PDA

View Full Version : راهنمايي در استفاده از وب سرويس

hodaeian
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 08:40 صبح
سلام
من ميخواهم يه برنامه با دلفي بنويسم كه پايگاه داده اون روي هاست باشه پيگيري كه كردم ديدم هاستها اجازه دسترسي به ديتا بيس را به لايل امنيتي نمي دهند و براي اين كار بايد از وب سرويس ها استفاده كنم اما بلد نيستم لطفا اگه ممكنه يا راهنمايي كنيد چطور ميتونم اين كار را انجام دهم و يا فايل آموزشي و ... برام بزاريد.
همچنين اگه ممكنه يه وب سرويس معرفي كنيد كه بشه پايگاه داده ام را روي اون قرار دهم و ازش استفاده كنم.( من مبتدي هستم اگه ممكنه كامل راهنمايي كنيد)
ممنون

hodaeian
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390, 14:26 عصر
با سلام
من يه وب سرويس با دلفي ساختم و ميخواهم وب سرويسم با پايگاه داده sql ارتباط برقرار كند سرور چك شده و با كلاينتم در ارتباط است (متن hello‌ارسال ميشود) .
من در سمت سرور براي ارتباط با ديتا بيس از ماژولهاي زير استفاده كردم Database1وTable1وDataSetProvider1 و تنظيمات مربوطه را نيز انجام دادم و در سمت كلاينت اين ماژولها را قرار دادمSoapConnection1و ClientDataSet1وDataSource1 وتنظيمات اينها را هم انجام دادم ولي در تنظيمات ClientDataSet بعد از انتخاب remote server گزينه اي براي انتخاب provider name‌وجود ندارد اگر هم گزينه active‌را ture‌كنم اين پيغام خطا ظاهر ميشود لطفا بفرماييد چطور مشكل را حل نماييم.
پيغام خطا
ClientDataSet1:missing data provider or data packet
ممنون