PDA

View Full Version : مشکل با ToolkitScriptManager در هاست

mohsen_kh1364
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 16:19 عصر
با سلام
من در يک صفحه وب از ajax control toolkit و کنترل modalPopupExtender استفاده کردم که بیاد و یک صفحه popup باز کنه. برای این کار در حالت local اگه از scriptManager استفاده کنم modalPopupExtender کار نمی کنه. اما وقتی از ToolkitScriptManager درست کار می کنه و پنجره popup باز می شه. اما وقتی همین حالت رو می برم روی هاست، کار نمی کنه. پیغام خطایی نمی ده فقط صفحه که لود می شه اون پایین اون گوشه ی صفحه می نویسه Done, but with errors on page و وقتی روی لینک مربوطه کلیک می کنم صفحه popup باز نمی شه.
(فک می کنم این هاست کلا با ToolkitScriptManager مشکل داشته باشه)
آیا راه حلی به ذهن شما می رسد.
باز هم تکرار می کنم که صفحه در حالت local بخوبی کار می کنه ولی وقتی اون رو آپلود می کنم روی هاست، کار نمی کنه!
ممنون از راهنماییتون.

L_eskandary
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 19:28 عصر
دوست عزیز سلام
یه سوال : شما dll مربوط به AjaxToolkit رو به پوشه bin اضافه کردین؟ خوب اگه جوابتون نه باشه با اضافه کردنش فک کنم مشکل حل بشه .
البته یه مسئله دیگه ای هم که من چند وقت پیش باهاش مواجه شدم این بود که وقتی از Ajax استفاده می کنم و مثلا می خوام یه updatepanel با تیک زدن یه چک باکس نمایش داده بشه دقیقا همین مشکل شما پیش میاد با یه گشت کوچولو تو google فعلا به این نتیجه رسیدم که باید برا اینکار از دوتا updatepanel استفاده کنم و با این روش مشکلم حل شده . البته نمی دونم که کسی راه حل بهتری هم سراغ داره یا نه .
فک می کنم چون شما هم می خواین با click یه button کنترلتون نمایش داده بشه احتمالا با روش فوق مشکلتون حل شه .
موفق باشین .

karim orooji
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 20:51 عصر
سلام ایم کد رو در وب کانفیگ در قسمت <controls>اضافه کن

<add tagPrefix="Ajax" namespace="AjaxControlToolkit" assembly="AjaxControlToolkit"/>

ببین درست میشه

mohsen_kh1364
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 12:48 عصر
با تشکر از کمک دوستان.
اما مشکل حل نشد. هم دو تا update panel رو امتحان کردم (تو کامپیوتر خودم بدون updatepanel هم کار می کنه) و هم اون تگ کنترل تو وب کانفیگ رو (البته با tagPrefix=asp ). اما فرقی نمی کنه. dll هم تو فولدر bin هست. سایزش هم درسته یعنی نزدیک 6 مگش همه آپلود شده.
فک نمی کنید مشکل می تونه از ورژن دات نت نصب شده در هاست باشه ؟ ورژن دستگاه من 3.5 و ورژن ajaxcontroltoolkit هم 3.5 هست. اگه ورژن هاست 4 باشه، این مشکل پیش میاد؟
البته من همین الان دارم با Editor و AsyncFileUpload این toolkit در هاست بخوبی کار می کنم، فقط مشکل زمانی هست که یک کنترل یا extender فقط با ToolkitScriptManager کار می کنه. یعنی تا زمانی که از خود scriptManager استفاده می کنم، بدون مشکل یه سری کارای خاص انجام می شه، اما برای این کنترل modalpopupextender اگه از scriptManager استفاده کنم تو کامپیوتر خودم هم کار نمی کنه. اما وقتی از toolkitScriptManager استفاده می کنم تو کامپیوترم درست کار می کنه اما وقتی آپلود می شه رو هاست، کار نمی کنه.
ممنون می شم راهنماییم کنید.
فقط همین قسمت سایت مونده.
:(

