PDA

View Full Version : چرا ماوس های USB گیر میکنند؟!

eshpilen
جمعه 09 اردیبهشت 1390, 19:34 عصر
چرا؟
گهگاه این ماوس ها بازی درمیارن و حتی مجبور میشی فیش اونا رو در بیاری و دوباره جا بزنی تا راه بیفتن.
من این مشکل رو همه جا دیدم. روی سیستم خودم. و مثلا در محل کارم.
درصورتیکه با ماوس های PS2 که قدیما بود چنین مشکلی رو یادم نمیاد دیده باشم.
مشکل کجاست؟ از ماوسه؟ از ویندوزه؟ از اتصال دهنده های اوناست؟ چرا برطرف نشده؟

ztx4
جمعه 09 اردیبهشت 1390, 22:15 عصر
والا من چندین ساله که از PC استفاده می کنم،همیشه هم موس USB داشتم،از چندین سیستم عامل هم استفاده کردم،هیچ مشکلی هم باهاش نداشتم.
اما از وقتی لپ تاپ گرفتم،بعد از چند ماه دیدم موس ایرادی که شما می گید رو پیدا می کنه،بعد از بررسی ها فهمیدم که ایراد از سیم رابط هستش.چون در لپ تاپ این سیم خیلی خم و راست می شه بعد از مدتی ایراد پیدا می کنه.اما در سیستم ثابت خونگیم چون حرکتی نداشته مشکل پیش نمیاد.
این نظر من بود...

ژوپیتر
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 01:32 صبح
من این مورد رو قبلا برخورد کرده بودم، دلیلش بوجود آمدن سطح ولتاژ DC در موس هست، علت بوجود اومدن اون هم نداشتن Ground مشترک بین مادربرد، پاور و کیس است، من ابتدا پلاستیک های زیر پیچ های مادربورد رو برداشتم و جای اونها نوع فلزیش رو گذاشتم، یک سیم Ground پاور رو هم پیچ کردم به بدنه کیس و دیگه اون مشکل رو ندیدم. برای همینه که وقتی موس رو میکشید و میزنید باز کار میکنه.

eshpilen
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 08:20 صبح
هان جالبه شاید همین باشه :متفکر:
ولی حالا مشکل اینه که کی میره اینهمه راه رو :لبخند:
بابا همون ماوس PS2 که بهتر بود!!
مزیت ماوس USB چیه؟

راستی چرا وسایل USB دیگه دچار این مشکل نمیشن؟

ژوپیتر
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 09:57 صبح
من اون زمان با فلش مموری و کیبورد USB هم اون مشکل رو داشتم، با همون پورت امتحان کنید، شاید فقط همون یکی ایراد داره.
مزیت موس USB اینه که DPI بیشتری داره، یعنی تعداد Sample های فرستاده شده بیشتره ولی با موس هایی که از همون سیستم اوپتیک استفاده می کنند تعداد Sample ها کمتره، در ضمن چون تعداد پورتهای USB بیشتره به عنوان یک مزیت از اون یاد میشه. PS2 تا سیستم ریست نشه قابل شناسایی نیست ولی USB این قابلیت رو داره که بدون ریست قابل شناساییه.

eshpilen
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 14:37 عصر
راست میگی منم الان یادم افتاد که با فلش مموری هم این ماجرا پیش میاد.
بابت اطلاعات هم ممنون.