PDA

View Full Version : نحوه گذاشتن كلمه عبور براي صفحات سايت

sara_mp
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 14:43 عصر
سلام
من ميخام براي بعضي از صفحات سايتم رمز بزارم يعني كاربري مثل مدير سايت برا باز كردن صفحه اول رمز رو وارد كنه و بعد وارد صفحه بشه
ممنون

jaykob
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 14:49 عصر
سلام
من ميخام براي بعضي از صفحات سايتم رمز بزارم يعني كاربري مثل مدير سايت برا باز كردن صفحه اول رمز رو وارد كنه و بعد وارد صفحه بشه
ممنون

سلام این امکان داخل پنل مدیریتی استفاده می کنید وجود دارد به طور مثال در Plesk به نام products directory است

sara_mp
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 15:01 عصر
ببخشيد من جوابتون رو درست متوجه نشدم ببينيد من يه صفحه دارم كه نظراتي كه كاربران فرستادند رو نشون ميده و ميخام خود مدير فقط بهش دسترسي داشته باشه چون اگه كاربري اسم صفحه رو بدونه با وارد كردنش تو نوار آدرس اون صفحه براش باز ميشه اگه راه بهتري برا اين كار سراغ داريد ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد

jaykob
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 16:14 عصر
ببخشيد من جوابتون رو درست متوجه نشدم ببينيد من يه صفحه دارم كه نظراتي كه كاربران فرستادند رو نشون ميده و ميخام خود مدير فقط بهش دسترسي داشته باشه چون اگه كاربري اسم صفحه رو بدونه با وارد كردنش تو نوار آدرس اون صفحه براش باز ميشه اگه راه بهتري برا اين كار سراغ داريد ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد

برای این امر خوب شما می توانید از session ها استفاده کنید به شکلی که یک صفحه login دارید و سپس از دیتابیس نام کاربری و رمز عبور را چک می کنید اگر صحیح بود یک session برای مدیر اضافه می شه و در تمامی صفحات اون session چک می شه که تایید اعتبار رخ می ده .

arta.nasiri
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 16:26 عصر
سلام

میتونی از session و cookie استفاده کنی. ولی بهتره از کنترل های خود .net استفاده کنی که هم بهترن و هم امنیتشون بالاست. آموزشش هم تو سایت هست جستجو کنی پیدا میشه.

sara_mp
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 16:38 عصر
ببخشيد ميشه برا روش session يه مثال بزنيد؟

arta.nasiri
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 17:13 عصر
شما اول یک صفحه برای ورود درست میکنید. سپس وقتی کاربر نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرد در صورت صحیح بودن یک session میسازید

Session["Username"] = txtUsername.ToString();

سپس در صفحه که مد نظرتون هست میتونید مقدار Session رو با کد زیر بررسی کنید در صورت صحیح بودن کاربر وارد صفحه میشه در غیر اینصورت منتقل میشه به صفحه ورود یا هر جا که دلتون خواست!
if (Session["Username"] != null)
if (!Session["Username"].ToString().Equals("admin"))
Response.Redirect("~/Login.aspx");