PDA

View Full Version : سوال: دیدن صفحه خبر

pbiuki630
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 09:27 صبح
سلام دوستان
من یک صفح برای درج خبرها ایجاد کردم که مدیر سایت اونها رو توی sql server ذخیره میکنه.حالا میخوام بیننده توی یه صفحه تیتر خبر ها رو که میبینه روی هر کدوم کلیلک کرد بتونه متنشو توی یه صفحه جدیدی ببینه.ولی نمیدونم چه جوری باید لینک به تیترهام بدم که هر کدوم توی یه صفحه جدا متنشون باز بشه یعنی ایجاد صفحه جدید به تعداد نامتناهی رو نمیدونم کد نویسیش چیه .ممنونم

jaykob
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 09:55 صبح
سلام دوستان
من یک صفح برای درج خبرها ایجاد کردم که مدیر سایت اونها رو توی sql server ذخیره میکنه.حالا میخوام بیننده توی یه صفحه تیتر خبر ها رو که میبینه روی هر کدوم کلیلک کرد بتونه متنشو توی یه صفحه جدیدی ببینه.ولی نمیدونم چه جوری باید لینک به تیترهام بدم که هر کدوم توی یه صفحه جدا متنشون باز بشه یعنی ایجاد صفحه جدید به تعداد نامتناهی رو نمیدونم کد نویسیش چیه .ممنونم

سلام دوست عزیز

برای این امر شما یک GridView قرار بدید و مقدار id و subject خبر رو داخلش قرار بدید البته می تونید id رو hidden کنید و سپس به این شکل شما می تونید به صفحه مقصد id رو پاس بدید و اونجا با استفاده از Quary string دریافت کنید مقدار رو و یک پرس و جو کنید و متن خبر را نشان بدید که می توانید یک Literal قرار بدید :

<asp:TemplateField>
<ItemTemplate>
<asp:HyperLink ID="HyperLink1" Target="_blank" runat="server" NavigateUrl='<%# Eval("id","~/viewnews.aspx?Item={0}") %>' Text=""><%# Eval("subject")%></asp:HyperLink>
</ItemTemplate>
</asp:TemplateField>

pbiuki630
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 11:16 صبح
دوست عزیز ممنون
میشه یه مقدار بیشتر در مورد litralتوضیح بدید.راستش من خیلی وارد نیستم اینو کجا باید بنویسم و با این کار برای هر خبر یه صفحه جدا باز میشه؟

sg.programmer
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 12:44 عصر
یک کم بیشتر توضیح بدید

من هم می خوام اینکار رو انجام
و چطوری توی صفحه هام بتونم لینک بزارم و فایل یا عکس هم برای خبر هام قرار بدم
alonemm
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 13:03 عصر
باسلام:
همون طور که در پست شماره 2 دیدید یک گرید دارید که با یک منبع داده پر شده و برای ساخت یک تیتر خبر که با کلیک روش میره به صفحه بعد و کل خبر رو نشون میده از QueryString استفاده کرده و ID رکورد مورد نظر رو به viewnews.aspx میفرسته و در این صفحه شما میتونید با دریافت کردن ID رکوردی رو از جدولتون انتخاب و نمایش بدید که ID اون برابر همون ID باشه که از QueryString گرفتید.

موفق باشید.

jaykob
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 13:49 عصر
دوست عزیز ممنون
میشه یه مقدار بیشتر در مورد litralتوضیح بدید.راستش من خیلی وارد نیستم اینو کجا باید بنویسم و با این کار برای هر خبر یه صفحه جدا باز میشه؟

literal یک کنترل هستش که خوب واسه اینکه تگ های HTML رو رندر می کنه معمولا استفاده می شه . این کد هم داخل سورس GridView که دارید به صورت دستی اضافه می شه . بله واسه هر خبر جدا باز می شه Target="_blank" این کار رو انجام می دهد

یک کم بیشتر توضیح بدید

من هم می خوام اینکار رو انجام
و چطوری توی صفحه هام بتونم لینک بزارم و فایل یا عکس هم برای خبر هام قرار بدم
واسه هر خبر داخل body شما زمانی که مقادیر رو درج می کنید با استفاده از Editori که استفاده می کنید هر چیزی می تونید قرار بدید . اما ار داخل عنواین بخواهید نشان بدید با تنظیم column های GridView می تونید این کا رو انجام بدید از object های خود اون استفاده کنید .

sg.programmer
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 18:25 عصر
واسه هر خبر داخل body شما زمانی که مقادیر رو درج می کنید با استفاده از Editori که استفاده می کنید هر چیزی می تونید قرار بدید . اما ار داخل عنواین بخواهید نشان بدید با تنظیم column های GridView می تونید این کا رو انجام بدید از object های خود اون استفاده کنید .

