PDA

View Full Version : چگونگی کار با کامپوننتها

rostamedastan
سه شنبه 22 شهریور 1384, 07:16 صبح
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
کامپوننتهای مختلف را از کجا باید تهیه کرد و برای نصب یک کامپوننت و استفاده آن در برنامه چه کار باید انجام داد؟
متشکرم.

ordinalman
پنج شنبه 30 آبان 1387, 18:32 عصر
کامپوننت ها را میتونی از سایت های مختلف دانلود کنی..... و برای نصب 3 راه وجود داره
1-اگرکامپوننتات پسوند pas داره برو تو منوی component و installcomponent رو بزن سپس روی دکمه Browse اولی کلیک کن و مسیر کامپوننت رو بده بعد از اینکه ok کردی روی صفحه ظاهر شده copmile و install رو بزن

mbshareat
پنج شنبه 30 آبان 1387, 20:22 عصر
کامپوننت ها را میتونی از سایت های مختلف دانلود کنی..... و برای نصب 3 راه وجود داره
آقا اگه ممکنه راههای بعدی رو هم بگین.من یکی از کمپوننتهای شرکت TMS رو دانلود کردم به نام AdvScrollBox و یه جور پیچیده تری توضیح داده بود مثلا گفته بود اول برویم در Tools/Environtment Options/Libraryو شاخه کمپوننت رو برای دلفی تعریف کنیم بعدش هم برویم AdvScrollBoxPKGD6.DPK رو باز کنیم و کامپایل کنیم .:گیج:
یه مشکل دیگه که من داشتم این بود که گاهی یه کمپوننت توی نوار کمپوننتها نمایش داده می شد ولی بعدا می اومدم میدیدم نیستش!:عصبانی:
راستشو بخواین من هنوز نتونستم از کمپوننتهای شرکت TMS استفاده کنم و همینطور بیشتر کمپوننتهایی که دانلود کردم!:عصبانی++:
ممنون میشم اگه بتونین منو راهنمایی کنین..:قلب:

sobhangh
شنبه 09 آذر 1387, 17:47 عصر
احتمالا...
باید پکیج آن را سیو کرد البته به نام های متفاوت. این مشکل را خودم هم داشتم که بعد از مدتی کامپوننت نبود. اما بستگی ب پکیج و جایی که ذخیره شده داره.
مطمئن نیستم اما بهتره هر پکیج را با یونیتش با اسمی که مربوط بهش باشه یک جا نگه داری آخه بدون سوال فقط آخرین کامپوننتی که نصب کردی برات می مونه.
احتمالا...
در ضمن اگر قوانین سایت اجازه می داد و نمی گفت تبلیغ( اگر می ده خبر بده، یادم نیست) کرده اید. چند تا سایت که هم راحت نصب می شه و هم چیز های خوبی داره بهت معرفی می کردم.