PDA

View Full Version : مدیریت پروسس

ZOR_IR
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 13:21 عصر
سلام دوستان

من میخوام منو در امر مدیریت پروسس راهنمایی کنید و به طور دقیق میخوام بدونم چطوری باید پروسسی رو تنظیم کرد تا هنگام بالا آمدن سیستم عامل اکسپی اجرا نشه .

نوعی بد افزار نصب کردم که حتی از استارت آپ نمیشه حذفش کرد و موجود نیست ولی در هنگام اجرا پروسس اون رو هر بار باید برم و ببندم میخوام بدونم آیا روشی هست که نیاز نشه هر بار آن کار رو بکنم .

ابهام زدایی

به بخش processes در taskbar میرم و image مورد نظر رو انتخاب میکنم و end process رو میزنم ولی میخوام که اینطوری نباشه و اصلا در هنگام بالا امدم ویندوز process مورد نظر اجرا نشه .

یا علی _

مهران رسا
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 14:23 عصر
اول پروسه رو از طریق Task Manager ببندید.
راه اول : Run رو باز کنید عبارت msconfig رو وارد کنید . در پنجره باز شده وارد سربرگ Startup بشید و از ستون Startup Item تیک پروسه مورد نظر رو بردارید.
راه دوم : اسم پروسه رو در رجیستری جستجو کنید . هرچی کلید مشکوک به نظرتون اوند رو حذف کنید.

eshpilen
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 17:40 عصر
ممکنه بصورت یک سرویس نصب شده باشه.

راستی این تسک منیجر ما منوبارش ناپدید شده! کسی میدونه چطور برمیگرده؟ :لبخند:

m.soleimani
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 18:09 عصر
ممکنه بصورت یک سرویس نصب شده باشه.

راستی این تسک منیجر ما منوبارش ناپدید شده! کسی میدونه چطور برمیگرده؟ :لبخند:

بالای تب‌هاش دوبار کلیک کنی بر می‌گرده موفق باشی./

m.soleimani
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 18:35 عصر
سلام دوستان

من میخوام منو در امر مدیریت پروسس راهنمایی کنید و به طور دقیق میخوام بدونم چطوری باید پروسسی رو تنظیم کرد تا هنگام بالا آمدن سیستم عامل اکسپی اجرا نشه .

نوعی بد افزار نصب کردم که حتی از استارت آپ نمیشه حذفش کرد و موجود نیست ولی در هنگام اجرا پروسس اون رو هر بار باید برم و ببندم میخوام بدونم آیا روشی هست که نیاز نشه هر بار آن کار رو بکنم .

ابهام زدایی

به بخش processes در taskbar میرم و image مورد نظر رو انتخاب میکنم و end process رو میزنم ولی میخوام که اینطوری نباشه و اصلا در هنگام بالا امدم ویندوز process مورد نظر اجرا نشه .

یا علی _

راه زیاد داره اگر قصدت هست هر بار که سیستم بالا میاد یه تسک رو از کار بندازی می‌تونی یه batch file مخصوص اون بنویسی و توی استارت‌آپ سیستم عاملت قرارش بدی یا ... « اگر یه خط بگم باید تا آخرش برم :اشتباه: به هر حال خیلی ساده با استفاده از batch fileها می‌تونی نتیجه مورد نظرت رو به دست بیاری » . برای مثال یه فایل با پسوند bat. بساز و این متن رو در اون قرار بده و تسک منیجر ویندوزت رو باز کن بعد از اجرا شدن تسک منیجر بسته می‌شه و با یه پیغام به شما اعلام می‌کنه که تونسته برنامه مورد نظر رو ببنده یا نه و علتش چی بوده؛ pid پروسس مورد نظر رو هم بهت نمایش می‌ده.

@echo off
taskkill /IM taskmgr.exe
pause

اگر هم قصد داری یه بار ببندیش و پیداش کنی باید چک کنی ببینی اگر یه بار پاکش کردی بازم ازش ایجاد می‌شه یا نه اکثر این دردسرهای ساخت ایران یه تایمر دارن که هر لحظه چک می‌کنه اگر یکی از فایل‌های برنامش نبود سریع یه نمونه تازه براش قرار می‌ده به هرحال نوع بدافزاری که باهاش به مشکل برخورد کردی رو این‌جا معرفی کن تا بشه بیشتر در موردش بحث کرد.

موفق باشید./

ZOR_IR
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 20:48 عصر
اول پروسه رو از طریق Task Manager ببندید.
Run رو باز کنید عبارت msconfig رو وارد کنید . در پنجره باز شده وارد سربرگ Startup بشید و از ستون Startup Item تیک پروسه مورد نظر رو بردارید.
اسم پروسه رو در رجیستری جستجو کنید . هرچی کلید مشکوک به نظرتون اوند رو حذف کنید.

