PDA

View Full Version : حرکت فرم 2 توسط فرم 1

xxnagin
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 09:57 صبح
چگونه میشه فرم 2 را توسط فرم 1 حرکت بدی با فرم 1 فرم 2 را حرکت بدی
مثلا اینجوری نباشه که فرم 1 یک سانت حرکت دادیم بعد چند دقیقه تازه حرکت منه
فرم 2 را به هر طرف فرم یک بچسبه
مثل winamp هر جا فرم 1 میره فرم 2 هم پشت سرش حرکت کنه

bah_jaf
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 10:50 صبح
در رویداد form1_move مقادیر

form2.top = form1.height + form1.top
form2.left = form1.left

xxnagin
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 13:30 عصر
درست سوال منو نخوندی
دوباره بخون نصفه خوندی
یعنی 1 ثانیه هم تاخیر نداشته باشه
برنامه winamp رو ببینید (در حالت skin classic بزارید و امتحان کنید)
پنجره playlist , eq به هم چسبیده هستند و توسط فرم اصلی حرکت میکنن(main)

omid-vbAuto
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 14:45 عصر
من برات می نویسم نگران نباش.

omid-vbAuto
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 15:50 عصر
بفرمائید:
فکر نکنم همچین نمونه سورس برنامه ای رو بتونید جائی پیدا کنید.

69444

barbodsoft.com
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 20:01 عصر
ایشون منظورشون این بود که فرمها به صورت پیوسته . یعنی همینطور که درگ می کنید همراه هم حرکت کنند. نه اینکه وقتی که درگ کردن تموم شد بعدش جابجای انجام بشه.

omid-vbAuto
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 21:18 عصر
ایشون منظورشون این بود که فرمها به صورت پیوسته . یعنی همینطور که درگ می کنید همراه هم حرکت کنند. نه اینکه وقتی که درگ کردن تموم شد بعدش جابجای انجام بشه.

خوب مگه تو برنامه من این اتفاق افتاده؟!!!

لطفا برنامه رو ببینید.شما می خواهید با درگ فرم 1 سایر فرمها هم همزمان حرکت کنند . که این اتفاق رخ داده.

در کل توصیه می کنم یه بار برنامه ای رو که نوشتم ببینی.

barbodsoft.com
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390, 12:15 عصر
خوب مگه تو برنامه من این اتفاق افتاده؟!!!

لطفا برنامه رو ببینید.شما می خواهید با درگ فرم 1 سایر فرمها هم همزمان حرکت کنند . که این اتفاق رخ داده.

در کل توصیه می کنم یه بار برنامه ای رو که نوشتم ببینی.
اگه برنامه رو ندیده بودم که اظهار نظر نمی کردم. اینکاری که شما کردی با کدی که تو پست 2 هست هم انجام می شد.

Navid Asadi
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390, 14:06 عصر
نه من برنامه ایشون رو تست کردم خیلی عالی و تمیز کار میکنه!

barbodsoft.com
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390, 15:10 عصر
من که نگفتم کار نمی کنه.
بخوام کامل توضیح بدم. شما دو تا عمل رو هنگاه drag and drop انجام می دهید. این برنامه که ایشون نوشتن هنگام عمل drag هیچ عملی انجام نمی دهد. وقتی عمل drop انجام شد تازه فرمهای 2 و 3 در کنار فرم یک قرار می گیرد.

خوب هدف ما چی بود. هدف این بود که حین drag این کار انجام شود. حالا شما برید آزمایش کنید و فرم یک رو درگ کنید سمت راست دوباره چپ بالا پایین بدون اینکه عمل drop را انجام دهید می بینید که فرمهای 2 و 3 سر جاشان هستند و حرکتی نمی کنن. اگه اشتباه می کنم بگید اشتباه می کنم.

omid-vbAuto
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390, 16:36 عصر
من که نگفتم کار نمی کنه.
بخوام کامل توضیح بدم. شما دو تا عمل رو هنگاه drag and drop انجام می دهید. این برنامه که ایشون نوشتن هنگام عمل drag هیچ عملی انجام نمی دهد. وقتی عمل drop انجام شد تازه فرمهای 2 و 3 در کنار فرم یک قرار می گیرد.

خوب هدف ما چی بود. هدف این بود که حین drag این کار انجام شود. حالا شما برید آزمایش کنید و فرم یک رو درگ کنید سمت راست دوباره چپ بالا پایین بدون اینکه عمل drop را انجام دهید می بینید که فرمهای 2 و 3 سر جاشان هستند و حرکتی نمی کنن. اگه اشتباه می کنم بگید اشتباه می کنم.