من تازه می خوام یک همچین چیزی بسازم و نمی دونم چطور
Editori خود VS داره یا نه
یک مثال کوچیک در این رابطه می زنید. برای درج و نمایش

jaykob
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 18:44 عصر
من تازه می خوام یک همچین چیزی بسازم و نمی دونم چطور
Editori خود VS داره یا نه
یک مثال کوچیک در این رابطه می زنید. برای درج و نمایش

شما می توانید از ckeditor و یا Tinymce استفاده کنید که آموزش راه اندازی در سایت وجود دارد .

arjmand67
دوشنبه 16 خرداد 1390, 23:31 عصر
سلام دوستان من هم دارم یعنی میخوام یک سایت خبری ایجاد کنم با aspو زبان csharp اگه میشه من رو هم راهنمایی کنید که
چه طوری خبر های مهم رو ابتدا نشون بده
واینکه ادامه خبر رو چطوری کد نویسی کنم که به کل خبر دسترسی داشته باشم و
دیگه اینکه برای قسمت ارسال خبر که تنها اعضا می تونند به اون دسترسی داشته باشند و برای کاربرای عادی چطور باید غیر فعالش کرد لطفا کمکم کنید پروزه درسه خیلی به کمکتون نیاز دارم

jaykob
سه شنبه 17 خرداد 1390, 17:10 عصر
سلام دوستان من هم دارم یعنی میخوام یک سایت خبری ایجاد کنم با aspو زبان csharp اگه میشه من رو هم راهنمایی کنید که
چه طوری خبر های مهم رو ابتدا نشون بده
واینکه ادامه خبر رو چطوری کد نویسی کنم که به کل خبر دسترسی داشته باشم و
دیگه اینکه برای قسمت ارسال خبر که تنها اعضا می تونند به اون دسترسی داشته باشند و برای کاربرای عادی چطور باید غیر فعالش کرد لطفا کمکم کنید پروزه درسه خیلی به کمکتون نیاز دارم

سلام برای اخبار مهم فقط شما کافیه که یک فیلد در جدول برای این موضوع قرار بدید و هنگام ورود اطلاعات این تیک بخورد و این مقدار پر شود و برای نشان دادن چک شود .

بحث نمایش خبر که در بالا گفته شده برای ادامه خبر هم شما باید با quary string مقدار رو بگیرید و در دیتابیس جستجو و متن خبر را نشان دهید .

شما باید ارسال خبر این امکان رو در پنل کاربرانی که می خواهید این امکان رو داشته باشند قرار بدید که این پنل هم باید تایید اعتبار بشه حالا به session ها و یا کوکی و ...

موفق باشید

arjmand67
یک شنبه 05 تیر 1390, 14:36 عصر
سلام به همه دوستان در انجمن من با یک مشکل مواجهه شد خواهش می کنم کمکم کنید و اون اینکه من برای نمایش خبر و عکس مربوط به خبرها ازیک گرید ویو استفاده کردم اما چون در فیلد مربوط به عکسخبر(img) مسیر عکس رو ذخیره کردم زمانی که اطلاعات به گریدویو فرستاده میشه در بخش تصویر مسیر رو نمایش میده برای اینکه عکس رو هم قرار بدم از کنترل imagefield مربوط به گرید ویو استفاده کردم که با این کار عکس رو هم نمایش میده اما من چون بایند کردم به فیلدعکس در بانکم به همین خاطر نمی تونم ستون اضافه مربوط به فیلد img رو که مسیر عکس رو نمایش میده رو حذف کنم به همین خاطر دوتا ستون مربوط به عکس خبر دارم یکی مسیر رو نمایش میده و دیگری عکس رو لطفا کمکم کنید بسیار به کمکتون احتیاج دارم فردا تحویل پروزه دارم

پیشاپیش از همه ی دوستان در انجمن ممنونم

smhz777
یک شنبه 05 تیر 1390, 14:44 عصر
دوست عزیز این که کاری نداره در تنظیمات فیلد آدرس Visible="false" قراربده

arjmand67
دوشنبه 06 تیر 1390, 01:07 صبح
چطوری میشه بعضی ازستونهای گرید ویو رو hidden کرد