PDA

View Full Version : بدست آوردن و استفاده کردن مقدار چک باکس توی دیتاگرید

M aJi D
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 12:43 عصر
سلام.
من 1 دیتاگرید دارم که توش کنار همه ی ردیفها 1دونه چکباکس وجود داره من با 1 دستور for از اول تا آخر دیتا گرید رو چک میکنم اما نمیدونم با چه دستوری میتونم بفهمم چندتا از ردیفها چک خوردن که مثلاً تغییری روشون ایجاد کنم .
مثلاً من میخوام ردیف 1-4-6 همزمان 1 تغییر را بکنن کنار هر 3 چک باکس را میزنم اما چجوری باید به مقداره trueیا false بودن چک باکس دسترسی پیدا کنم که از روی اون بتونم تغییر بدم.
مثلاً با 1 دستوری بفهمم چکباکس اول تیک خورده یا نه اگر خورده تغییر انجام شه بره سراغ ردیف بعدی چک کنه تیک خورده یا نه ....
اینم عکس برنامس که بهتر متوجه بشید .

ممنون

haghft
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 14:08 عصر
private void dataGridView1_CellClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{
if (e.ColumnIndex == 0)
{
if (Convert.ToBoolean(dataGridView1.CurrentCell.Value ) == false)
{
کد مورد نظر
}
}
}

M aJi D
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 15:37 عصر
private void dataGridView1_CellClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{
if (e.ColumnIndex == 0)
{
if (Convert.ToBoolean(dataGridView1.CurrentCell.Value ) == false)
{
کد مورد نظر
}
}
}

ببخشید من وقی این کد را مینویسم ارور زیر را میده واسه چیه؟

Error 5 : 'System.Web.UI.WebControls.GridView' does not contain a definition for
'currentcell' and no extension method 'currentcell' accepting a first argument of type
'System.Web.UI.WebControls.GridView'could be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)

haghft
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 17:28 عصر
خب اینکه واضحه من از کنترل datagirdview استفاده کردم و شما از کنترل gridview.مگه میخای تو وب کار کنی که این کنترل رو گذاشتی!چرا از dgv استفاده نمیکنی؟!

M aJi D
یک شنبه 11 اردیبهشت 1390, 12:40 عصر
خب اینکه واضحه من از کنترل datagirdview استفاده کردم و شما از کنترل gridview.مگه میخای تو وب کار کنی که این کنترل رو گذاشتی!چرا از dgv استفاده نمیکنی؟!

سلام.
خوب برنامه تو وب هست دیگه تحت وب هست:)
شرمنده حواسم نبود فکر کردم توی عکس مشخصه