PDA

View Full Version : تشخیص اینکه کابر وارد چه سایتی شده در #C

baha_ks
جمعه 09 اردیبهشت 1390, 22:46 عصر
سلام خدمت دوستان
من باید یه برنامه ای بنویسم که باید کنترل کنه که هر کاربر وارد چه سایتی شده
سوالم اینکه برای اینکار باید چیکار کنم باید از چه کتابخانه ای و از چه توابعی استفاده کنم
در واقع یه برنامه مثل برنامه هایی که شرکت های ISP دارن برای تشخیص اینکه
کاربرا با چه IP، با چه اسم کامپیوتری ، مقدار حجم دانلود وارد چه سایتی شدن
ممنون

Felony
جمعه 09 اردیبهشت 1390, 23:13 عصر
برنامه قراراه کجا کار کنه ؟ روی سرور یک ISP یا ... ؟
کار آسونی در پیش رو ندارید ، باید یک Device Driver بنویسید که با #C نشدنی هست پس باید دنبال یک Device Driver آماده باشید یا بهتر از اون بیخیال این کار با #C بشید ؛ البته تا توضیحات کامل رو ندید نمیشه دقیقا راهنماییتون کرد .

baha_ks
یک شنبه 11 اردیبهشت 1390, 21:18 عصر
جناب تاجبک ممنون از راهنامییتون
ولی برای حل این مسئله باید بگم که
این برنامه قراره رو سیستم مدیر نصب بشه و وقتی کاربری وارد سایت میشه بتونه کارایی که اون کاربر تو اینترنت انجام مید رو ببینه
خدمت شما عرض شود به نظر من باید به روتری که کار مسیردهی رو انجام میده رو باید تحت کنترل خودم دربیارم البته این نظر من ولی
راهش رو نمیدونم که چطور باید اطلاعاتی که از روتر منتقل میشه رو ببینم
سعی میکنم نصیحت شما رو گوش کنم درباره یک برنامه آماده
و اینکه خود برنامه ای که تو ISP ها هست چطور میتونه چنین کاری انجام بده من باید به دنبال چی چیزی باشم که بتونم
برنامه رو بر اساس اون انجام بدم
ولی خوب به نظرم میتونه تجربه خوبی باشه و اگه به سرانجام رسید برنامه رو اینجا بذارم و دوستان از اون استفاده کنن

Felony
یک شنبه 11 اردیبهشت 1390, 22:47 عصر
خدمت شما عرض شود به نظر من باید به روتری که کار مسیردهی رو انجام میده رو باید تحت کنترل خودم دربیارم البته این نظر من ولی
راهش رو نمیدونم که چطور باید اطلاعاتی که از روتر منتقل میشه رو ببینم
پس با این اوصاف باید یک Packet Sniffer بنویسید که پکت های در حال نقل و انتقال رو Sniff کنه ، از نمونه هایی که میتونید نحوه کارشون رو ببینید میشه نرم افزار معروف Wireshark (www.wireshark.org) رو نام برد .

و اینکه خود برنامه ای که تو ISP ها هست چطور میتونه چنین کاری انجام بده من باید به دنبال چی چیزی باشم که بتونم
ISP ها دقیقا یک واسط بین شما و اینترنت هستند ، مثل یک لوله آب که یک سرش داخل یک استخر قرار گرفته ، آب برای اینکه از شیر وارد استخر بشه اول باید از داخل اون لوله عبور کنه پس به راحتی میشه کنترلش کرد !