L_eskandary
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 13:57 عصر
دوست عزیز ورژن های بالاتر ، ورژن های پایین رو هم ساپورت می کنن ، پس اینکه ورژه هاست شما 4 و ورژن پروژه ی شما 3.5 هست نمی تونه علت مشکل بوجود آمده باشه . شما یه جستجویی هم برا مشکلی که دارین تو google بزنین البته لاتین . فک می کنم این طوری بهتر به نتیجه برسین .

mohsen_kh1364
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 14:22 عصر
من در اینترنت و در سایت های لاتین هم به نتیجه ای نرسیدم. (در ضمن ورژن دات نت هاست هم 3.5 می باشد)

L_eskandary
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 14:36 عصر
دوست عزیز
اگه براتون ممکن هست کدهاتون رو بذارین تا شاید بشه به علت مشکل بوجود آمده رو پیدا کرد . فعلا با این توضیحات نمی شه جوابی برا سوال شما پیدا کرد .
موفق باشین .

mohsen_kh1364
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 15:23 عصر
تنظیمات وب کانفیگ بین حالت لوکال، و آپلود در هاست یکسان است.

<asp:ToolkitScriptManagerID="ToolkitScriptManager1"runat="server">
</asp:ToolkitScriptManager>
<asp:GridViewID="GridView1"runat="server"AutoGenerateColumns="False"
DataSourceID="SqlDataSource1"
GridLines="None"ShowHeader="False"AllowPaging="True"PageSize="5">
<Columns>
<asp:BoundFieldDataField="ID"HeaderText="ID"SortExpression="ID"Visible="false"/>

<asp:TemplateField>
<ItemTemplate>
<asp:HyperLinkID="HyperLinkShow"runat="server"Target="_blank"NavigateUrl="#"CssClass="links"Text='<%# Bind("title") %>'></asp:HyperLink>

<br/>
<divstyle="padding-left:10px; font-size:xx-small; color:Gray;">
<asp:LabelID="Label1"runat="server"Text='<%# Bind("insertDate") %>'></asp:Label>
</div>
<br/>
<asp:PanelID="Panel1"runat="server"CssClass="modalPopup"Style="display: none"
Width="500px"Direction="LeftToRight">
<asp:LabelID="Label3"runat="server"Font-Size="Large"Font-Names="Times New Roman"Font-Italic="true"Text='<%# Bind("title") %>'></asp:Label>
<br/>

&nbsp;&nbsp;&nbsp;
<asp:LabelID="LabelNewsDate"runat="server"Text='<%# Bind("insertDate") %>'Font-Size="XX-Small"ForeColor="Gray"></asp:Label>
<hr/>
<divstyle="padding-left:10px; text-align:justify">
<asp:LabelID="LabelNewsDesc"runat="server"Text='<%# Bind("description") %>'></asp:Label>
<br/><br/>
<asp:HyperLinkID="HyperLinkFile"runat="server"Text="Attach File"NavigateUrl='<%# Bind("fileURL") %>'></asp:HyperLink>
<asp:HyperLinkID="btnClose"runat="server"CssClass="links"NavigateUrl="#">Close</asp:HyperLink>

</div>
</asp:Panel>
<asp:ModalPopupExtenderID="ModalPopupExtender1"runat="server"
TargetControlID="HyperLinkShow"
PopupControlID="Panel1"
BackgroundCssClass="ModalBackColor"
DropShadow="true"
CancelControlID="btnClose">
</asp:ModalPopupExtender>

</ItemTemplate>
<ItemStyleHorizontalAlign="left"Width="550px"/>
</asp:TemplateField>

</Columns>
</asp:GridView>

mohsen_kh1364
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390, 15:29 عصر
کسی راه حلی به ذهنش نمی رسه ؟
:(

L_eskandary
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390, 17:07 عصر
خوب کدها تون که مشکلی نداره به ظاهر !
شما تو یه صفحه دیگه همین کار رو انجام دادین و آیا اونجا هم همچین مشکلی هست ؟
کل پروژه تون رو Rebuild کنین اگه حل نشد ، وب کانفیگ تون رو هم حذف کنین و مجددا پروژه تون رو اجرا کنین . البته قبل از حذف حتما یه کپی ازش بگیرین که اگه مشکلتون حل نشد مجددا بتونین برش گردونین .
البته اگه می تونستین رو یه هاست دیگه هم امتحان کنین فک کنم بهتر می تونستین به نتیجه برسین .
موفق باشین .