مراحل فوق رو قبلا امتحان کردم خیلی هاش در استارت آپ نبود و بعدش هر بار که تیکش رو بر میدارم بر میگردم میبینم که جدیدش رو ساخته و پر میشن پشت سر هم

از طریق ریجستری هم قبلا جستجو کامل کردم و هر چی فایل پیدا شد برداشتم ولی هیچ تاثیری در کار نداشت چراکه دیدم برگشت ایجاد شد

از طریق processes هم که میبندمش میبینم که بعد از چند لحظه اجرا شد

ممکنه بصورت یک سرویس نصب شده باشه.:

مرسی فکر جدیدی بود من اسم پروسس رو در سرویس ها جستجو کردم وجود نداشت از کجا بدونم مربوط به کدوم سرویس حتی بعد غیر فعال سازی تمام سرویس ها غیر مربوط به ماکروسافت هم کار کرد

راه زیاد داره اگر قصدت هست هر بار که سیستم بالا میاد یه تسک رو از کار بندازی می‌تونی یه batch file مخصوص اون بنویسی و توی استارت‌آپ سیستم عاملت قرارش بدی یا ... « اگر یه خط بگم باید تا آخرش برم :اشتباه: به هر حال خیلی ساده با استفاده از batch fileها می‌تونی نتیجه مورد نظرت رو به دست بیاری » . برای مثال یه فایل با پسوند bat. بساز و این متن رو در اون قرار بده و تسک منیجر ویندوزت رو باز کن بعد از اجرا شدن تسک منیجر بسته می‌شه و با یه پیغام به شما اعلام می‌کنه که تونسته برنامه مورد نظر رو ببنده یا نه و علتش چی بوده؛ pid پروسس مورد نظر رو هم بهت نمایش می‌ده.
اگر هم قصد داری یه بار ببندیش و پیداش کنی باید چک کنی ببینی اگر یه بار پاکش کردی بازم ازش ایجاد می‌شه یا نه اکثر این دردسرهای ساخت ایران یه تایمر دارن که هر لحظه چک می‌کنه اگر یکی از فایل‌های برنامش نبود سریع یه نمونه تازه براش قرار می‌ده به هرحال نوع بدافزاری که باهاش به مشکل برخورد کردی رو این‌جا معرفی کن تا بشه بیشتر در موردش بحث کرد.
موفق باشید./

خوب مراحل فوق رو تست کردم ولی بعد از بسته شدن بعد از چند ثانیه اجرا میشه من میخوام از ریشه از کارش بندازم از msconfig و startup که نشد چون بعضی هاش موجود نبود بعضی هاشون هم بعد غیر فعال سازی از خودشون جدیدش رو میسازن

از ریجستری هم نشد چون بعضی هاشون موجود نبودن و تعدادیشون هم خودشون رو میسازن

طبق روشی که گفتید هم نشد چون بعد از غیر فعال کردن تعدادی به صورت اتوماتیک اجرا میشن

در ضمن اسمش هم که در کل من با هر چی که بدون اراده اجرا میشه مخالف هستم کلا میخوام رو همشون مدیریت داشته باشم

از بخش سرویس هم تست کردم هم اسمش نبود حتی تیک کل سرویس ها غیر استاندارد رو برداشتم ولی هنوز تعدادی باقی موند

در کل دوستان خیلی خوشحال شده ام که دیدم سریع و کامل و دقیق جوابم رو دادید

آیا روشی دیگر وجود نداره ؟

یا علی _

مهران رسا
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 20:56 عصر
مراحل فوق رو قبلا امتحان کردم خیلی هاش در استارت آپ نبود و بعدش هر بار که تیکش رو بر میدارم بر میگردم میبینم که جدیدش رو ساخته و پر میشن پشت سر هم
از طریق ریجستری هم قبلا جستجو کامل کردم و هر چی فایل پیدا شد برداشتم ولی هیچ تاثیری در کار نداشت چراکه دیدم برگشت ایجاد شد
از طریق processes هم که میبندمش میبینم که بعد از چند لحظه اجرا شد
پس حتماً یا پروسه پشتیبان داره که اجراش میکنه یا سرویس هست.

ZOR_IR
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 21:02 عصر
پس حتماً یا پروسه پشتیبان داره که اجراش میکنه یا سرویس هست.