فرق زیادی بین درگ و دروپ با پدیده move وجود دارد.لطفا از help برنامه VS بیشتر استفاده کنید.

در ضمن شما که می فرمائید برنامه کار نمی کنه لطفا یه فیلم کوچیک تهیه کنید تا ببینم.مهندس توجه داشته باشید که این برنامه ای که نوشتم X-Box و یا ... نیست که آنچنان گرافیکی رو از کاربر طلب کند.

Mani_rf
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390, 17:15 عصر

من هم تست کردم درست کار میکنه. فقط ممکنه که تو سیستم ضعیف کم بیاره که اونم هم یک کم بعیده!

barbodsoft.com
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390, 18:44 عصر
عکس شماره 1 زمانی هست که برنامه تازه لود شده
عکس شماره 2 زمانی هست که عمل درگ انجام شده (به مربع کم رنگ توجه کنید)
عکس شماره 3 زمانی هست که عمل دراپ انجام شده.

نمی دونم شاید تو سیستم من اینطور هست.

البته ترتیب عکسها اینجا به هم خورد آخری 1 هست ---- وسطی 2 و ------ اولی 3 هست.

xxnagin
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390, 20:42 عصر
شما اگه به برنامه winamp نگاه کنید میبینید که فرمهای دیگه به هر جای فرم قبلی می چسبند خاصیت اهنربا
دارند
اینی که شما درست کردید فرمهای 2و3 فقط به یک طرف چسبدن

omid-vbAuto
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390, 21:10 عصر
شما اگه به برنامه winamp نگاه کنید میبینید که فرمهای دیگه به هر جای فرم قبلی می چسبند خاصیت اهنربا
دارند
اینی که شما درست کردید فرمهای 2و3 فقط به یک طرف چسبدن

دوست عزیز شما تو پست 1 این تاپیک گفتین:

حرکت فرم 2 توسط فرم 1

چگونه میشه فرم 2 را توسط فرم 1 حرکت بدی با فرم 1 فرم 2 را حرکت بدی
مثلا اینجوری نباشه که فرم 1 یک سانت حرکت دادیم بعد چند دقیقه تازه حرکت منه
فرم 2 را به هر طرف فرم یک بچسبه
مثل winamp هر جا فرم 1 میره فرم 2 هم پشت سرش حرکت کنه

شما تو نوشته های بالائی گفتین که فرم 2 به فرم 1 بچسبه .که این کار اتفاق افتاده من تو نوشته های بالا واژه آهن ربا یا چیزی که این معنی رو بده ندیدم.!

بعدش اگه می خواهی تو این سایت از اطلاعات بچه ها استفاده کنی حداقل به خودت یه زحمت بده و کلید تشکر رو بزن.تا به اون کسی که داره بهت کمک می کنه بگی که گلی که لگد کردی بیهوده نبوده.

در ضمن در مورد درخواست تازه شما مربود به خاصیت آهن ربائی فرمها یا همان SNAP بله اون کار رو هم می تونم انجام بدم.فقط گوش به فرمان شما بدوم که دستور بدین.

omid-vbAuto
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390, 21:18 عصر
عکس شماره 1 زمانی هست که برنامه تازه لود شده
عکس شماره 2 زمانی هست که عمل درگ انجام شده (به مربع کم رنگ توجه کنید)
عکس شماره 3 زمانی هست که عمل دراپ انجام شده.

البته ترتیب عکسها اینجا به هم خورد آخری 1 هست ---- وسطی 2 و ------ اولی 3 هست.

دوست عزیز من هم قبلا ویندوز XP نصب کرده بودم که سایر برنامه های روتین مثل KM و ... در حالت جابجائی یه ردی مثل اون تصویری که شما گذاشتین میگذاشت.این مورد ربطی به برنامه نداره و مربوط به ویندوز شما هست و دقیق یادم نیست که چه اتفاقی رخ داده بود که ویندوز من مثل عکسی که گذاشتین شده بود.