mohsen_kh1364
دوشنبه 19 اردیبهشت 1390, 14:37 عصر
من یک فایل مجزا درست کردم بصورت خیلی ساده و اون کنترل ها رو توش قرار دادم. اون رو روی یک هاست دیگه آپلود کردم درست کار کرد، اما تو این هاست نه !
چند بار هم محتوای پوشه ی Bin رو دوباره آپلود کردم، که نکنه مشکل از اون باشه. اما نه. یعنی روی هاست باید کاری انجام بشه که toolkitScriptManager رو بشناسه و کارکنه؟

L_eskandary
دوشنبه 19 اردیبهشت 1390, 18:25 عصر
من یک فایل مجزا درست کردم بصورت خیلی ساده و اون کنترل ها رو توش قرار دادم. اون رو روی یک هاست دیگه آپلود کردم درست کار کرد، اما تو این هاست نه !

خوب بالاخره متوجه شدیم که مشکل بوجود آمده به خاطر هاست شماست و بهترین راه حل برا این مواقع تماس با پشتیبان سایت هست و گفتن مشکل و البته امیدوارم بودن به اینکه مسئله رو حل کنن .
موفق باشین .

mohsen_kh1364
پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390, 19:15 عصر
بهترین راه حل برا این مواقع تماس با پشتیبان سایت هست و گفتن مشکل و البته امیدوار بودن به اینکه مسئله رو حل کنن .
موفق باشین .

جالبه ! هاست می گه این مورد تو پکیج شما نیست و اگه از این چیزا می خواین باید سرور ددیکیت بگیرین !!!
در حالی که فیچر "ASP.NET AJAX" جزو ویژگی های سرویس خریداری شده هست ! اما می گه این اون نیست !

L_eskandary
پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390, 23:51 عصر
جالبه ! هاست می گه این مورد تو پکیج شما نیست و اگه از این چیزا می خواین باید سرور ددیکیت بگیرین !!!
در حالی که فیچر "ASP.NET AJAX" جزو ویژگی های سرویس خریداری شده هست ! اما می گه این اون نیست !
خوب از این حرفا زیاد می زنن ، گفتم که امیدوار بودن به شنیدن پاسخ درست خودش یه بحثی هست . ولی خوب نمی دونم چرا باید چنین مشکلی پیش بیاد چون شما dll مربوط به Ajax رو اضافه کردین و باید با اون کار بکنه . شاید این شرکتی که ازش هاست گرفتین یه روش جدیدی رو برا ارائه خدماتش در نظر گرفته و اون عدم اجازه دادن به برخی از dll ها جهت استفاده باشه ولی خوب بازم به نظر من همچین چیزی دیگه خیلی غیر متعارف هست . اصلا یه بحثی هم هست شاید طرف نمی دونه که ajax چی هست و چیکار می کنه برا همین این پیشنهاد رو بهتون داده .:چشمک:

mohsen_kh1364
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 11:38 صبح
هاست واسه شرکت 1&1 آلمانه. و شاید دوست نداشته باشه زیاد با microsoft و اینا کار کنه!
بهر حال من بهش گفتم این toolkitScriptManager تو صفحاتم کار نمی کنه، لطفاً اگه ASP.NET AJAX framework رو ماشین ما نصب نیست لطفاً اقدام کنید و از این حرفا.
و اونا این جواب رو دادن!
البته بازم بگم، مثلاً اگه از update panel تو صفحات استفاده کنم و از ScriptManger کلاسیک (نه اونی که تو toolkit هست) استفاده کنم، کار می کنه! یا مثلاً از HTMLEditor دارم تو صفحات استفاده می کنم. اما کنترل هایی که برای کار حتماً به toolkitScriptManager احتیاج دارن، کار نمی کنن! (یعنی بعضی AJAX ها کار می کنه بعضیاشون نه!)
آیا ممکنه مشکل از جای دیگه باشه و اونا خنگ باشن و ندونن که چطوری مشکل باید حل شه؟!