ببخشید من سوال مبتدی بپرسم

کلا از چند روش پروسس ها اجرا میشن ؟ مثلا سرویس ها _ استارت آپ _ ریجستری ؟

یا علی _

ZOR_IR
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 21:43 عصر
دوستان حتی اگه برنامه ای براش بود اونم معرفی کنید هر چند من بیشتر میخوام بدون نیاز به برنامه باشه

یا علی _

eshpilen
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 08:34 صبح
بالای تب‌هاش دوبار کلیک کنی بر می‌گرده موفق باشی./
براوو :تشویق:

----------------------------------

راستی من یه مدت نرم افزار AOL رو نصب کرده بودم و خیلی مشکوک بود چون چنتا پراسس ثبت میکرد و اینا همدیگر رو نظارت میکردن و اگر یکی رو میبستی اون یکی دوباره استارتش میکرد. تازه حتی بعد از اینکه آنیستالش کردم بازم یه پروسس زیرزیرکی داشت کار میکرد. سرخود آدرس Home و سرچ و اینای مرورگر رو هم دستکاری میکرد. خلاصه خیلی اعصاب خوردکن و سرخود و موذیانه بود. ولی من پرسیدم گفتن AOL هیچ مشکل و خطری نداره.

m.soleimani
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 10:00 صبح
براوو :تشویق:

----------------------------------

راستی من یه مدت نرم افزار AOL رو نصب کرده بودم و خیلی مشکوک بود چون چنتا پراسس ثبت میکرد و اینا همدیگر رو نظارت میکردن و اگر یکی رو میبستی اون یکی دوباره استارتش میکرد. تازه حتی بعد از اینکه آنیستالش کردم بازم یه پروسس زیرزیرکی داشت کار میکرد. سرخود آدرس Home و سرچ و اینای مرورگر رو هم دستکاری میکرد. خلاصه خیلی اعصاب خوردکن و سرخود و موذیانه بود. ولی من پرسیدم گفتن AOL هیچ مشکل و خطری نداره.

زمان نصب از شما به احتمال زیاد مجوز HomePage رو گرفته من خودم ازش استفاده نمی‌کنم. برای uninstall کردن هم حتمن از نرم افزارهای مخصوص استفاده کنید تا کلیه کلیدهای رجیستری و فایل‌های مربوط به نرم‌افزار مورد نظر رو از بین ببرن تا هم رجیستری سبک‌تر باشه هم خیالت بابت سرویس‌های فعال موفق باشی./

ZOR_IR
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 10:07 صبح
دوستان من هنوز دارم دارم از بابت این پروسه ها خون میخورم ها _

ZOR_IR
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 10:14 صبح
ای خدا رفتم همه اینا رو از ریجستری دستکاری کردم الان سیستم بالا نمیاد چیکار کنم ؟

ریستارت کردم الان سیستم قاط زد

در ضمن اون سیستم فرق میکنه ها اصلا نمیشه لاگین کرد

یا علی _

ZOR_IR
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 10:26 صبح
چیکار کنم چیزی جوابی بدید آخه توش کلی اطلاعات دارم

از طریفی سیستم امنیتی نصب کردم نشه بهش نفوذ کرد

الان لاگین نمیشه

یا علی _

ZOR_IR
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 10:30 صبح
سیستم به باد رفت

از آشنایی با شما خوشحال شده ام

یا علی _

ZOR_IR
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 11:02 صبح
دوستان سوال

آیا میتونم اکسپی و ورژن ها دیگه ویندوز رو همراه با لینوکس در سیستم نصب کنم ؟

اگه میتونم آموزش بدید

یا علی _

m.soleimani
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 15:55 عصر
ای خدا رفتم همه اینا رو از ریجستری دستکاری کردم الان سیستم بالا نمیاد چیکار کنم ؟

ریستارت کردم الان سیستم قاط زد

در ضمن اون سیستم فرق میکنه ها اصلا نمیشه لاگین کرد

یا علی _

cd ویندوزت رو بزار توی درایو دسترسی بوت رو هم روی cd تنظیم کن بعد از شروع شدن عملیات نصب گزینه repair رو انتخاب کن و ویندوزت رو برگردون در کل با از دست رفتن ویندوز اطلاعات مهم شما از دست نمی‌ره می‌تونی یه سیستم عامل تازه نصب کنی و از اطلاعات موجود در هارد دوباره استفاده کنی پس ناراحت نباش موفق باشی./

پ ن: دقت کن پاک کردن هر پروسس ناشناس کار درستی نیست اگر خیلی باهاشون مشکل داشته باشی و اطلاعات مناسبی نداری بهتری حالت استفاده از یه آنتی ویروس به روز هست.