری باشه. حالا میام تو برنامه میگم اسامی که توشون رشته x رو دارن به من برگردون، ولی با دستور select فقط اولین موردی که با شرایط where بخونه برمیگرده. در صورتی که من میخوام تو کل پایگاه داده بگرده و هرچی که با شرایط where میخونه رو برام برگردونه (ممکنه یه فیلد این شرایط رو داشته باشه، ممکنه 100 تا)