علی ایوحال این فایل زیر رو برای شما تهیه کردم تا شما نیز رئویت فرملائید:

دانلود فایل (http://up.iranblog.com/images/3rqwfpqlesbxkn79ifyj.zip)

xxnagin
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390, 22:14 عصر
باز هم دستت گلت درد نکنه
اینم بدرم میخوره
سوال من این بود که به هر طرف فرم که خواستم بچسپه نه فقط یک طرف
یا همان SNAP که خودتون میگین

omid-vbAuto
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 00:00 صبح
باز هم دستت گلت درد نکنه
اینم بدرم میخوره
سوال من این بود که به هر طرف فرم که خواستم بچسپه نه فقط یک طرف
یا همان SNAP که خودتون میگین

این هم از خواصیت آهن ربائی که می گفتین.دقت شود که این کدها کار وسیعی در تولید نرم افزار های مهندسی از قبیل اتوکد دارد.

69518

barbodsoft.com
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 11:45 صبح

سلام جناب omid-vbAuto
دوست عزیز هدف من بحث و تبادل نظر بود. اگه به جمله بالای من توجه کرده باشید ... . حالا یک سوال آیا تو xp به این شکله یا فقط تو سیستم من.

omid-vbAuto
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 13:56 عصر
سلام جناب omid-vbAuto
دوست عزیز هدف من بحث و تبادل نظر بود. اگه به جمله بالای من توجه کرده باشید ... . حالا یک سوال آیا تو xp به این شکله یا فقط تو سیستم من.

از محبت شما خیلی ممنونم.و این خیلی خوبه که تاپیک رو پیگیری می کنید.

در مورد بحثمون :

این نکته رو خدمدتون عرض کنم که تو این دو تا برنامه ای که تو تاپیک گذاشتم هم اولی و هم دومی نیاز خاصی به کارهای گرافیکی نداره.و به راحتی می بایست برنامه اجرا بشه.من دو تاسیستم دارم که تو یکی XP و تو یکی دیگه Seven هستش.تو هر کدوم هم به راحتی و بدون کوچکترین مشکلی کار می کند.شما ویندوزتون رو عوض کنید و یا تو یه سیستم دیگه امتحان کنید.البته به احتمال زیاد این مشکلی که عکسش رو گذاشتین مربوط به نصب نبودن کارت گرافیکی هست.

حالا این رو بگم که برنامه هائی نوشتم که نیاز به کارت گرافیکی و رم داره به لینک های زیر برید ببینید تو این برنامه ها کامپیوترتون جواب میده یا نه؟

برنامه 1 (http://barnamenevis.org/showthread.php?285074-لود-کردن-فرم-به-صورت-زوم-شده)

برنامه 2 (http://barnamenevis.org/showthread.php?265803-نحوه-کنترل-خارج-نشدن-توپ-از-صفحه-نمایش!؟&highlight=%D8%AF%D8%B3%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D9%BE+%2B +%D8%AA%D9%88%D9%BE)

AMIBCT
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 14:39 عصر
تنظيمات ويندوز خودتون رو اصلاح كنيد تا موقع جابجا كردن پنجره‌ها محتويات پنجره نشون داده بشه

Desktop
Right Click
Properties
سربرگ Appearance
Effects...
Show window contents while dragging

مي‌شه با كد نويسي كاري كرد كه هميشه و بدون توجه به تنظيمات ويندوز پنجره اين طوري جابجا بشه

توصيه مي‌كنم به جاي اين موارد جانبي روي موارد مهم‌تر و اساسي‌تر كار كنيد

barbodsoft.com
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 15:21 عصر
تنظيمات ويندوز خودتون رو اصلاح كنيد تا موقع جابجا كردن پنجره‌ها محتويات پنجره نشون داده بشه

Desktop
Right Click
Properties
سربرگ Appearance
Effects...
Show window contents while dragging

مي‌شه با كد نويسي كاري كرد كه هميشه و بدون توجه به تنظيمات ويندوز پنجره اين طوري جابجا بشه

توصيه مي‌كنم به جاي اين موارد جانبي روي موارد مهم‌تر و اساسي‌تر كار كنيد

درست شد. ممنون
با استفاده از کد نویسی چطور می شه این تنظیمات رو انجام داد؟ در ضمن بعضی وقتا به اینجور کارها نیاز داریم.

AMIBCT
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 15:41 عصر
بايد كد جابجا شدن رو خودتون بنويسيد

اگه پنجره‌ها رو در حالت معمول داشته باشيد( همراه نوار عنوان ) كار كمي پيچيده‌تر مي‌شه

ولي اگه پنجره‌ها رو مثل Winamp و درحالت گرافيكي طراحي كرده باشيد با استفاده از رخدادهاي MouseDown و MouseMove مي‌شه محل كليك كردن كاربر رو ذخيره كرد و با جابجا شدن ماوس پنجره رو هم به همون نسبت جابجا كرد