PDA

View Full Version : دو سوال اساسی درا sql

navid1n2000
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390, 08:32 صبح
سلام
من دوتا مشکل با sql دارم :
1 - من میخوام وقتی یوزرم یه اطلاعاتی رو به جدولی اینسرت می کنه کدیر ببینه،یعنی مثلا یه پیام به مدیر بده یا یه Counter باشه که وقتی یوزر اینسرت کرد اون کانتر یه دونه اضافه بشه
2 - من می خوام مدیر در لحظه کاربرایی که Log in کردن به برنامه رو ببینه،چطور میشه؟

Galawij
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 08:03 صبح
سلام
شما باید روی جداولی که کاربر insert می کنه و اطلاعات آن جدول ها براتون مهمه Triggers بنویسید.

navid1n2000
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 09:13 صبح
سلام
شما باید روی جداولی که کاربر insert می کنه و اطلاعات آن جدول ها براتون مهمه Triggers بنویسید.
میشه بیشتر توضیح بدین؟؟؟؟؟؟؟؟

Galawij
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 10:49 صبح
تریگرها نوعی روال ذخیره شده هستند که قبل و بعد از دستورات Delete،Insert و Update روی جدولی که برای آن تریگر نوشته شده است، به صورت ضمنی فراخوانی و اجرا می شود.
یک ساختار تعریف آن هم به صورت زیر است:

Create Trigger trigger_name
On Table_name
AFTER INSERT
As SQL_Statements

navid1n2000
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 13:38 عصر
تریگرها نوعی روال ذخیره شده هستند که قبل و بعد از دستورات Delete،Insert و Update روی جدولی که برای آن تریگر نوشته شده است، به صورت ضمنی فراخوانی و اجرا می شود.
یک ساختار تعریف آن هم به صورت زیر است:

Create Trigger trigger_name
On Table_name
AFTER INSERT
As SQL_Statements

من میخوام توی برنامه م یه لیبل بذارم که اگه به اون جدولی اطلاعات جدیدی اضافه شد اون لیبل تعداد اون rowهای جدید رو نشون بده

Arman_1367
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 18:50 عصر
می تونی با استفاده از C# یک StoreProcedure درست کنی که بر روی شبکه یک پیغام برای یک سرویس گیرنده که همون برنامه مدیریتی شماست بفرسته و اونطرف هم هر وقت پیغامی براش رسید بیاد و دیتابیس رو چک کنه یا اینکه در پیغامت مشخصات کامل مد نظرتون رو هم ارسال کنید و نهایتا در برنامه مدیریت فقط اطلاعات را به مدیر نمایش بدهید در هر صورت برای اینکار می تونید از برنامه نویسی تحت شبکه استفاده کنید و لازم به ذکر هست که در Trigger باید از اون StoreProcedure استفاده بشه.